HURMA İLE HAYALLER KURMA


Bu makale 2013-08-07 23:18:27 eklenmiş ve 1250 kez görüntülenmiştir.
Suat İncedere

 

      HURMA İLE HAYALLER KURMA

Ortadoğu ve Kürdistan coğrafyasının kan revana döndüğü bu sıcak yaz günlerinde insanlığın tonlarca sorunu varken ,kendilerini bunlardan bihaber örgütleyen sosyalleşmemiş insanların kuru gürültüsü ile uğraşıyoruz.

Model Basın ve Aydınlar makalemde yerel basınımızın karar almada ne gibi doneleri  kullandıklarını dünyadaki emsallerinden ne kadar uzak olduklarına dair birkaç kelam etmiştim. Ama gördüğüm o ki yerel medyamızın ne politik öngörüsü var nede toplumsal refleksi. Ve her seferinde kendini tekrarlayan ‘’biz gazeteciyiz’’ söylemi.

Bunu söyleyen arkadaşlar şunu iyi bilmesi gerekir ki sizin okumaya cesaret edemediğiniz gazetelerde biz dağıtımcılık yaptık, yazdık kimi zaman nezarette, kim zamanda yoldaşlarımızı omuzlarımızda ebediyete uğurladık.          O yüzden gazeteciliğin ne olduğunu en az sizin kadar biliriz.

Bizim bilme ve öğrenme çabamız diyalektik olarak hiçbir zaman bitmez.Tıpkı Sokrates hocamızın dediği gibi ….

Adını anmak bile istemediğim kontra bir vakfın iftarına giden kırka yakın gazeteci arkadaşımıza şunu sormak istiyorum ,

-Merkezi Ümraniyede  ,iftarın kendisi Beylikdüzünde zatın adaylığı için adı geçen ilçe Beykoz? Bu sizi hiç gazetecilik mesleğinin kuşku duymalı maddesine itmedi mi?

-Bir eğitim vakfı daha geceden yediği tokadı hazmetmeden fason bir yöneticisini (dün ağabeyleri bugün yöneticileri) davul-zurna ile siyasete soktu bu telaşın sebebi acaba neydi?

-Anadilde eğitim haktır !!! Allahtandır!!! Diyen zihniyete; Madem yaradan bütün diller yarattı o zaman Sümerlileri ve Sümerceyi neden yeryüzünde bırakmadığını sormadılar?

Veya anadilde eğitimi destekleyenlere; la kardaşım madem öyle, anadilde eğitim ülkeyi böler diyen partinin temsilcilerinin aranızda ne işi var?

-Yusuf Sit’in üç otuz sermaye ile vakıf olunmaz sorusunu neden cevaplamıyorlar?

- Kırk gazeteciyi bir gazeteci arkadaşımız toplamış toplarken zarf bedelini de bu arkadaşlarımız açıklarsa memnun olurum aksi takdirde ben açıklayacağım(gazetecilik araştırmacılıktır)..

- Bütün katılan arkadaşlar aynı şeyleri yazmışlar görende hepsinin aynı yaşta,aynı masada ,aynı okuldan mezun olduğunu sanacaklar..Ama ortadaki büyük oyun görmeyip zarfı görenler gün gelecek hesap verecekler…

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Serhad bölgesini satmak için bir araya gelen baronlar önce medyaya ayar vermek suretiyle bu çirkin planı devreye soktular. Medyada masum bir HURMA yedi ama o hurmanın başlarına dert olacağını not alıyor,  buraya yazıyorum.

Kimsenin gücü bir halkın değerleri ile oynamaya yetmez.

 

 

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA