İMAMOĞLU İSTANBUL STK’LARI İLE İFTARDA BULUŞTU..

STK’larla iftarda buluşan İmamoğlu, ülkemizi ve şehirlerimizi birlikte yönetecek, birlikte kontrol edeceğiz dedi..
Bu haber 2024-03-24 21:23:22 eklenmiş ve 811 kez görüntülenmiştir.

 İMAMOĞLU İSTANBUL STK’LARI İLE  İFTARDA BULUŞTU..

 

STK’larla iftarda buluşan İmamoğlu, ülkemizi ve şehirlerimizi birlikte yönetecek, birlikte kontrol edeceğiz dedi..

 

İstanbul bölge federasyonları, Serhat sivil Toplum bileşenleri ile-ilçe federasyonları, il-ilçe STK’ları başta olmak üzere yüzlerce STK ile iftarda bir araya gelen Ekrem İmamoğlu gelişmiş toplumların ana kriteri STK’lardır,  gelişmiş toplumlarda STK’lar ve halk Bld. Başkanından vekile belirler,  yerelden kamuya alanı ortak yönetir, kontrol eder. Bu kural demokrasinin olmasa olmaz kuralıdır. Bu anlamda sizlerle birlikte diktatöryel yönetim ve anlayışları da ülkemizin sathından sildiğimiz gibi, ülkemizi ve şehirlerimizi de birlikte ortak akılla yöneteceğiz dedi..

 

Gelişmiş toplumlarda, gerçek demokrasilerde, ülkelerin ana yönetim bileşenleri, ülkelerin gerçek sahipleri siz STK’lar ve temsil ettiğiniz halk kitleleri vatandaşlardır. Bu şehri sizlerle birlikte  hep beraber ben değil biz olarak yöneteceğiz dedi..

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yenikapı'da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen iftar programında STK temsilcileriyle bir araya geldi.

 

İmamoğlu, "Çok değerli hemşerilerim, Ramazan ayının bize hatırlattığı en güzel duygulardan biri şüphesiz dayanışma duygusu. Tabi birlikte olmak, darda olanın yanına koşmak, dayanışma duygusunu her daim canlı kılmak Ramazan'ın en güzel öğretilerinden birisidir bize. Ramazan aynı zamanda, eşitlik, adalet, birlik ve beraberlik duygularının insan olarak hepimize teker teker hatırlattığı günlerden birisi. Onun için, bugünün sofrasına İstanbul'umuz adına bu değerli iftar soframızın adına 'Birlik Sofrası' diyoruz. Birlik soframıza hoş geldiniz. Hep birlikte Ramazan ayımız mübarek olsun. Çok değerli kuruluşlarımızla bir aradayız, sivil toplum ve diğer kuruluşlarımızla. Hemşeri dernekleri bu toprakların, özellikle kültürel çeşitliliğini yaşamak ve yaşatmak adına da önemli bir yerde duruyor. Tabi çok önemli de bir irade koyuyor ortaya, bunu da önemsiyorum. Bunu da çok önemli buluyorum. Tabi, şu yönünü de söylemek isterim; hemşeri derneklerimiz bu güzel cennet vatanımızın farklı kültürlerini, farklı yaşam biçimlerini temsil eden muazzam bir topluluk ama her zaman ifade etmek isterim, hemşeri derneklerimiz aynı zamanda İstanbul'umuzun, ben her birini İstanbullular derneği olarak da kabul ediyorum ve bu güzel kentin, İstanbulluları olarak, alt kimlik olarak temsil ettikleri farklı şehirler de olsa bu şehrin birlik ve beraberliğini de teminatı olduklarının da altını çizmek istiyorum. Bu duygularla sizleri misafir ediyorum" dedi.

 

"TOPLUMUN SAHİP OLDUĞU KÜLTÜREL FARKLILIKLARI YAŞATMANIN EN ÖNEMLİ ARACILARINDAN BİRİDİR"

 

İmamoğlu, "Sivil toplum kuruluşları, asıl ana kontrol ve yönetim gücü oldukları gibi, ırk-dil-din-renk ayırımı yapmadan sistem ve devlet üstü duruşlarıyla da toplumun sahip olduğu kültürel farklılıkları yaşatmanın, demokrasinin, düşünce özgürlüğünün en önemli aracı ve aktörleridirler.. 

 

Bununla birlikte tabi toplumsal sorunlara ayna tutan, kamu ile sivil alan arasında bağ kuran, bizi toplumla buluşturan çok önemli yapılar. Göreve geldiğimizden bu yana yaptığımız işlerde sivil toplumla pek çok paydaşlık kurduk. Kurduğumuz bu paydaşlıklarda olduğu gibi, önümüzdeki dönemlerde de sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaç ve sorunlarının haritasını birlikte çıkaracağız. Çözüme yönelik süreçleri katılımcılık, ortak akıl ve güçlü bir birliktelik iradesi ile ortaya koymak için çalışmalarımızı hep birlikte yürüteceğiz" şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER : STK’larla iftarda buluşan İmamoğlu ülkemizi ve şehirlerimizi birlikte yönetecek birlikte kontrol edeceğiz dedi..
Diğer Yerel Yönetimler haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA