GELİN ARDAHANIMIZ İÇİN BİRLİK OLALIM


Bu makale 2021-05-14 09:01:30 eklenmiş ve 41 kez görüntülenmiştir.
Semsettin Senel

 

GELİN ARDAHANIMIZ İÇİN BİRLİK OLALIM

 

Sayın basın, saygıdeğer okuyucular ve de güzel memleket sevdalısı hemşerilerim; herkesi saygıyla selamlıyorum . İyi ki varız, iyi ki hemşerilerimizin onurunu, gururunu, derdini devasını korumak kollamak ve de onore etmek için derneğiz, vakıfız, vekiliz, başkanız, eyvallah. Onlar varsa biz varız, bizler de onlar için varız. 

 

Ne kadar memleketimizden uzakta olsak da yine de ata-baba yurdu diyerek sahiplenip değerleriyle onore olur, o değerlerle gurur duyarız. Peki bizler metropollerde siyaset yapıyorsak, iş adamıysak, başkansak, memleketimizin onurunu gururunu yaşatmak için varsak, birlik olalım kardeş olalım! Parti veya ideoloji düşünmeden kenetlenelim. Güç olalım, var olalım, onlara umut olalım. Dertlerine ortak olalım. Daha da güzelini yakışanı yapalım. Amaç bu değil mi? Hem kendimizi yüceltelim hem de onları onore edelim.

 

Şimdi diyorum ki Ardahanımızın bir çatı örgütü olan Ardahan Dernekler Federasyonu var mı? Var. Dibe  vurmuş mu? Vurmuş. Yeri yurdu var mı? Yok. Peki niye var? Olmalı… Her milletin var, bizim niye olmamalı? Tabi ki olmalı! İşe yarar mı? Tabi ki. Peki 81 ilin İstanbul gibi metropolde 3 Belediye Başkanı var mı? Yok. Ardahanlının var mı? Var! Peki soruyorum var da, bir yerimiz yok. Meskenimiz  tabelemiz yok. Üzücü. İçimizde yare bırakalım bunları. Ali yedi gitti oyuna, kız kaçtı gitti toyuna, günahları kaldı Ardahanlının boynuna.

 

Bırakalım bunları, yeniden inşa edelim, güçlü bir lobi oluşturalım. Yakışanı yapalım. Bırakalım birbirimizi yermeyi, kenetlenelim. Bu memlekette her şeyin üstesinden gelecek vekilimiz de var, başkanımız da var, STK‘larımız da var, üst düzey basınımız da var, güçlü ekonomik iş adamlarımız var, delimiz velimiz var peki ne yok? Birliktelik… O zaman diyorum bir eğitimci olarak gelin birlik olalım! Sevelim, sevilelim, güç olalım, kardeş olalım. Memleketimiz için yakışanı yapalım. Federasyon yapısını oluşturmak için herkesin katkı sunmasını bekliyorum.

 

Saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Semso senel

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › Seri İlanlar
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya