BEYRUT'A ATOM BOMBASI, TR DE İSE ASELSANA SALDIRI..

BEYRUT'A ATOM BOMBASI, TR DE İSE ASELSANA SALDIRI..

BEYRUTU ATOM BOMBASINA DENK BİR GÜÇLE VURDULAR, TR DE İSE ASELSANA SALDIRDILAR..
Bu haber 2020-08-05 06:55:05 eklenmiş ve 1078 kez görüntülenmiştir.

 

BEYRUTU ATOM BOMBASINA DENK BİR GÜÇLE VURDULAR, TR DE İSE ASELSANA SALDIRDILAR..

 

Rejimlerin ve ülkelerin derinden işgal edilmesinin en çarçpıcı örneklerinden birini 4-5 Ağustos tarihinde canlı olarak yaşadık-yaşıyoruz.. Lübnanın başkenti Beyrut Atom bombasına denk bir güçle vurulurken, Türkiye'de ise özellikle kaza süsü ile Kamu alanında yetişmiş uzman personel adeta biçilmekte.. Ve buna Aselsan personeli de dahil edilmeye başlandı.. (detaylar)

 

Siyonist soykırımcı kapitalizm Osmanlıdan sonra  ajan-kripto yönetimler, hükümetler ve nüfusla Ortadoğu ülkelerini nasıl-sarıp sarmaldığını, ülkeleri ve devletleri nasıl derinden işgal ettiğine  dair hergün onlarca örnek ortaya çıkmakta, her gün halklar-ülkeler operasyonlarla sarsılmaktadırlar. Beyrutun havaya uçurulması 1948 de haliçte nuri paşa ve silah fabrikasının tc-israili kuran siyonist çete ortak operasyonu ile çalışanlarıyla havaya uçurulması aynı.. (detaylar)

 

Lübnanın Başkenti  Atom bombasına eş değer bir saldırı ile Beyrut çökertilirken.. Türkiye’de ise özellikle trafik terörü, başta olmak üzere uzman dalında yetişmiş personel hedef alınmaya başlandı.. Aselsan Personeline  trafik süsü ile suikast yapıldı.. orta şeritte giden aselsan aracı göstere göstere adeta böyle vururuz gibi bir operasyonla  vuruldu. Bu kaza cinayet süsü verilerek katl edilen ve hala failleri meçhul olan eski aselsan cinayetlerine vurgu ve çağşım yapıyor..

 

Ortadoğu coğrafyası üzerinde cereyan eden olayların tümü bu ülkelerin nasıl derinden işgal edildiklerini, işgalcilerin kripto ajan nufusları ile hertür operasyonu artık rahatlıkla yaptıklarını da ortaya koymaktadır..

 

BEYRUT'TAKİ PATLAMA DÜŞÜRÜLMÜŞ KENDİ HALKININ DÜŞMANI SİYONİZMİN EMİR ERİ REJMİN ESERİDİR..

 

Beyruttaki patlama şeytani bir şekilde hükümet-isitihbarat ve kripto ajan yapının mosand vb. terörist istihbarat unusurları ile birlikte lübnan halkına kurduğu mosadvari  bir tuzak.. Ve 2020 yılının en büyük saldırısı.. Belirtilen rakamların aksine binlerce insan o patlama ile eriyip yok oldular.. Bir başkentin en işlek yerine patlayıcı depolama o şehri havaya uçurmanın ta kendisidir.. Bu tuzakta hükümet  yada yetkili organlarca Beyrut halkına kurulduğunun açık işareti..

 

Yani Ortadoğu halkları kendilerinin zan ettikleri devletler ve bu devletlerin kurumları tarafından vuruluyorlar, ırk-dil-din-mezhep her argüman ustaca kullanılarak imha ve soykırıma tabi tutuluyorlar.. Buna isyan eden aklı başında gençlik ise öfke tavan yaptırılarak terör ordu-örgütlerine çekilerek yem yapılarak imha ediliyorlar.. Bu siyonist tuzak yüzyıldır bütün ortadoğuda saat gibi işliyor..

İLGİLİ HABERLER

Haber-1,  haber -2  haber-3

 

 

Özetle Ortadoğuda 19-20. Yüzyılda kurulan tüm rejimler kripto ajan rejimler.. Halklarını ve vatandaşını soykırıma ve imhaya yönelik kurulan-kurgulanan rejimler.. Ortadoğu halkları uyanıp terörist israille birlikte bu rejimlerin tümünü ekarte etmese.. Bu rejimler bütün halkların sonunu getireceklerdir..

 

İNSANLIK DİKEN ÜSTÜNDE ..

 

Beyruttaki patlama altlarını üstlerini bilinen, bilinmeyen silahlarla dolduran faşist-ulus devlet yapılanmasının bütün dünya için nasıl büyük bir tehdit ve tehlikeye de dönüştüğünün en çarpıcı örneklerinden biri..

Örneğin kontrolsuz siyonist israilde bir volkan yada gok tası yada ön görülmeyen bir durumda gömdüklerinin patlaması ile dünyanın yüzde kaçı imha olacak..

 

ABD-Rusya-Çin bunların gömülerinin patlaması ile dünya ne hale gelecek.. Yani iki ayaklı hayvan uyanıp bu faşist ulus devletin mınına koyup ekarte temese bir dünya konfederasyonu oluşmasa Birgün hepsi bir anda nasıl öldüklerini yok olduklarını anlamayan beyrutlulardan daha feci şekilde dünyayla birlikte havaya uçacaklar..

 

Dünya, vasıfsız virüs ve zombi gibi çoğalan niteliksiz düşünemeyen hayvana dönüşen insan soyu, dünyayı  ulus devlet ve terör lejyonları ile sarmalayan soykırımcı sermaye nedeni ile uçurumun kenarında.. (cikis-detaylar..)

 

 

HABERİN GÖRSELLERİ FOTOLARI TIKLNIZ..

 

 

 

SİYONİST –İSRAİLİN Olaya yaklaşımı kimlerin beyrutu havaya uçurduğunun da kanıtı..

İsrailli sağcı parti lideri Feiglin: Lübnan'da muhteşem bir havai fişek gösterisi seyrettik https://sptnkne.ws/Dn9S

 

 

 

LÜBNAN

Beyrut'taki şiddetli patlamanın nedeni belli oldu: 'Güvensiz depolanan' 2 bin 750 ton amonyum nitrat

 

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen şiddetli patlama sonrası bilanço ağırlaşıyor. Lübnan Kızılhaç'ına göre can kaybı en az 100 olurken yaralı sayısı 4 binin üzerinde. Sağlık bakanlığının son açıklamasına göre ise patlamada en az 78 kişi hayatını kaybetti.

 

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Beyrut Limanı'ndaki patlamada 6 yıldır bir depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitratın infilak ettiğini belirtti.

 

Avn, Cumhurbaşkanlığına ait Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamasında, herhangi bir güvenlik önlemi alınmadan 2 bin 750 ton amonyum nitratın 6 yıl boyunca bir depoda tutulmasının 'kabul edilemez' olduğunu ifade etti.

Avn, patlamaya sebebiyet verenlerin ve tüm sorumluların en ağır bir şekilde cezalandırılacağı sözü verdi.

Öte yandan Lübnan Emniyet Müdürü Abbas İbrahim, Lübnan Yüksek Savunma Konseyi'nin toplantısı sonrası yaptığı kısa açıklamada, depolanan amonyum nitratın Afrika'ya gönderilmek üzereyken limanda infilak ettiğini söyledi.

Lübnan Başbakanı Diyab: Sorumlularından hesap sorulacak

Lübnan Başbakanı Hassan Diyab ise, Beyrut'taki patlamaya ilişkin, "Lübnan'da bugün yaşanan felaketin sorumlularından hesap sorulacak" açıklaması yaptı.

Başbakan Diyab, "dost ülkeleri" Lübnan'a yardım etmeye çağırdı. Diyab yaptığı açıklamada, "Lübnan'ı seven tüm dost ve kardeş ülkelere yanımızda olma ve derin yaralarımızı sarmak için bize yardım etme çağrısı yapıyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan görüşmede, Lübnan için sağlık başta olmak üzere ihtiyaç duyulan her alanda insani desteğe hazır olduklarını belirtti.

 

Lübnan resmi ajansı NNA olaya dair geçtiği ilk haberlerde, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktığını duyurmuştu.

 

Beyrut'ta 2 hafta olağanüstü hal ilan edildi

Meydana gelen patlamanın ardından Yüksek Savunma Konseyi, başkentte 2 hafta olağanüstü hal (OHAL) ilan etti.

 

Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın daveti üzerine gerçekleşen toplantının akabinde Savunma Konseyi'nden yapılan açıklamada, Beyrut'ta 18 Ağustos'a kadar 2 haftalık OHAL ilan edilmesine karar verildiği belirtildi.

 

Trump'tan patlamaya 'korkunç saldırı' nitelemesi

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'daki basın toplantısına, "ABD, Lübnan halkına en derin taziyelerimizi sunuyoruz. Beyrut'taki patlamada, birçok insanın yaşamını yitirdiği, birçok kişinin de yaralandığı bildiriliyor" ifadesini kullandı.

 

Lübnan ile yakın ilişkileri olduğunun altını çizen Trump, "Biz yardım için burada olacağız. Bu, korkunç bir saldırı gibi görünüyor." dedi.

 

Trump, bir gazetecinin olayı neden "saldırı" olarak nitelendirdiğini sorması üzerine, "Generallerimizin bazıları ile görüştüm. Bunun bir saldırı olduğunu düşünüyor gibilerdi. Bu bir tür üretim patlaması falan değildi" yanıtını verdi.

 

Lübnan'da Dürzi lider, hükümeti suçladı

Lübnan'daki Dürzi İlerlemeci Sosyalist Partisi lideri Velid Canbolat, Lübnan'daki Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlama nedeniyle hükümeti suçladı.

 

Twitter hesabından açıklama yapan Canbolat, "Soruşturmanın sonucunu bekliyoruz ancak bu patlayıcı maddeler kim için buraya getirildi ve neden bu kadar uzun süre bu limanda kaldı." ifadesini kullandı.

 

Canbolat, açıklamasında "Bu hükümet ile onun yerel ve bölgesel koruyucuları, Lübnanlılar için bir lanet ve uğursuzluktur" değerlendirmesinde bulundu ancak ayrıntı vermedi.

 

Lübnanlı Milletvekili Mervan Hamade ise, görevinden istifa edeceğini ifade ederek Cumhurbaşkanı Mişel Avn'a da istifa çağrısında bulundu.

 

Beyrut Valisi olayı Hiroşima ve Nagazaki'ye benzetti

Beyrut Valisi Mervan Abbud, olay yerinde incelemelerde bulundu. Abbud, burada yaptığı açıklamada, Beyrut'un felaket bölgesi haline geldiğini ve hasarın yüksek olduğunu belirtti.

 

Abbud, limandaki patlamayı Hiroşima ve Nagazaki'ye benzetti.

 

 

Yerel medyada çıkan haberlere göre ise patlama nedeniyle Hristiyan Ketaib Partisi Genel Sekreteri Nizar Necaryan öldü.

 

Kazakistan'ın Beyrut Büyükelçiliği de yayınladığı yazılı açıklamada, patlamada Kazakistan'ın Beyrut Büyükelçisi Yerzhan Kalekenov yaralandığını, büyükelçilik binasının da hasar gördüğünü bildirdi.

 

Patlama, eski Başbakan Saad el-Hariri'nin evinin yakınlarında meydana geldi.

Hariri'nin evinde ve çevre binalarda büyük hasar oluşurken, eski başbakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve olayı takip ettiği belirtildi.

 

Patlama nedeniyle hükümet binası ve Muhammed el-Emin Camisi'nde büyük hasar oluştu.

 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Patlamada iki vatandaşımız yaralandı

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan'daki patlamada iki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının da hafif şekilde yaralandığını açıkladı.

 

Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Beyrut limanında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, dost ve kardeş Lübnan halkına başsağlığı diliyorum. En büyük temennimiz can kaybının artmaması. Lübnanlı kardeşlerimize her türlü desteğe hazırız" ifadelerini kullandı.

 

 

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, yaşanan büyük patlamalar sonucu başkent Beyrut’un korkunç şekilde sarsıldığını belirterek, patlamanın olduğu bölgeye oldukça yakın bir noktada bulunan Türkiyenin Beyrut Büyükelçiliği rezidansının hasar gördüğünü ve o nedenle de oradan ayrılmak durumunda kaldıklarını kaydetti.

 

Türkiye'den Lübnan'a taziye mesajı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Lübnan halkına, başkent Beyrut'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu bir depoda meydana gelen patlama dolayısıyla başsağlığı diledi.

 

Kurtulmuş, patlamaya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

 

"Beyrut'ta meydana gelen patlamayı kardeş Türkiye olarak bizler de yüreğimizde hissettik.

 

Yaşanan faciada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, Lübnan halkına başsağlığı diliyorum. Türkiye olarak Lübnanlı kardeşlerimizin yanındayız."

 

İran'dan başsağlığı mesajı

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlama nedeniyle Lübnan halkına başsağlığı diledi.

 

Beyrut'ta meydana gelen patlamaya ilişkin Twitter hesabından Arapça ve İngilizce mesaj paylaşan Zarif, "Düşüncelerimiz ve dualarımız Lübnan'ın büyük ve dirençli halkıyla" ifadelerini kullandı.

 

Zarif mesajında, "İran, gerekli olan her şekilde tamamen yardıma hazırdır. Güçlü kal Lübnan" yazdı.

 

 

İsrail: 'Patlamayla ilgimiz yok'

İsrailli yetkililer Lübnan'ın başkenti Beyrut’taki patlamayla Tel Aviv'in bir ilgisinin olmadığını ifade etti.

 

İsimlerinin açıklanmasını istemeyen İsrailli yetkililer, yerel basına yaptıkları açıklamalarda, Tel Aviv'in Beyrut'taki patlamayla bir ilgisi olmadığını öne sürdü.

 

Söz konusu yetkililer, İsrail'in olayla bağlantısını reddederek, patlamanın kaza olabileceğini ifade etti.

 

Hizbullah'tan yalanlama

Lübnan Hizbullah'ı da İsrail'in kendilerine ait silah depolarını hedef alması sonucu patlamanın meydana geldiğine dair iddiaları yalanladı.

 

Hizbullah'a yakın kaynaklar ülkenin yerel medyasına yaptığı açıklamada, Beyrut'taki patlamanın, kendilerine ait silah depolarında meydana geldiği ve saldırının İsrail tarafından gerçekleştirildiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

 

TÜRKİYE- ASELASAN KAZA..

Son Dakika: Aselsan personelini taşıyan minibüse otobüs çarptı: 1 ölü, 2'si ağır 8 yaralı

 

Son dakika: Ankara'da yolcu otobüsü, Aselsan personelini taşıyan minibüse çarptı. Kazada minibüs içindeki 1 kişi hayatını kaybederken 2'si ağır olmak üzere 8 kişi de yaralandı.

 

Edirne'den Hatay'a giden yolcu otobüsü, Ankara Çevreyolu Gölbaşı istikametinde Aselsan personelini taşıyan minibüse arkadan çarptı. Kazada, minibüsün içerisindeki yolculardan 1'i hayatını kaybederken 2'si ağır olmak üzere toplam 8 kişi de yaralandı.

 

Kaza, sabah saat 07.00 sıralarında Ankara Çevreyolu üzeri Yaşamkent mevkisinde meydana geldi. Furkan İ. idaresindeki Edirne'den Hatay'a giden 31 AVZ 72 plakalı yolcu otobüsü, Ankara Çevreyolu Gölbaşı istikametinde ilerlerken Aselsan personelini taşıyan Ramazan K. kontrolündeki 06 C 6968 plakalı minibüse yolun orta şeridinde arkadan çarptı.

 

MİNİBÜSTEKİ BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 

Kazanın etkisiyle yoldan çıkarak yol kenarına devrilen minibüsteki 17 yolcudan, Birol Üneşi (39) hayatını kaybederken 2'si ağır olmak üzere toplam 8 kişi de yaralandı.

 

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından hastanelere kaldırılırken hayatını kaybeden kişinin cansız bedeni de otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Son Dakika: Aselsan personelini taşıyan minibüse otobüs çarptı: 1 ölü, 2'si ağır 8 yaralı

OTOBÜSTEKİLERDEN ÖLÜ YA DA YARALI YOK

 

Polis, kazaya ilişkin yaptığı inceleme kapsamında yolcu otobüsünün sürücüsünü ifadesi alınmak üzere gözaltına alarak karakola götürdü. Kaza yapan yolcu otobüsünde ölen ya da yaralanan olmazken otobüsün ön kısmında maddi hasar meydana geldi. Otobüste bulunan yolcular ise kaza mahalline gelen başka bir otobüsle yollarına devam etti.

 

Diğer Kurdistan haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya