YAKUP SÜT’ÜN GÖZ ALTINA ALINMASINA BÜYÜK TEPKİ..

Herhangi bir gerekçe gösterilmeden Süt’ün anti demokratik bir operasyonla göz altına alınması.. Serhat Sivil Toplum Örgütleri başta olmak üzere STK'larda büyük tepkiye neden oldu..
Bu haber 2020-02-18 17:15:02 eklenmiş ve 1522 kez görüntülenmiştir.

YAKUP SÜT’ÜN GÖZ ALTINA ALINMASINA BÜYÜK TEPKİ..

 

2000’li yıllarda Ak Parti derneklerle ilgili yasalar çıkardığında federasyonların kurulmasının önü açıldı. (2005) . Özellikle Serhat STK yapılanmasının oturmasında bir iş adamı olarak Yakup Süt’ün çok büyük emekleri ve çabası oldu..

 

İktidar ve muhalefetiyle siyaset kanadı  STK alanını kontrollerine alıp çürütmeyi seçerken ki bu gerilik nedeniyle Ak parti tüm büyük metropolleri son yerel seçimde kaybetdi.

Yakup Süt gibi toplumsal anlamda büyük karşılıkları olan insanlar ise STK alanına, eğitime, gençliğe, spora olağanüstü bir bir çaba, olağanüstü bir eforla destek sundular..

 

Herhangi bir gerekçe gösterilmeden Süt’ün anti demokratik bir operasyonla göz altına alınması.. Serhat Sivil Toplum Örgütleri başta olmak üzere STK'larda büyük  tepkiye neden oldu..

 

Böylesi  bir operasyonda yüzlerce soru insanların kafasında oluşmaya başladı..  Kamuoyunda oluşan izlenim, “Süt Kürt olduğu için mi operasyona maruz kalıyor” daha onlarca soru.. Sıradan bir vatandaşta olsa herkes kanunlar önünde eşittir. Bütün kamu oyu soruyor : Süt’ü hangi gerekçe ile baskınla askeri vesayet usulleri ile, anti demokratik  bir şekilde, insan haklarına aykırı bir şekilde göz altına alıyorsunuz..

 

Süt’ün Anti Demokratik bir şekilde göz altına alınmasına tepkiler çığ gibi giderek büyüyor..Kura nehri üzerinde gerçekleşecek hes-baraj projelerininde derneklerin ve Ardahanlıların itirazına rağmen mahkeme kararlarıyla onaylanması (Ardahanlılar İçin Kara GÜn Haberimize Tıklayınız..).. Ardahan İl olarak operasyon mu yiyiyor.. sorularını beraberinde getirmeye başladı.. Bütün bu gelişmelerin de bir hafta içinde hayata geçmesi birçok soruyuda beraberinde getiriyor..

 

HOÇVAN DERNEKLER FEDERASYONU BAŞTA OLMAK ÜZZERE BİRÇOK STK ANTİ DMOKRATİK, HUKUKSUZ  GÖZALTI KARARINA TEPKİ GÖSTERDİLER..

HOÇ-FED’DEN KAMUOYU BİLGİSİNE:

Bölgemizin sevilen saygıdeğer iş insanı, yardım sever, gençliğin iyi eğitim alarak okuyup üretime katılmasını önemseyen başta Hoçvan Dernekleri Federasyonu ve üye dernekleri, Kars Ardahan Iğdır Vakfı, bölgenin birçok sivil toplum örgütüne destek olup burs vererek, keza bölgemiz Kars Ardahan Spor Kulüplerine yaptığı katkılarıyla, insani değerlere olan bağlılığı eğitimi üretim her zaman çok önemseyen ve daha birçok özeliğiyle insanlarımızın gönlünde taht kuran #YAKUPSÜT Cuma sabahı evinden haksız bir biçimde göz altına alınmıştır.

 

Bölge sivil toplum örgütleri, spor kulüpleri ve bölge halkı tarafından büyük bir tepkiyle karşılanmıştır. Bu tepkinin büyüklüğü dün itibariyle yaklaşık 200 avukatın gönüllü savunma yapma isteği ailesine ve avukatlarına belirtilmiştir. Hoçvan Dernekleri Federasyonu olarak 3 avukatın gönüllü olarak dosyayı takip etmeleri için ailesine bilgi verilmiştir. Dün mahkemeye çıkması beklenirken Cuma gününe kadar tekrar ek süre alınmıştır. konunun takipçisi olacağız.#YAKUPSÜT 'ün bir an önce serbest bırakılması en büyük beklentimiz ve isteğimizdir.

 

Saygılarımızla

Kamuoyuna Duyrulur.

ETİKETLER : YAKUP SÜT’ÜN GÖZ ALTINA ALINMASINA BÜYÜK TEPKİ..
Diğer İş-STK-Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA