ÜCRETLİ kültür evi ÜCRETSİZ.


Bu makale 2014-09-30 11:19:43 eklenmiş ve 1830 kez görüntülenmiştir.
Suat İncedere

ÜCRETLİ kültür evi ÜCRETSİZ.

 

Günlerdir Ardahan kamuoyunu sıkça meşgul eden ÜCRETLİ-ÜCRETSİZ kelimesi açılımını bir bakalım mı?. Ücretli çalışmak onur kırıcı bir durum olmamakla beraber ücretli ve ücretsizler üzerinden edinilen yani beleş çalışıp beleşe konmak olayına ışık tutalım.

 

Bir kenttin yerel yönetimi; o kente yapmış olduğu hizmetin yanı sıra, kentte yaşayan yurttaşlar arasında din, dil, irk mezhep ayrımı gözetmemeksizin herkese eşit mesafede yaklaşarak huzuru, barşı ve kardeşliği sağlamakla sorumludur.

 

Esenyurt belediye başkanı Sayın Necmi Kadıoğlu sen, sadece senden olana destekleyip, onların Türkiye’nin en zenginleri arsınada, güçlerine güç katmalarını sağladın ya...

Sen etnik kimlikleri sana yakın oduğu için, yada oy almak için yanınında tuttuğun kişiler, kendilerine ekonomik güç sağlayıp, bölgesi ve hemşerilerine hiç bir faydası olmayanları, Ardahan ve bölge kamuoyu asla affetmeyecektir.

 

Sayın Kadıoğlu; sulförlük görevini her zaman olduğu gibi, bu günde kültür evi üzerinden çok iyi oynuyorsun.

Esenyurt belediyesinde bölge temsilcisi konumunda ki kişileri, bölge insanlarına karşı kışkırtmak ve karşı karşıya getirmek, sana ve bağlı bulunduğun partine hiç bir fayda sağlamayacak.

 

Sizler siyasi emelleriniz için, bazı kişileri kullanarak böl, parçala, yönet taktiğini Ardahan toplumunun üstünde de uygulamak istiyorsunuz ya,  daha önce bu doğrultuda hareket edenler, yaşadıkları yerden delege bile olamıyorlar bunuda böyle bilmeni istiyorum!.

 

 

 

"Ardahanlıları kimse kavga ettiremez"

 

Sayınn kadıoğlu; Esenyurt’ta 3 milyon 200 metre kare alanda inşaat yapımına imza attın. Buna benzer bir çok derneğin binasın yapıp teslim ettin. Ama ne hikmetse, 4 yıldır biten Ardahan Kültür evini bir türlü teslim etmiyorsunuz. Size konuyla ilgili soru Sorulduğun da ise, yanınızda durup bölgesine öteleyen üç beş kişiyi göstererek; "bakın bunlar vermiyor diyerek" adeta kardeşi, kardeşe kırdırmaya çalışıyorsunuz.

 

Oysa herkes tarafından bilinen bir şey varki ki, sizin yanınızda oturup, sizin emrinizle kalkanlar, Ardahan'ın kimliğini kullanıp kendilerine rant sağlamaktan öte, bu toplumda hiç bir söz sahibi değillerdir, ve olamayacaklar.

 

 

Yıllardır belediye imkanlarını kullanarak olumlu, olumsuz bir sürü projeye imza atan temsilciler, Tüncer Dağı bahane ederek, yeni bir dernek kurmak, ve o dernekte sadece AKP lilere hizmetmek anlayışının ne kadar dar bir düşünce olduğu aşikardır.

Siz onları kullanarak ikinci bir kültür evi derneği kurdurma girişimine karşı, Esenyurt AKP İlçe binası üzerine ARDAHANLI BELEDİYE ÇALIŞANLARI levhası assanız daha doğru olmazmı?.

 

Oysa siz; katılmış olduğunuz bölge gecelerde ve her fırsatta göysünüzü gererek Ardahanlı, hatta Göleli olduğunuzu söyleyen siz değilimsiniz?. Geçen yıl Hanak derneği yemekli toplantısında, bin kişi önünde ve bir çok yerde;"Ardahanın kurtuluş gününde, kültür evini teslim edeceğim" diyen siz değilmisin. Madem Ardahanlısın; neden Ardahanlıları karşı, karşıya getirmeğe çalışıyorsunuz?..

 

Kendi çıkarları uğruna ve sadece size yaranmak uğruna, Ardahan ve bölge halkına ayar çekmek isteyenler, yıllardır Ardahan ve bölgenin oylarıyla seçilip meclis üyesi olmadılarmı?.

Önceki dönemlerde başkan yardımcısı ve danışmanı konumunda ki kişiler, şimdi maaşlı çalışıp belediyede  iş takibi yapıyorlar mı?.. Ardahanlılar ve bölge insanları, sizden bu doğrultuda hesap sormazlar mı sanıyorsunuz?!.

 

AKP iktidarıyla birlikte belediyede bulunan meclis üyeliği yapmış başkan yardımcılığı yapmış, danışmanlık yapmış olanlar ve halen maaşlı çalışanlar eğer yukarda belirttiğim gibi toplumunu yok sayarak sadece kendilerine çıkar sağlamamışlar sa.

Eğer ki ben onlara iftira atıyorsam...

HODRİ MEYDAN

Aşağıda ismi yazılı olanlar, belediyeye girmeden önceki ve şu an ki mal varlıklarını resmi olarak açıklayabilirler mi? .

Ardahan kamuoyu bu açıklamayı sabırsızlıkla bekliyor-buyurun.

Şimdi Ardahan adına Belediyede görev yapan, Ardahanlıların kullanacağı Ardahan Kültür Evi binasını adı geçen kişilerin engel olması ne kadar vahim ve düşündürücü bir olaydır.

 

Şimdi;Gerçekten bunlarmı verdirmiyor?, yoksa bunlar sadece birer piyon mu ?

 

Bu cevabı ve buna benzer soruların cevabını verecek olan yine sizlersiniz Esenyurt belediye başkanı; Sayın NECMİ KADIOĞLU ...

Şimdi "Ardahan Kültür Evi Yönetim CHP li olduğunu için o yeri vermemek te diretiyorsunuz.  Yada yanınızdaki Ardahanlılara bu konuda direnmesini istiyorsunuz.

Ardahan Kültür Evi yönetimi içerisinde üç AKP li meclis üyesi bir AKP li belediye başkan danışmanı ve yine AKP li olan diğer yöneticileri, siz nasıl gözardı edebiliyorsunuz?.

 

Velev ki bütün yöneticiler CHP li dir...

Siz bu kültür evini sadece yöneticilere mi yoksa, Esenyuttan yaşayan Ardahanlılara mı  veriyorsunuz?.

Kaldı ki bu Ülkede CHP li olmak suç değildir veya BDP li.

Hani siz 70 milyonun iktidarıydınız?.

Hani siz herkesin belediye başkanıydınız?, ne oldu bu söylemlere?.

Tabi bu sözler Sadece seçimden, seçime söylenen oy almanın yalanlarıydı. Yada oy almakta kullanılan uyutma politikaları.

 

Siz Ardahan’a ve Ardahan ın bazı ilçelerine yatırım yaptıysanız, oraları sevdiğinizden değil, yanınızdakileri kandırarak betonlaşmaya ortak ettiniz.

Bunun yanında, hemşerileri bir birine düşürdünüz.

 

"Ardahan halkı, şimdiye kadar hiçbir zaman, hiç kimseyi ötekileştirmemiştir ve  ötekileştirmeyecektir".

"Buna ne sizin nede kullandığınız insanların gücü yetmeyecek.

 

Bu gün sizin yanınızda Ardahan Kimliğini unutarak bilinçli yâda bilinçsiz olarak, Ardahan toplumuna ihanet edenler, er yada geç bu toplumun içine dönecekler.. Bayramlarda, düğünlerde ve cenazelerde aynı ortamı paylaşacaklar.

Peki bu hemşerilerimiz, o insanların yüzüne nasıl bakacaklar, hiç düşündünüzmü?.

 

Sen bu insanları kendi eşiyle dostuyla ve arkadaşlarıyla karşı, karşıya getirerek, kendi yakınlarına sağladığın milyon dolarlık ihaleleri unutturamasın.

 

Daha üç dört yıl öncesi borcundan dolayı arabasını satanların, bu gün Esenyurt'un her caddesinde milyon dolarlık binaların sahibi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Buna ilaveten başka yerlere yapılan yatırımlardan da herkes haberdardır.

Ardahan halkı saygılıdır, sakindir, hürmetkârdır, ancak maraba değildir- hele aptal hiç değildir.

Esenyurt'ta Ardahan Kültür evi binasından çok sonra başlayan diğer dernek binaları dayalı döşeli teslim edilmesine rağmen, Ardahan Kültür evi binasının Tuncer Dağ gerekçe gösterilerek verilmemesi düşündürücü bir durumdur.

Tuncer Dağ; Bir çok STK lar başta olamak üzere bölgemizin en başarılı ve dernekcilik konusun fikir babası ve her kesim tarafından sevilen, sayılan bir insandır.

Tuncer dağ ve Ekibi 28 kişiden oluşan, içinde her türlü siyasi görüşü benimseyen, toplum tarafından sevilen, sayılan ve desteklenen bir yapı oluşu sizleri neden rahatsız ediyor anlaşılır gibi degildir.

 

Sonuç olarak Esenyurt'ta Ardahanlıların nufusu önemsenmeyecek kadar az değildir. İstanbul nufusuna kayıtlıları göz önünde bulundurursak, Esenyurtta yaşayan diğer illerin iki katı oranında olduğu bilinmektedir.

Verilecek olan o yerinde parası hiç birinizin cebinden çıkmadığını biliyoruz.

Ardahan Kamuoyunun sabrının daha fazla zorlanmaması için yaşadığımız bölgede, kardeşçe birlik ve beraberlik içerisinde, saygı ve sevgide kusur etmemek için, insanları bölüştürerek karşı karşıya getirmek istemiyoruz.

Kamuoyu nezlinde, yanınızda bulunan arkadaşlarımızın daha fazla rencide olmaması için, huzurlu bir Esenyurt için, diğer illere sunduğunuz imkanları Ardahan camiasına sunmanızı bekliyoruz.Şimdi sen diyeceksin kimse bize icazet veremez;

Veririz...

Nasılmı?: Cami bahçesine çiçekci dükkanı-sağlık ocağı bahcesine büfe-hastane kavşağına restorant-çocuk bahçesine bina imarı nasıl verildiyse; ÖYLE İŞTE.

 

 

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA