TC REJİMİ YIKILIRKEN RESMEN KAFAYI YEDİ..

TC rejimi bir siyon, bir kapital sömürge olarak varlığını devam ettirmek için suni ırk-dil-din-mezhep sorunlarını en üst safhaya çıkararak varlığını devam ettirmeye çalışıyor.
Bu haber 2024-05-17 06:12:53 eklenmiş ve 330 kez görüntülenmiştir.

TC REJİMİ YIKILIRKEN RESMEN KAFAYI YEDİ..

 

TC rejimi bir siyon, bir kapital sömürge olarak varlığını devam ettirmek için suni ırk-dil-din-mezhep sorunlarını en üst safhaya çıkararak varlığını devam ettirmeye çalışıyor. Sözüm ona terörist Kurdlere saldırarak hedef şaşırtma oyunlarını üst perdeden oynamaya devam ediyor. Ama bugün Kurdlere, vatandaşa ceza yağdıranlar yarın daha da ağır cezalarla kuşatılacaklarını bir an önce unutmalılar.. TC rejiminin sonu hızla yaklaşırken.. Oyun ve kumpasları da o oranda büyümeye başladı..

 

Ülke siyasetini ırk, dil, din, mezhep, sağ-sol üzerinden şkilledirerek varlığını devam ettirmeye çalışan rejim.. Her sıkıştığında Kürt diye ayrımcılığa tabi tuttuğu, sürekli insanlığa karşı suç işlediği operasyonlarına son hız devam ediyor..

 

Ülkemizde asıl sorun sömürge TC rejiminin ta kendisidir. Her zaman yazı ve haberlerimizde belirttiğimiz gibi ülkemizde asıl sorun ırk-dil-din-mezhep, sağ-sol.. Bulduğu her argüman üzerinde bölücülk yapan, vatandaşları birbirine karşı ötekileştiren, çatıştıran, soykırıma uğratan TC REJİM sorunudur. Bu yüzyılla önümüzdeki yüz yıl TC yıkılacağı gibi rejime uşaklık yaprak Anadolu-Mezopotamia halklarını soykırıma uğratan rejimin köleleri ile bu köleleri kullanan siyonist-sabataist çete bunun bedelini ağır ödeyecektir..

 

Kurd Aşitretlerinden, Kurdlere, Türk aile ve aşiretlerden Türklere ve diğer halklara halklar bu soykırımcı rejimi tarihe gömecekleri gbi..

 

Bu rejimin dümen suyunda siyonist çetlelerle, ülkemizi derinden işgal etmiş bulunan yahudi lobisine ve  onlara uşaklık yapnalarda  halk en ağır cezalrı vererek yüzyıllar geriye dönük hepsinin hesaba çekileceği günler yaklaşmaktadır..

 

TC rejimi ile halklar üzerinde sömürge impartorluğunu kuran siyonist -sebataist çete ve tc rejimi gerçek sömürgeci-soykırımcı yüzü görünmesin diye sahte algılarla, sahte hukuk -kanun oyunları ile en çok Kurdlere saldırırken..

 

Rejimin bu soykırım ve sömürge oyunları her geçen gün üstünde suyu kesilmiş balık gibi sırıtmaktadır..

 

Sadece Kurdlerin değil Anadolu-Mezopotamia halklarının soykırımı üzerine krugulanan, kurulan siyonist tc rejimi sonu yaklaşırken bütün gücü ile Kurdlere ve vatandaşa en üst düzeyden saldırı yapmaktadır..

 

Önümüzdeki yıllarda akpsi ile chpsi ile hepsi yerle yeksan olacak ve halk hepsinden en ağır şekilde hesabını soracaktır..

 

Ülkemizi nazi-nato terör lejyonlarının operasyon sahasına çeviren tc rejimi soykırmcı-sömürgeci yüzünü gizlemek için hala oyun ve kumpaslarını sadece Kurdlere karşı değil 80-90 milyon vatandaşa karşı ustaca sergilemektedir..

 

Tc rejmi altında yaşayan milyonlar giderek şu gerçeği net analmaya ve kavramaya başladılar. Ülkemizde asıl sorun rejim sorunudur. Nazi-nato sömürgesi siyonist sömürge tc rejimi

a - devlet aygıtı ile,

b- terör lejyonları ile,

c- ülkemizin gıda genom hava su toprağına madenlerine çöken içimizdeki yahudi firmalarıyla, küresel ayakları ile bizleri tarihten silmeye çalışıyor. Yetmiyor, artık hava su gıda genom toprak tohum herşeyi silaha çevirerek bizi yok ediyor..

 

Bu ölümcül soykırımcı yüzü görünmesimn diye de siyaset yapan, fikrini-zikrini oraya koyan tüm vatandaşlarında hukuk oyunları ile, devlet kanun oyunları ile hayatlarına çökmekte hedef şaşırtmaktadır.. Ama nereye kadar..

 

Anadolu-Mezopotamia halkları yakın bir gelecekte siyasal yapılanmalrından rejime halklar bu soykırmcı rejimi tarihe gömecek yüzyıllar geriye dönük insanlığa karşı işledikleri tüm suçların cezasını da cezasız bırkamyacaktır. Osmanlıdan günümüze bu derin işgal rejimini, bu sömürge rejimi, yüzyıllar geriye dönük hesaba çekeceklerdir. Rejim bu hesaba çekilmeyi önlemek için de her tür oyun ve kumpası sergilemeye devam edecektir..

 

Rejimin tüm oyun ve kumpaslarına karşın halk vatandaş anladı ki ülkemizde rejimin yüzyıldır ısttığoı Kurd sorunu yoktur, ülkemizde ırk-dildin-mezhep-sağ-sol sorunu yoktur.  Bu sotrunlar rejimin varlığını devam ettirmek için ortaya saldığı yemlerdir. halklar bu rejimi yıkraka rejimin tüm yemlerini de rejime yedirecekler. Bu yıkım yaklaştıkça rejim son perdeden Kürt sorunu var algısı yartamaya çalışıyor. Ülkemizde ana sorun TC rejim sorunudur. Bu sorun çözülmedikçe hiçbir sorun çözülmeyecektir.. 

 

TC Basınından Kobani Komedisi ile siyaset ve düşün dünyasına yapılan saldırılar :

6-8 Ekim 2014 tarihinde çıkan sokak eylemlerine ilişkin davada kararlar açıklandı. Figen Yüksekdağ 30 yıl, Selahattin Demirtaş 42 yıl, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken; Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Ayhan Bilgen ve Aysel Tuğluk beraat etti. Gültan Kışanak ve Ayla Akat Ata ise tahliye edildi.

 

 

 

 

 

 

 

6-8 Ekim 2014'teki eylemlere ilişkin, aralarında terör örgütü PKK elebaşılarının yanı sıra eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 108 sanığın yargılandığı davada kararlar açıklandı.

 

Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen davada karar duruşması kimlik tespiti ile başladı. HDP'nin tutuklu bulunan önceki dönem eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile tutuklu siyasetçiler Gültan Kışanak, Ali Ürküt, Günay Kubilay, Nazmi Gür, Bülent Parmaksız, Sebahat Tuncel, Zeynep Karaman, Zeynep Ölbeci, Aynur Aşan, Ayşe Yağcı, Ayla Akat Ata, Dilek Yağlı, Pervin Oduncu, Meryem Adıbelli duruşmaya katılmadı.

DURUŞMA SALONUNDA PROTESTO

Duruşma, avukatların beyanlarının alınmasıyla devam etti. 130 sayfalık kararın açıklandığı sırada salonda Kürtçe sloganlar atıldı. Mahkeme heyeti, protesto nedeniyle kararı bir süre okuyamadı. Avukatlar da sıralara vurup slogan attı ve salonu terk etti.

Kobani Davası'nda karar! Ahmet Türk'e 10 yıl hapis cezası verildi, Sırrı Süreyya Önder ve Ayhan Bilgen beraat etti

FİGEN YÜKSEKDAĞ'A 30 YIL HAPİS CEZASI

Eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında 'devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozma' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilirken ceza 19 yıla düşürüldü. Tutukluluk halinin devamına karar verildi. Yüksekdağ, 'tahrik' suçunu basın yoluyla işlediği gerekçesiyle 4 yıl 6 ay, 'kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılma' sebebiyle 2 yıl ve 'terör örgütü propagandası'ndan da 1 yıl 6 ay ceza aldı.

Yüksekdağ'a Mehmet Tunç'un cenazesinde yaptığı bir başka konuşma sebebiyle 1 yıl 6 ay, seçim yasaklarına aykırı hareket etmekten 3 ay ceza verilirken, Van'da yaptığı bir konuşmadan da 1 yıl 6 ay ceza verildi. Böylece Yüksekdağ, toplam 30 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Kobani Davası'nda karar! Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı, Altan Tan ve Ayhan Bilgen beraat etti

DEMİRTAŞ'A 42 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ

Toplamda 47 suçtan yargılanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a 'devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmaya yardım' suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi cezası 20 yıla indirildi. Tutukluluk halinin devamına karar verildi. Demirtaş hakkında ayrıca 'suç işlemeye tahrik'ten 4 yıl 6 ay, 21 Mart 2016 Newroz'unda yaptığı konuşmadan 2 yıl 6 ay, 29 Şubat 2016'da Diyarbakır'da yaptığı konuşmada halkı kanunlara uymamaya tahrikten 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Verilen aranın ardından Demirtaş'a, Diyarbakır'da yaptığı konuşmadan dolayı 'terör örgütü propogandası' suçu işlediğine hükmedildi ve 2 yıl 30 ay, Diyarbakır'da bir toplantıda 'yasadışı gösteriyi tahrik, kışkırtma' suçundan 3 yıl, 2015'te Cizre'de yaptığı konuşmadan '2911'e muhalefet'ten 1 yıl 6 ay, 'suçu ve suçluyu övme'den 1 yıl 6 ay, Van'da yaptığı bir konuşma 'propaganda'dan 2 yıl hapis cezası verildi. Demirtaş toplam 42 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kobani Davası'nda karar! Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı, Altan Tan ve Ayhan Bilgen beraat etti

AHMET TÜRK'E 10 YIL HAPİS

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Alp Altınörs, devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçuna yardımdan 18 yıl, suç işlemeye tahrik suçundan ise 4 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. Ali Ürküt'e devletin birliğini bozma suçuna yardım suçundan 13 yıl 4 ay, suç işlemeye tahrik suçundan da 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Kobani Davası'nda karar! Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı, Altan Tan ve Ayhan Bilgen beraat etti

ALTAN TAN VE AYHAN BİLGEN BERAAT ETTİ

Altan Tan'ın devletin birliği ve bütünlüğünü bozma ile terör örgütü kurma suçundan beraatine karar verildi. Tan, hakkındaki diğer suçlamalardan da beraat etti. Ayhan Bilgen hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma ile terör örgütü üyeliğinden ayrı ayrı beraatına karar verildi.

Ayla Akat hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraat, terör örgütü üyeliğinden ise 9 yıl 9 ay hapis cezası verildi. Akat'ın tutuklulukta geçirdiği süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi. Aynur Aşan hakkında örgüt üyeliğinden 9 yıl 9 ay hapis cezasına karar verildi. Yurt dışına kaçarken yakalanmış olması nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar verildi.

AYSEL TUĞLUK'UN BERAATİNE KARAR VERİLDİ

Aysel Tuğluk hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraatına karar verildi. Ayşe Yağcı hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraat, örgüt üyeliğinden 9 yıl hapis cezasına karar verildi. Yağcı'nın, tutuklulukta geçirdiği süre göz önüne alınarak tahliyesine hükmedildi.

Berfin Özge Köse'nin tüm suçlardan beraatına karar verildi. Bircan Yorulmaz'ın devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraatına karar verildi. Bülent Parmaksız hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçuna yardımdan 16 yıl hapis, suç işlemeye tahrik suçundan ise 4 yıl 6 ay hapis cezası verilmesine hükmedildi. Parmaksız'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

CİHAN ERDAL'A 20 YILDAN FAZLA HAPİS CEZASI

Can Memiş hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraatına karar verildi. Cihan Erdal hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan 16 yıl, suç işlemeye tahrik suçundan ise 4 yıl 6 ay hapis cezası kararı verildi.

Dilek Yağlı hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan 16 yıl, suç işlemeye tahrik suçundan 4 yıl 6 ay hapsine ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. Emine Ayna hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraat, örgüt üyeliğinden 10 yıl hapis cezası kararı verildi. Emine Beyza Üstün hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraatına karar verildi.

Kobani Davası'nda karar! Ahmet Türk'e 10 yıl hapis cezası, Sırrı Süreyya Önder ve Ayhan Bilgen'e beraat

GÜLTAN KIŞANAK İÇİN TAHLİYE KARARI

Gülfer Akkaya ve Gülser Yıldırım'ın beraatine karar verildi. Gültan Kışanak'a, devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraat, örgüt üyeliği suçundan ise 12 yıl hapis cezası verildi. Kışanak'ın tutuklulukta geçirdiği süre göz önüne alınarak, tahliyesine hükmedildi.

İbrahim Bilici'nin beraatine karar verildi. Günay Kubilay hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçuna yardımdan 16 yıl, suç işlemeye tahrik suçundan 4 yıl 6 ay hapis ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. İsmail Şengül hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçuna yardımdan 16 yıl, suç işlemeye tahrik suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezası ve tutukluluk halinin devamına karar verildi.

MERYEM ADIBELLİ İÇİN TAHLİYE KARARI

Meryem Adıbelli, devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraat ederken, örgüt üyeliği suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Adıbelli'nin tahliyesine karar verildi. Mesut Bağcık'ın devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraatine, örgüt üyeliğinden ise 9 yıl hapsine karar verildi.

Nazmi Gür hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozmaya yardım suçundan 18 yıl, suç işlemeye tahrik suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezası ve tutukluluk halinin devamına karar verildi.

SABAHAT TUNCEL'İN TAHLİYESİNE HÜKMEDİLDİ

Pervin Oduncu hakkında devletin birliği ve bütünlüğünü bozmaya yardım suçundan 18 yıl hapsine, suç işlemeye tahrik suçundan 4 yıl 6 ay hapsine ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. Sabahat Tuncel'e devletin birliği ve bütünlüğünü bozma suçundan beraat, örgüt suçundan ise 12 yıl hapis cezasına karar verildi. Tuncel'in tutukluluk süresi göz önüne alınarak tahliyesine hükmedildi.

Kobani Davası'nda karar! Ahmet Türk'e 10 yıl hapis cezası, Sırrı Süreyya Önder ve Ayhan Bilgen'e beraat

SIRRI SÜREYYA ÖNDER HAKKINDA BERAAT KARARI

Sırrı Süreyya Önder'in beraatine ve adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına hükmedildi. Sibel Akdeniz beraat etti Zeki Çelik'e 18 yıl ve 4 yıl 6 ay ve Zeynep Karahan'a 18 yıl hapis cezası verildi. Zeynep Ölbeci'ye 'propaganda'dan 3 yıl 9 ay hapis cezası, 'örgüt üyeliği'nden 9 yıl hapis cezası verildi.

36 sanık, çeşitli kentlerdeki protestolardaki can kayıplarından sorumlu bulunmayarak beraat etti. Mahkeme başkanı tüm kararların oy birliği ile alındığını belirterek duruşmayı sonlandırdı.

DAVANIN GEÇMİŞİ

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlarını Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianameye göre, Suriye'deki iç savaş nedeniyle DEAŞ'ın Kobani'ye (Ayn el-Arap) saldırması üzerine, Ekim 2014'te HDP yönetimi ile PKK sokağa çıkma çağrısında bulunmuştu.

Yapılan çağrılarla aralarında İstanbul, Ankara, Bursa ve Diyarbakır'ın da olduğu 35 il ve 96 ilçede yasa dışı gösteriler başlatılmış, kolluk güçlerinin yanı sıra siviller de hedef alınmıştı. Olaylarda 37 kişi hayatını kaybetmiş, 761 kişi yaralanmış, 197 okul yakılmış, 269 kamu binası tahrip edilmiş, 1731 ev ve iş yeri yağmalanmış, 1230 araç kullanılamaz hale getirilmişti.

Olayların "azmettiricisi" olmakla suçlanan eski HDP eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinin de aralarında olduğu 108 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis ve süreli hapis cezaları istenmişti.

 

 

ETİKETLER : TC REJİMİ YIKILIRKEN RESMEN KAFAYI YEDİ..
Diğer Genel-Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA