TC KURTULUŞ SAVAŞI-YUNANLILARIN DENİZE DÖKÜLMESİ ve EDİNBURGH DÜKÜ..


Bu makale 2021-04-16 19:14:45 eklenmiş ve 389 kez görüntülenmiştir.
Anonim Yazarlar

 

TC KURTULUŞ SAVAŞI-YUNANLILARIN DENİZE DÖKÜLMESİ ve EDİNBURGH DÜKÜ..

 

Avdo Avalon-Jaruselam-Kudus

 

TC kurtuluş Savaşı İle Yunanlıların denize dökülmesinin mimarı siyonist ingiliz emperyalizmine iki önemli örnek..

 

Yüzyıllar boyu bu toprakları adaletlew yöneten, insanlığa çağ atlatan osmanlı ailesine ihanet, sahte türk ırkı ve ırkçılıkla impartorluk halklarını Ermenisinden ruma kurde türke biçilmesini es geçelim şu iki örneğe bakalım..

 

Kurtuluş savaşının başkomutanı Sultan Vahdettindir.. Sultan Vahdettin Demokrasi ve Cumhuriyet kavramlarının devletlerin temelini oluşturduğunu göredüğünden..

 

Kars islam Cumhuriyeti ile ilk örneği ortaya çıkarır: Bu cumhuriyette ermeni-rum-rus-türk-kürt gürcü 60 fazla yerel bileşen vardır. Devletde-belediyede ortak –birişlkte yönetim.. Tek kelime ile çağın en ileri demokrasisi hayata geçiriliyor.. (1918-19)

 

Osmanlıyı sarmalayan siyonistlerle katil kraliçe Kars İslam Cumhuriyetini duyar duymaz saldırıp yöneticilerini tutuklayıp malta adasına sürgün ederlerken halkın verdiği kurtuluş savaşının tepesinede kendi ajanlarını geçirerek yüzyıldır hiristiyanından müslümanına Osmanlı halklarına fiziki –sosyal-kültürel hertür soylkırımı yüzyıldır kesintisiz sürdürmektedirler..

Halk 20 yıldır akp ye kesintisisz destek vermesine rağmen hala ülkemizi kripto-siyonist ajanlarla onların patronları siyonist çeteler ülkemizi yönetmektedirler.. Hala anır-ahır kabirlerde eğilip kalkma ile totemcilik ve putçulukla ülkemiz yönetimektedir..

TC den yunan ayağına geçtiğimizde yunanlıların Anadoluya çıkarılması ve yunalıların da denize dökülmesi de tc kurma gibi siyonist ingiliz planı.. Planı hayata geçirende Edinburgh Dükünün Babası Prens Edward..

Aşağıdaki yazıda ataürükü öveyim derken farkına varmadan ingiliz emperyalizminin yunanlaıları nasıl paket ettiğişni ve kendi ajanlarını adamlarını nasıl yunan mahkemelrinden kurtardıklarını da yazı fazlasıyla orataya koymaktadır..

 

serbestiyet.com da yer alan yazı olduğu gibi aşağıya alıyoruz..

Atatürk olmasaydı, Edinburgh Dükü de olmazdı

 

Prens Phillip, 1921’de Korfu Adası’nda doğduğunda, Yunan Kralı’nın kardeşi olan babası Prens Andrew, Haymana’da Mustafa Kemal Paşa’nın başkomutanı olduğu Türk ordusuyla savaşıyordu. Savaşta başkomutanın talimatlarına uymayıp maceralara girince, 1922’de Yunanistan’daki darbenin ardından yargılandı, ölüm cezasına çarpıtıldı. İngilizlerin araya girmesiyle ülkeyi ailesiyle birlikte bir İngiliz zırhlısıyla terk etti. O zırhlıda bir portakal kasasında yolculuk eden 1 yaşındaki Philip’in Kraliçe’nin eşi olacağı 99 yıllık yolculuğu da bu sayede başladı.

Yıldıray Oğur -

10 Nisan 2021

 

Atatürk için bir zamanlar Koç Grubu gazetelere “Olmasaydın, olmazdık” diyen abartılı reklamlar vermişti. Bu söz dün gelen bir habere tam uydu. Kraliçe Elizabeth’in haziran ayında 100 yaşında basacak eşi, Edinburgh Dükü Prens Philip, 99 yaşında hayatını kaybetti.

 

İngiliz Kraliyet ailesinde dük olan prensin prensliği, Yunan ve Danimarka Kraliyet ailelerinden geliyor.

 

Çünkü Crown izleyicileri iyi biliyor ama Prens Philip Yunan. 1921’de Korfu Adası’nda, Yunan kraliyet ailesinin bir mensubu olarak doğdu. Doğduğunda amcası Konstantin tahttaydı. Ama hem Kral Konstantin hem de babası Prens Andreas (Andrew) Anadolu’da savaştaydı.

 

Babası Prens Andrew, Sakarya Meydan Savaşı’nda Yunan Orduları’nın 3. Kolordu Komutanı’ydı. Onun komutasındaki Yunan orduları Haymana önlerine kadar ilerlemişti. Ama hevesli Prens Andrew, Yunan ordularının başkomutanı tecrübeli Papoulas’ın talimatlarını dinlemeyip ordusunu maceralara sokunca, Türk ordusu onun kolordusunu darmadağın etmiş, ancak kalan adamlarıyla Sakarya ırmağından sessizce geçerek kurtulmuştu.

 

Bizim İstiklal Harbi dediğimiz zafere, Yunan tarihinde Küçük Asya Bozgunu deniyor. Bunun öfkesiyle, İzmir’in düşmesinden önce Anadolu’dan ayrılıp Sakız adasına giden Albay Plastiras ve Midilli adasında Albay Gonatas liderliğinde kurulan cunta İzmir’in kurtuluşundan iki gün sonra 11 Eylül’de darbeyle Kral Konstantin ve hükümeti devirdi.

 

Bir ay sonra Plastiras ve arkadaşları, Altılar Mahkemesi adı verilen davada yanlış kararlarıyla yenilgiden sorumlu tuttukları isimleri yargıladılar. Yargılananlar arasında Sakarya Meydan Savaşındaki yanlış komutası yüzünden suçlu bulunan Kral Konstantin’in kardeşi Prens Andrew de vardı. Hakkında idam kararı çıksa da akrabaları olan İngiliz Kraliyet ailesi devreye girdi ve Prens’in cezası sürgüne çevrildi. 1922’de ailesiyle bir İngiliz zırhlısına binerek Yunanistan’ı terk etti. Henüz 1 yaşında bebek olan Prens Philip o zırhlıda bir portakal kasasından bozma beşikte yolculuk etti.

 

Aile önce Paris’te sefil bir hayat yaşadı, sonra Danimarka pasaportu aldı, sonra Prens Philip ikinci dünya savaşında İngiliz ordusuna katıldı ve ardından savaş kahramanı, soylu ve yakışıklı bir prens olarak Elizabeth ile tanıştı… Gerisi Crown’dan malum. Yani eğer İstiklal Harbi ve Atatürk olmasaydı, Prens Philip, Kraliçe’nin kocası ve Edinburgh Dükü de olmazdı…

serbestiyet.com

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA