Ulusal güçler ve Teröristler -PKK Kurdistan işgalcisi 4 devletın Taşeron şirketıdır.


Bu makale 2020-07-16 22:26:07 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.
ANONİM-YAZAR

 

Ulusal güçler ve Teröristler -PKK Kurdistan işgalcisi 4 devletın Taşeron şirketıdır.

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Ferit Peker

 

Ulusal güçlerle Taşeron çeteler arasında ki farkı kavramayan bir Millet her şey olabilir ama Kurd ve Kurdistan olamaz.1945 ten günümüze kadar yaklaşık 30 bıne yakın Peşmergenın ve İran Askeri güçlerinin kaybına neden olan Rojehelat Ulusal kurtuluş mucadelesinde öncü rol oynayan İKDP’nin 75 yılda kazayen ölumune neden olduğu sıvıl insan sayısı bir kaç yüzü geçmez.

 

Yine Guney Kurdistanda suren Ulusal Mucadelede Barzaniler ve daha sonra KDP/YNK’’nin verdiği silahlı mucadelede sıvıl kayıplar çok azdır.Uluslar arası yasalar kendi kaderını tayın ve Bağımsızlık uğruna verilen silahlı mucadelelerini Terör kapsamanına sokmamaktadır.

 

Bugun güneyde KDP,YNK Rojhelat Kurdistanında silahlı mucadele veren 6 Ulusal örgüt,Roj Peşmergeleri dünya güçleri tarafından Terör kapsamına alınmamıştır.Güneyde ve Rojhelatta Kurdistan Ulusal kuvetleri sivil ölümlere duyarlı olmakla kalmadılar,dünyanın diğer yerlerinde süren meşru Ulusal mucadeleler ile uyum içindeydi.

 

Her Ulusal muacedele olduğu gibi Silahlı mucadelenın sınırları vardı.

 

Her gun bomba ve kurşun patlatan

Halkı sokağa döken

Kepenk kapatıran

Halkın ekonomik kaynaklarına

Yerleşım alanlarının tahrıbatına

Göçertme,Zından

Tutsaklığa,işkenceye

 

Zemın hazırlayan,her turlu Terörist yöntemlerden,Halkın enerjisini kazanımsız tuketen falıyetlerden uzak durdular.

 

Melle Mıstefa Barzanı Peşmergelere verdiği talımatta Irak Ordusunun denetımınde dağlık alanlarda bulunan hiçbir Kurd köyüne girilmemesini,Peşmerge güçlerinin köylulerin göremeyeceği uzaklıktan geçmelerini söylemişti.

 

Nedenını soran bir peşmerge komutanına “ O köylere ancak bir daha çıkmamak üzere yeterli askeri güce sahip olduğunuzda girebilirsiniz.Aksi taktırde siz köyden ayrıldıktan sonra duşman oraya girecek ve size yardım etiği için halkınızı katledecek her turlu işkenceyi yapacaktır.Onuru kırılan halk bir daha sizin yanınızda yer alamaz,baskı ve korku onları düşmanın saflarına ,ihanete doğru götürür” diyordu.

 

İran İslam devrimi öncesınde Rojhelatta 6 kenti elınde tutan İKDP ,Humeynı Rejımının dış destekle yarım mılyonluk ordu ile Kurd Kentlerine yaklaştığında Dr Qasımlo Peşmerge güçlerine derhal Kentleri terk ederek kırsala çekılme emri vermişti.

 

Bir İngiliz gazeteci İKPD lideri Dr.Qasımloya Kentlerden neden çekıldınız,bu bir yenılgımı ? Sorununa “Hayır bir yenılgı söz konusu değil, koşullar oluştuğunda yenıden kentlere döneceğiz.Eğer Kentlerden çekılmeseydık,direnmeye kalksaydık,bınlerce Kurdun ölumune,göçertılmesıne Kurd kentlerının yıkılmasına neden olacaktık.

 

İKDP Ulusal bir hareketir,amacı halkını korumak ve yaşatmaktır.Halkın çıkarları ve varlığına aykırı yol izleyemez.Kurd Milletı herhangi bir örgutün ucuz kahramanlıkları uğruna yok edilemez diyerek noktayı koymuştu.

 

Bu örnekler sadece Kurdlere özgü değil, Ulusal Kurtuluş Mucadelesi veren bir çok Milletin izlediği yol ve yöntemlerdır.

 

Yakın geçmişte Kuzey Kurdistanda silahlı mucadele başlatan PKK hem Kurd Milleti hemde dunyada Ulusal Kurtuluş hareketi olarak kabul edildi.Turk devleti dışında hiçbir devlet ve Uluslar arası kurum tarafından Terör sorunu olarak algılanmadı.

 

Çünkü kendi kaderını tayın ve bağımsızlık adına yapılan sılahlı mucadeleler bu kapsama girmıyordu.

 

Almanya Turk devletıne silah satışını durdururken,AB parlementosu Turkıye aleyhıne keskın kararlar almaya başlamıştı ki,İlerleyen yıllarda PKK’nin Sıvıllere donuk kanlı eylemleri ortaya çıktığında bir çok devletın istıhbaratı kuşkulanmaya başladı.

 

Almanya istihbaratı sonunda Aponun MİT çalışanı olduğunu PKK örgütünün Kurdlerin meşru Ulusal davasını dunyada terörize etmek üzere Turk devletı tarafından kurulduğunu anlamakta gecikmedi.

 

Nihayet Alman devleti PKK’yi Terörist örgutler listesine aldı.Alman istıhbaratı eldekı verileri diğer dunya devletlerınede sundu ve PKK zıncırleme diğer bir çok devlet tarafından Terörist örgüt olarak ilan edildi.

 

PKK’ye katılan Vatanseverler ve Kurd Milletının bundan habersiz olması,mevcut gerçeklığı değiştirmıyordu.

 

Alman istıhbaratının ne kadar isabetli sonuçlara vardığını bugun bir kısım Kurd tarafından ancak PKK’nın amaç ve hedeflerını açıkça ortaya koymasından sonra anlaşılabildi.

 

Elbete PKK Alman istıhbaratının ortaya koyduğu sonuçlar gibi kalmadı,köprunun altından çok su aktı.Gunumuzde Turk devleti PKK’nin çok küçük bir kesımı harıç kalanını diğer işgalci devletlere kaptırdı.

 

Bugun PKK Kurdistan işgalcisi 4 devletın Taşeron şirketıdır.

 

Bu taşeron örgüte halen bazı Kurdlerin sempati duyması Turk devletıne olan haklı düşmanlık,evsiz,devletsiz olmaları,Ulusal bir alternatıfın henuz olmasından kaynaklanmaktadır.

 

Şu unutulmamalıdır ki Kurdistan Ulusal bayrağı altında verilmeyen bir mucadele Kurdistan mucadelesi değildir.hepsi birer Terörist bir çeteden ibaretir.Kurd olmaları onları Terörist olmaktan kurtaramaz.

 

Şüphesiz paradıgma ve ideolojıler maskesi takmış hiçbir yalan,ihanet,düzenbazlık ve sınsi politikalar sonsuza dek surdurulemez.Kurd Milletı enınde sonunda uyanıp bu taşeron çeteyı Kurdistandan kovacaktır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › Seri İlanlar
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya