Turkiye\'nin korkulu rüyası yeniden hortladı

Turkiye'nin korkulu rüyası yeniden hortladı

4 ayda keneden 785 kişi hastaneye başvurdu
Bu haber 04 Mayıs 2013, Cumartesi 22:06:41 eklenmiş ve 749 kez görüntülenmiştir.
Turkiye'nin korkulu rüyası yeniden hortladı
4 ayda keneden 785 kişi hastaneye başvurdu
Çorum’da, havaların ısınmasıyla birlikte kene vakaları da yeniden ortaya çıktı.
Çorum’da 4 ayda 785 kişi kene ısırması sonucu KKKA teşhisiyle Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.
Çorum’da havaların ısınmasıyla birlikte kene korkusu da baş göstermeye başladı. 4 ayda 785 kişi kene ısırması sonucu hastanelere başvurdu. Başvuranların içerisinde 2 kişi KKKA şüphesi ile Ankara’ya sevk edildi. Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Uzman Doktor Hüseyin Moray, bu yıl kene vakalarında geçmiş yıllara göre artış olabileceğini, önemli olanın vatandaşların kene ısırmaları sonrası bilinçli davranmaları sonucu bu tehlikenin ortadan kalkacağını vurguladı.
 
Uzm. Dr. Moray, KKKA’nın riskli bir hastalık olduğunu vurguladı. Uzm. Dr. Moray, "Havaların ısınmasıyla birlikte kene vakalarında artış gözleniyor. Özellikle kırsal bölgelerde yaşayan insanlarımız dikkatli olmalarını öneriyoruz. Kene ile teması olanlar bazı şeylere çok dikkat etmek zorundalar. Özellikle çıplak elle vücuttaki keneyi çıkarmamaları gerekir. Keneyi cımbız, ve dağıttığımız kene kartı ile çıkartılabilir. Yine insanlarımız açık renk elbiseler giymeli ve akşam evlerine geldiklerinde giydikleri elbiseleri çıkartıp kontrol etmelidirler" diye konuştu.
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya