Adem Karapınar Adresinde Bulunamadı

Adem Karapınar’ın örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor
Bu haber 2023-04-02 15:32:58 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.

 

Yasadışı terör örgütü propagandasını yapmak, yardım ve yataklık suçlarından aranan Adem Karapınar, Polis tarafından yapılan aramada Iğdır’ın 14 Kasım mahallesindeki ikametinde bulunamadı. Bilindiği gibi Kürtçü kimliği ile öne çıkan 14 Kasım Mahallesi, Iğdır’da HDP’nin kalesi konumunda bir mahalle. Bölücü faaliyetlerin merkezi konumundaki bu mahallede bir çok kişi yasadışı terör örgütü PKK’ya yardım, yataklıktan ve üyelikten yargılanıyor.

 

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Adem Karapınar’ın birçok etkinlikte sarı kırmızı yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla da hakkında soruşturmalar açıldığı belirtildi. 

 

Daha önce de örgüt propagandası ile  yardım ve yataklıktan gözaltına alınarak evi aranan Karapınar, yakalandığında, Bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor. Karapınar hakkında 03.06.2020 tarihinde bir soruşturma kararı çıkartıldığı öğrenildi.

 

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Adem Karapınar’ın örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.


 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA