HDP Üzerinden Avrupa'ya İlticalar Üzerine..


Bu makale 2021-10-16 15:30:39 eklenmiş ve 552 kez görüntülenmiştir.
Murat Akkuş

 

HDP Üzerinden Avrupa'ya İlticalar Üzerine

 

Eskiden siyasi davalardan ağır cezalar alanlar Avrupa ülkelerine iltica ederlerdi. Ve o ülkelerde kılı kırk yardıktan sonra ya kabul eder ya da sınır dışı ederlerdi.

 

Günümüzde bu konumda olan siyasiler var. Onları tenzih ederek bu yazımda bir gerçekliğe parmak basmak istiyorum.  

 

Siyaset ile hiç alakası olmayan birçok insanda, daha rahat şartlarda yaşamak ve daha çok para kazanmak için bu yöntemi seçiyorlar.

 

Para ve rahat yaşam için Avrupa'ya iltica etmeyi kafasına koyan bazıları direk HDP teşkilatlarının yolunu tutuyorlar. 

 

Önce üye oluyorlar sonra da HDP'nin etkinliklerine katılarak, Kürtlerin ulusal renkleri olan sarı, kırmızı, yeşil renkli tülbent veya atkı takıp zafer işareti yapmaktan geri kalmıyorlar. 

 

Haklarında soruşturma açılsın diye ellerinden geleni yapanlarda çıkıyor.

 

 Sonra da ver elini Avrupa 'ben geldim, siyasi sığınma istiyorum' 

 

Aralarında korucu çocuklarının da bulunduğu bazıları hayatında bir kez bile HDP geleneğinden gelen partilere oy vermiş değil. Gidip oturum aldıktan sonra HDP'den E-devlet üzerinde hemen istifa ediyorlar. Şimdilerde herkesin favorisi Fransa…

 

Bazıları da adi suçtan ceza almış kapağı Avrupa'ya atmış. 'Ben Kürdüm siyasetten ceza aldım' diyerek, yalanlarıyla oradakilere ağır abi rolünde ahkâm kesiyorlar. 

 

Derken, asıl hedefleri olan oturumu alarak Awrolu işlerde çalışmaya başlıyor. İçlerinde Kürt olmayanlar bile var.   

 

Bazı köylere düğünlere gittiğimizde halaylara bakıyorsun kızların sayısı erkeklerden fazla. Sorunca "Gençler Avrupa'ya gitti" cevabını veriyorlar. 

 

Şimdilerde Avrupa'nın Fransa'sına akın var. Bırakın yılları her ay şu kadar kişi gitti hesapları yapılıyor. Bunların kimi yasal yollarla kimi de yasadışı yollarla ölümü göze alarak kilometrelerce yolu aşarak amaçlarına ulaşıyorlar.   

 

Buradan HDP yöneticilerine seslenmek istiyorum. Partinize gelen herkesi Mevlâna kapısı gibi üye yapmayın. Biliyorum, siz iyi niyetinizden haklı olarak 'partimize teveccüh etmiş, gelmiş yurttaş ne yapalım' diyebilirsiniz. Ama bu demokrasi ve özgürlükler hareketinde eskiden iki referansı olmayan üye olamıyordu. 

 

Mehmet Sincar, Serdar Tanış, Ebubekir Deniz gibi birçok demokrasi şehidi veren bu hareket ucuz hesaplar peşinde koşan ucuz kişiliklere geçit vermeden kılı kırk yararak üyelik işlemlerini yapmalıdır diye düşünüyorum.    

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA