KİNZOTDAMAL MÜLKİYETE KAVUŞTU..

Ardahan Dernekler Federasayonunun kurucularından, Ardahanın en faal derneklerinden biri olan, Şemsettin Şenel gibi STK aktörlerinin çıktığı Kinzotdamal (Bağdeşen) Derneği 2022 yılının ilk ayında mülkiyete kavuştu..
Bu haber 2022-01-22 10:17:56 eklenmiş ve 153 kez görüntülenmiştir.

KİNZOTDAMAL MÜLKİYETE KAVUŞTU..

 

Ardahan Dernekler Federasayonunun kurucularından, Ardahanın en faal derneklerinden biri olan, Şemsettin Şenel gibi STK aktörlerinin çıktığı  Kinzotdamal (Bağdeşen) Derneği 2022 yılının ilk ayında mülkiyete kavuştu..

 

İstanbul’da faaliyet gösteren Ardahan Bağdaşen (Kınzotdamal) köyü derneği, köylüleri ile yaptığı istişareler sonrasında derneğe yer almak için imece usulü ile para toplandı.

 

Ardahan Bağdaşen Köyü Derneği (BAĞ-DER) önderliğinde komisyon oluşturularak, derneğe yer almak için köylülerden yaklaşık 780 bin TL toplandı.

 

İmece usulü çalışmanın en güzel örneğini sergileyen Bağdaşen Köyü köylüleri topladıkları para ile BAĞ-DER’e İstanbul’da 1 miyon değerinde yer satın aldılar.

Bir 12 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Merkezi İstanbul Sancaktepede Ardahan Bağdeşen Köyü Derneği Başkanı Mahmut Bilgin yer alımı ile ilgili  yaptığı açıklamada, “Kendisinden önceki yönetimlerinde çalışmalrına vurgu yaprak, 2021 Aralık Ayında  yapılan olağan üstü kongrede belirttiğimiz gibi derneğimize yer alam  sözünü yerine getirebilmek için harekete geçtik. İstanbul başta olmak üzere Ardahan ilimiz ve köyümüzden oluşturduğumuz bir komisyonla yola çıktık. İstanbul Sarıgazi’de satın almak için anlaştığımız dernek yeri ile ön çalışma olarak bir miktar peşinat verip bir aylık süre talep üzerine sözleşmesini yapmıştık. Bu büyük adım akabinde dernek yönetimimizin bir kısmı metropollerde yaşayan (İstanbul-Gebze-Yalova --Orhangazi) ikamet eden köylülerini ev ev gezerek ziyaret ettiler. Maddi yardım toplayan yönetimin bir kısmı ise Karadeniz bölgesinde yaşayan köylülerinden başlayarak Rize - Artvin -Hopa -Kemalpaşa- Arhavi ve Ardahan Bağdeşen köyüne gelerek tüm köylülerin, ev ev gezerek maddi yardım topladılar. Başlatmış olduğumuz kampanya sonunda gerek yönetimimizden gerek yurt dışında ve Ardahan’da yaşayan köylülerimizin bağışları ile 780 bin TL topladık. 720 bin TL’ye satın almış olduğumuz yerin tapusunu aldık. Birlik ve beraberlik içerisinde yeri almamızda destek veren tüm köylülerimize teşekkür ediyoruz. Yerimiz hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

 Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Doğu Medya Bağdeşen (Kinzotdamal) Haberleri..

 

https://www.dogukultur.com//haber/19594/bagdasen-mahmut-bilginle-devam-karari-aldi.html

 

https://www.dogukultur.com//haber/18661/bagdasen-kinzotdamal-derneginden-gorkemli-lokal-acilisi.html

 

https://www.dogukultur.com//haber/17934/bagdesenliler-sanacaktepeyi-salladilar.html

 

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı 'ARDAHAN İLİ ME BAĞDAŞEN KOYÜ SOS. YARD. DERNEĞİ BAE BERT BERVAZE -R BİRLİĞİ DAYANIŞMA GECEMİZE GELDiNİZ' görseli olabilir

Ardahan STK alanı ve Kamuoyunun Kinzotdamal Derneğinden bir büyük beklentisi daha var. Bülbülan Yayalasının Ardahanlıların festival alanına çevrilmesi, bülbülanın terihi-turistik-ticari hüvviyetine kavuşturulmasıiçin bütün Ardahanlşıları harekete geçirmesi..

 

ETİKETLER : Ardahan Dernekler Federasayonunun kurucularından Ardahanın en faal derneklerinden biri olan Şemsettin Şenel gibi STK aktörlerinin çıktığı Kinzotdamal (Bağdeşen) Derneği 2022 yılının ilk ayında mülkiyete kavuştu..
Diğer STK-Dernekler haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA