Selahattin Demirtaş'ın Babası Hayatını Kaybetti

TC zindanlarında esir tutulan Selahattin Demirtaşın babası Tahir Demirtaş Vefat etdi..
Bu haber 2023-12-31 11:08:45 eklenmiş ve 1186 kez görüntülenmiştir.

Selahattin Demirtaş'ın Babası Hayatını Kaybetti

 

TC zindanlarında esir tutulan Selahattin Demirtaşın babası Tahir Demirtaş Vefat etdi..

 

Amerika-İngiltere-İsrail Siyonist Yahudilerin kumpaslarının yanı sıra, Siyonistlerin sömürgesi TC’de ise akp-chp ve pkk ortak kumpasları ile esaret altın alınan, bir başka ifade ile yerel ulusal küresel siyonist sermayenin bir Kurd siyasetçiye nasıl oyun ve kumpas kurulurun canlı örneği olarak esaret altında tutulan  Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş  vefat etdi..

 

 HABER FOTO GALERİ..

 

Vefat haberi Filistin’den Afganistan’a tüm Kurd coğrafyasında derin bir üzüntüye neden olurken..

 

İngiliz-abd sömürgesi tc rejiminin Demirtaş’ın babasının cenaze törenine katılımı için izin verip verilmeyeceği de şu anda bilinmezliğini korumaktadır..

 

Kurdi STK’lar ve Dem Partisi ülkemiz ve tüm Kürdistan geneli cenazeye üst düzeyde katılacaklarını belirttiler..

 

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın babası Tahir Demirtaş yaşamını yitirdi.

 

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın babası Tahir Demirtaş, sabah saatlerinde Diyarbakır'a bağlı Kayapınar ilçesindeki evinde rahatsızlandı. Demirtaş, çağrılan sağlık görevlilerinin müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

 

Demirtaş’ın cenazesi, işlemlerinin ardından evinden alınarak defin için Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Asri Mezarlığı’na götürüldü.

 

Selahattin Demirtaş’ın cenazeye katılması için Adalet Bakanlığı’na başvuru yapıp yapmadığı öğrenilmezken.. İlerleyen saatlerde..

 

DEMİRTAŞ ZİNDANDAN MESAJ YAYINLADI..

 

Demirtaş, vefat eden babasıyla ilgili cezaevinden DEM Parti aracılığıyla paylaşılan mesajda, "Merak etme baba, yüreğimiz bu hücreden büyüktür. Hakkını helal et, nasırlı emekçi ellerinden bin defa öpüyorum. Mekânın cennet olsun. Taziyelerini ileten, acımızı paylaşan herkese teşekkür ve selamlarımı iletiyorum." ifadeleri kullanıldı. Öte yandan Demirtaş'ın avukatlarına "Cenazeye katılmak için Adalet Bakanlığı'na başvurmayın." dediği aktarıldı.

 

Öte yandan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da mezarlığa giderek Demirtaş ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

 

Tahir Demirtaş, geçen yıl kasım ayında kalp krizi geçirmiş, cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş, yoğun güvenlik önlemleri altında götürüldüğü Diyarbakır’da babasıyla görüşmüştü.

 

 

 

 

 

ETİKETLER : TC zindanlarında esir tutulan Selahattin Demirtaşın babası Tahir Demirtaş Vefat etdi..
Diğer Kurdistan haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA