ARDAHANLI GAZETECİLER-İS ADAMLARI ÖZERİ ZİYARET ETTİLER..

Ardahanlı gazeteciler, iş adamları, Sivil Toplum Temsilcileri Esenyurt Bld Başkanı Prof. Ahmet Özeri makamında ziyaret ettiler.
Bu haber 2024-05-10 06:21:39 eklenmiş ve 161 kez görüntülenmiştir.

ARDAHANLI GAZETECİLER-İS ADAMLARI ÖZERİ ZİYARET ETTİLER..

 

Ardahanlı gazeteciler, iş adamları, Sivil Toplum Temsilcileri Esenyurt Bld Başkanı Prof. Ahmet Özeri makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyarete AGC-Arsiad başkanı Fakir Yılmazla, AGC-Arsiad mensupları ile Serhat Sivil Toplum Genel Koordinatörü Doğu Medya Genel yayın Yönetmeni Gazeteci Yusuf Yasin Sit’de hazır bulundular..

 

 Sit, AKP ve Bozkurt dönemi dahil Esenyurtun bir rant ve Beton cehennemine dönüştürüldüğünü, rant için hertür maymunluk ve ahlaksızlığın sergilendiğini on yıllardır bunun bire-bir tanığı olduklarını.. Bu anlamda halkın, halk bileşenlerinin Özer gibi bir halk insanını ve bilim adamını seçerek halkı kırılacak ve soyulacak sürü olarak görenlere büyük bir ders verdiklerini belirterek Özeri kutladılar. Sivil toplum alanında Milyonlara hitap eden Serhat Sivil Toplum bileşenleri olarak, halk olarak desteklerinin her zaman kendilerine olduğunu, seçim sürecinde de bu güçlerini basın medya ve STK alanlarında Özer için harekete geçirdiklerini ifade ettiler..

 

Sit, 2028- 29 yerel yada genel seçimlerinde artık halkın Özer gibi insanları sırtlarına alarak ülke ve yerel yönetimlerini teslim edecek bir sürece girdik. Vatandaş artık eski vatandaş değildir, vatandaşın politik kültürü geliştiği gibi artık vatandaş ülkesinin sahibi ve yöneticisi olma sürecine hızla yükselmeye başladı, bir sömürge mantığı ile vatandaşın hayatına çöken rejimin  her alanda çatırdamaya başladığını, Özer gibi insanların halk için büyük birer değer olduklarını ifade ettiler, milyonlar sizinle başkanım diyen sit, siz halkın halk bileşenlerini gerçek temsilcisisiniz, gerçek devlet sizsiniz dediler..

 

Ziyarette gazeteciler ve is adamları Özer gibi bir bilim insanının Esenyurtta bld başkanı olarak seçilmesinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler..

 

Bld Başkanı Prof. Ahmet Özer, Kamuoyunun bildiği AKP’den Kemal Deniz Bozkurt dönemine Esenyurtla nasıl oynandığının kısa bir özetini ortaya koydu.

 

Özer, 1 Nisan itibarıyla belediyenin kasasının “bomboş” olduğunu belirterek, “Son aylarda giderek yükselen bir ivmeyle birçok ihale ve birçok ödeme yapılmış ve bize boş bir kasa ile 3 milyar TL’nin üstünde bir borç devredildi.

 

Bugün halkın demokrasi ile ortaya koyduğu bu gücün önünde durmak isteyen, bu gidişatın parti içinde kendi çıkarlarına ters düştüğünü gören bazı odakların mevcut yönetime, kazanılmış belediyelere zarar verme çabası seçim sürecindeki davranışlarıyla ve sonrasındaki uygulamalarıyla aşikardır. Kimse kendi kötücül davranışlarını, parti aleyhine yaptığı çalışmaları, kaybetmemiz için gösterdiği gizli/açık çabaları örtbas edemez”

 

Esenyurtun son 15-20 yıllık belediye tarihinin adeta şehri nüfusuyla cehenneme haps etme rant ve beton cehennemine dönüştüren politikaların hayta geçirildiğini belirten Özer, kendisinden önceki bld başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un sosyal medyadaki paylaşımlarında yer verdiği iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

Mazbatasını alır almaz Esenyurt’a hizmet etmeye başladıklarını belirten Özer, “Bugün halkın demokrasi ile ortaya koyduğu bu gücün önünde durmak isteyen, bu gidişatın parti içinde kendi çıkarlarına ters düştüğünü gören bazı odakların mevcut yönetime, kazanılmış belediyelere zarar verme çabası seçim sürecindeki davranışlarıyla ve sonrasındaki uygulamalarıyla aşikardır. Kimse kendi kötücül davranışlarını, parti aleyhine yaptığı çalışmaları, kaybetmemiz için gösterdiği gizli/açık çabaları örtbas edemez” ifadelerini kullandı.

Özer, Bozkurt’un seçim sürecinde kendisine destek vermediğini savunarak, “Cumhuriyet Halk Partisine saygısından, sevgisinden, yoldaşlıktan bahsedenlerin koca bir seçim kampanyası boyunca partili ve Esenyurtlu kimliğini bir kenara bırakıp başka partilerin mensubu gibi çalışma yapması, sözde parti aidiyetinin ve gönül bağının hangi seviyede olduğunu ayan beyan ortaya koymuştur” değerlendirmesinde bulundu.

Seçim takviminin belli olduğu tarihten itibaren ve belediye başkanı seçildiği 1 Nisan’dan sonra bile Esenyurt Belediyesinde usul ve esasa aykırı bir şekilde işe alımların yapıldığını aktaran Özer, şunları kaydetti:

Tamamen kasıtlı bir biçimde yürütülen bu süreç, aday gösterilmemiş olmasından dolayı kişisel bir hırs ile gelecek yönetim üzerine bir yük ve enkaz bırakma çabası ile adım atan bir yönetim anlayışından ibarettir. Sormak isteriz; yeni bir yönetimin işbaşına geleceği açıkken giderayak, son bir haftada onlarca müdürlüğe, başkan yardımcılıklarına atama yapmanın amacı, anlamı ve mantığı ne olabilir? Bu iyi niyetli, dürüst bir yönetim davranışı ile açıklanır mı?

 

Özer, 1 Nisan itibarıyla belediyenin kasasının “bomboş” olduğunu savunarak, son aylarda giderek yükselen bir ivmeyle birçok ihale ve ödeme yapıldığını öne sürdü.

Belediyeyi 3 milyar liranın üzerinde bir borçla devraldıklarını anlatan Özer, “Devir teslimden sonra 5 Nisan tarihinde İller Bankasından gönderilen pay ile personel maaşı ve ikramiyeleri personellerimizin bayramda zor durumda kalmaması için hızlıca ödenmiştir” ifadelerini kullandı.

 

“Yeni yönetim 270 personelin işine son verdi”

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt daha önce yaptığı yazılı açıklamada, belediyede 270 çalışanın işine son verildiğini belirterek, “2019 yılından 2024 yılına kadar da baktığınızda personel sayımız birbirine çok yakındır. İthamların aksine ihtiyaç fazlası bir kişi bile işe alınmamıştır. Devir teslimde yeni seçilen yönetime Esenyurt Belediyesinin içinde bulunduğu durumu açık bir şekilde anlatmama ve ayrıca durumu anlatan imzalı bir kitapçık vermeme rağmen ‘Boş bir kasa bıraktı’ şeklindeki ifadeler hiç samimi değildir” ifadelerini kullanmıştı.

 

ETİKETLER : Ardahanlı gazeteciler iş adamları Sivil Toplum Temsilcileri Esenyurt Bld Başkanı Prof. Ahmet Özeri makamında ziyaret ettiler.
Diğer Yerel Yönetimler haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA