İŞ –STK-SİYASET-SANAT DÜNYAMIZ SÜT’ÜN BAYRAMINI KUTLADILAR..

Kurdi STK’lar, iş dünyası, halktan onbinler.. Yakup Süt’ün Bayramını kutladılar.. Küfür rejimlerinin, diktatör rejimlerin bile insanlara bu kadar zülum yapmadığını ifade eden kurdi stklar, Süt’ün biran önce özgürlüğüne kavuşmasını istediler..
Bu haber 2020-08-01 11:14:45 eklenmiş ve 1056 kez görüntülenmiştir.

 

İŞ –STK-SİYASET-SANAT DÜNYAMIZ SÜT’ÜN BAYRAMINI KUTLADILAR..

 

Kurdi STK’lar, iş dünyası, halktan onbinler.. Yakup Süt’ün Bayramını kutladılar.. Küfür rejimlerinin, diktatör rejimlerin bile insanlara bu kadar zülum yapmadığını ifade eden kurdi stklar, Süt’ün biran önce özgürlüğüne kavuşmasını istediler..

 

Bu yıl Şubat ayında onlarca insanla birlikte operasyona  maruz kalan ve tutuklanan Yakup Süt’e yönelik operasyonu “SÜT’ÜN GÖZ ALTINA ALINMASINA BÜYÜK TEPKİ diye haber yapmıştık. Sanırım yerel ulusal basın içinde Doğu Medyanın yaptığı haber adaleti, hakkı, hakaniyeti yansıtan tek haberdi..

 

Diğer basın yayın organları ülkemizde sırf düşüncelerinden dolayı onlarca masum çocuğu, genci katleden katili, çeteciyi serbest bırakan tc’nin bitmiş hukuk sistemini es geçtikleri gibi; taşları bağlayıp köpekleri salan tc rejmine tek kerlime ile dokunmadılar.. Hepsi bilindik bir dille haberlerini.. Mafya Lideri Yakup Süt diye başlayıp yine aynı dille sonlandırıyorlardı..

 

Doğu Medya olarak 2000’li yıllardan itibaren özellikle STK alanını takip edip rehberlik yaparken.. Ak Parti ile birlikte siyasi, sosyal, ekonomik  (kalkınma ajansaları gibi..) STK alanı da en iyi gelişme dönemini yakaldı..

 

2000’li yıllardan sonra ülkemizin demokrasi hamlesinde STK alanı rayına otururken.. İstisnalar dışında.. Siyasetin, devrimci,demokrat, aydın.. vb. geçinenlerin çoğu tökezlayip yalan-dolandan adam gözükmeye çalışırken.. Süt, bu geçiş döneminde yüzlerce stk’ya can verdi, nefes verdi.. Toplantı üzerine toplantılarla yıllarca ara vermeden birçok STK’nın mülkiyete kavuşması başta olmak üzere olağanüstü bir çaba  sarf etdi.. Bir başka ifadeyle ülkemizin demokrasiye geçmesi hamlesinde en büyük aktörlerden biri oldu..

 

Bir başka ifade ile son birkaç yıldır gericileşen akpnin çıkardığı kanunlarla toplumsal alana en büyük katkıyı yapan insanların başında iş adamı kimliğiyle Yakup Süt geldi..

 

TC rejmi, kurulduğundan beri her vatandaşa özgü suç üreten ve hayata geçiren bir rejim. Örneğin Alaattin Çakıcı.. İşlediği suçların cezasını fazlasıyla çektiği gibi yıllarca hep tutuklu kaldı, yıllarca fazlaca yatdı.. Çakıcı işlediği suçları bir kenara koyduğumuzda acaba bu ülkeyi derinden işgal eden birilerinin mi ayağına bastı.. Aynı hukuksuzluk ibda-c vb. davalarda hep sürdü gitdi.. Ve kürtler söz konusu olduğunda ise adaletsizlik-hukuksuzluk tavan yapmaktadır.. 

 

Ve rejim Peker vb. gibi tutuklamak yada operasyon yapmak istemediği resmi bir mafia kolu da oluşturarak dünyada eşi olmayan yeni bir hukuk sistemi doğurdu.. Onlarada yolu açarak istediğiniz yere uçabilirsiniz, veya rahip davsında olduğu gibi gücü yetmediğinde suçlu olanaın güçlü tarafından götürüldüğü..  hukukun-gukuka ibretlik dönüşünü  seyrettiğimiz ucube bir rejim ..!

 

Mafya ve Çeteleşme hukukun-adaletin, hakkın olmadığı rejimlerde ortaya çıkar.. Devlet  kaynaklı boşluğu çeteler ve mafya doldurur..  Yani bugün sıradan bir vatandaş olabilecek birçok insan mevcut diktatör-ırkçı-putçu, hukuksuz rejim yüzünden ya bir çeteye, mafyaya bulaşmak, ya bir terör örgütüne yem olmak, yada diktatör faşist devlet yapılanmasının verdiği .. “Milli-Manevi, ırkçı, mezhepçi” gazlarla bir katile dönüşme, harcanmaya hazır piyon olma.. kısacası kutsal devlet yalan dolanıyla.. Onlarca asker-polis-istihbaratçı başta olmak üzere.. vatandaşı koyun gibi harcayan bir rejim.. 

 

Vatandaşı sistemin kendisi adeta suç makinasına çevirerek harcamaktadır.. Ve tc tarihi aynı zamanda bir soykırım, bir cinayetler ve faili meçhuller tarihidir..  Ve bu yönlü ağır insan hakları ihlallerini işleyen devletin kullandığı katil sürülerinin çoğu da herhangi bir ceza almadan işledikleri suçlar örtbas edilmektedir..

 

Rejmin bu gerçeğinden Yakup Süt’e geldiğimizde Süt yıllarca cezaevlerinde yatmış, işlediği suçların cezasını fazlasıyla ödemiş bir insan olarak dışarda kaldığı 10-15 yıllık süre içerisinde toplumsal, kamusal alana en büyük yararı, en büyük katkıyı sağlayan bir iş adamı oldu.. Burada devlet ve rejimde gram hukuk olsa Süt’ün adını kullanan kullananayı engelleyip.. En azından istihbarattan bir-iki kişiyi görevlendirerek; kamu yararı gözetilerek Süt vb. vatandaşların boşluğa düşmesi engelenebilirdi..

 

Ama tc rejim vatandaşa yardımcı olma üzerine kurulan kurgulanan bir rejim değil.. Tam aksine vatandaşa kumpas ve oyun üzerine kurgulanan, vatandaşı harcama ve bitirme üzerine kurgulanan  bir rejim..

 

Ve giderek hukukun iyice dibe vurduğu bu rejimde.. Özellikle bir de Kurd olmanız rejim kurulduğundan beri en büyük dezavantaj ve ırkçılığın, hukusuzluğun daniskası.. Yüzyıldır kürtlere uygulanmakta..

 

Kısaca kamusal alana, halka, stk alanına sosyal ve toplumsal alana yaptığı katkılar nedeniyle rejmin kollayıp koruması gereken Yakup Süt, uyarılmayarak yada gerekli önleyici tedbirler alınmayarak..  kumpas kurularak hayatı ve yaşamı yine rejim tarafından ablukaya alınarak esarete sürüklenmiştir.. Bu anlamda bu oyun ve kumpas Süt’ün şahsında milyonlara yapılan bir kumpastır..

 

En azılı katillerin, mafya ve çetelerin ellerini kollarını sallayarak yurt dışlarına çıktıkları, anında serbest bırakıldıkları bir rejimde hukuktan bahs etmek, yada vatandaşı kollamaktan bahs etmek abesle iştigaldir.. 

 

Ama akp rejmi ve tc devlet sistemi şu gerçeği unutmamalıdır.. Kürt halkı, kurdi stk’lar  parti-purti takmaz. Adalete ve hakkaniyete bakar.. Bunu görmediklerinde günü geldiğinde hesabını da en iyi şekilde faili kim olusa olsun piyonları geçerek gerçek asıl faillerden hesabını sorarlar..

 

Bu anlamda akpnin devrimci özüne dönmesini isteyen kurdi stk’lar ve iş dünyamızdan binlerce insan.. vatandaşa kumpas ve ayrı-ayrı hukuk uygulayan rejmin bir anönce düzelmesini.. Kişiye ırka, dine, mezhebe.. göre değil çadaş bir hukuk devletine dönüşmesini.. Süt vb. insanlara toplumsal alanda yaptıkları tahribata son vermelerini istediler..

 

KURDİ STK’LAR SÜT DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR..

Kurdi STK’lar, iş dünyası, halktan onbinler-milyonlar.. Yakup Süt’ün Bayramını kutladılar.. Küfür rejimlerinin, diktatör rejimlerin bile insanlara bu kadar zülum yapmadığını ifade eden kurdi stklar, Süt’ün biran önce özgürlüğüne kavuşmasını, Sütün  bir anönce kendi aralarında görmek istediklerini, köpeklerini salan, taşlarını bağlayan, ama kurtlere oyun üstüne oyun kurgulayan rejmin bir an önce bu hastalığından vazgeçmesini ülkemizin bir hukuk devletine geçiş yapmasını, insanlar arasında ırk-dil-din, mezhep ayırımının bitirilmesini..  isteyerek rejimin kumpas ve oyunlarla içeri aldığı siyasetçiden iş adamına, vatandaşa, gazeteciye, aydına.. herkesin bayramını kutladılar..

 

BÜTÜN  BAYRAM TEBRİKLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

ETİKETLER : İŞ –STK-SİYASET-SANAT DÜNYAMIZ SÜT’ÜN BAYRAMINI KUTLADILAR..
Diğer İş-STK-Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA