AŞKSIZ GEÇEN BİR GÜN BİLE ÖLÜMDÜR


Bu makale 2021-06-01 07:43:58 eklenmiş ve 236 kez görüntülenmiştir.
Arser Payiz

 

AŞKSIZ GEÇEN BİR GÜN BİLE ÖLÜMDÜR

 

Şiirler ve aşka  hatta ölüme  bile

  seninle birlikte  inanıyorum .  İşte bu yüzden ölümsüzlüğe senin aşkın bulaştı sana  inanıyorum.

 

Bu dizeleri yazıyorum  dünyaya seninle birlikte .

Sen varsın ki  ben varım dünya var. 

 

Bir ırmak  akıyor senin  serçe parmağının tam  ucundan ince ince usulca . Yedi kere bu ırmağa girdim sen oldum.  Girdiğim ırmakla birlikte  senin   gökyüzünün  mavisini yüzüme çaldım .  Tekrar , yeniden ilk gerçeğim  oluyorsun seninle buluşmam benim için  bu sürecimdeki    son dileğim , son dileğim oldun.

 

Kızgınlık ve küskünlük  bize hiç bir dönem yakışmadı ve yakışmıyor 'da bazen böyle oluyoruz . Gecelerimizin  karşısında her ikimizin pencereleri kapanıyor .iki katlı yetimhanenin arka  cephesi gibi oluyoruz kızgınlığımız ve küskünlüğümüz geliştiğinde .

Tekrar ertesi gün, ağaçların altında sen ve yine  ben  birlikte yaratmış olduğumuz o dikeni çıkarıyoruz ayağımızın  tabanından . Bizim için  her geçen dönem  üstüne bastığımız o aynı diken değil mi . Zaman zaman dikenlerimizde olacak anı birlikte  yaşamak istediğimizdendir . Birlikte  işlediğimiz bu sıcaklığın içinde  damarlarımız ay ışığında parlıyor . 

 

Senin şallarına sarılıyorum , beni iyi  biliyorsun sarmalamalarımı da .

 

Az kaldı dört haftalık sürecimiz bitti bitecek . Evimize  koşacağız  özlemlerimizi gidermek için   . Biraz daha burda oynaşalım sevinelim  bu anı bir daha bulamayacağız .  Ağlasak da  kızsak da  bu süreci hiç bir dönem bulamayacağız  anın tadını çıkar.

Aynaya her baktığımda senin ruhunun  çıplaklığının ruhumun çıplaklığıyla bütünleştiğini görüyorum .  Saydam ve objektif olmamızdandır , birlikteliğimizin  boyutu bu  be kadın .   Sen ve ben  ne kadar uyandırmak istesekte  bu yaşamımızın gerçekliğini yaşıyoruz . Herşey doğalığında oluştu bizim gerçekliğimizle birlikte  .Bu şekilde yaşayacağız , hayatın  bize gelecekte neler getirebileceğini farkındayız . Hayatımız bize  bu  yıldızı koklayarak uyuyun dedi ve uykuya  kalacağız o aşkla dolu halimizle  birlikte .  

Aslında birbirimizin uykusuyuz . Seninle ben  aynı yıldızın eseriyiz yıldızımız aynıymış  aynı olduk .

 

Biliyorsun duygular şaha kalktığında ölüm diye bir şey olamaz  içimizde aşk olduğu sürece bir gün bile ölümler olmayacak .  Yaşamımızın  içinde aşksız bir günümüz  geçse  bile  ölümdür. Özlediğim her  İki gömleğinin üstündeki kokun  benim ebediyen . Özlediğim kokundur ...özlediğim kokumsun be kadın .

 

/Arşer Payiz). 13/Ağustos/2019.

Diğer yazıları...
SEN
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › Seri İlanlar
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya