Bölücü Faaliyetlerden Aranan Adem Dündar Kayıplara Karıştı..!

Daha önce de PKK’ya yardım ve yataklıktan gözaltına alınarak evi aranan Dündar, yakalandığında, Bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor
Bu haber 2022-12-05 17:05:57 eklenmiş ve 425 kez görüntülenmiştir.

DKM-Iğdır

Yasadışı terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak, yardım ve yataklık suçlarından aranan Adem Dündar, Polis tarafından yapılan aramada Iğdır’ın Konaklı mahallesindeki  ikametinde bulunamadı.

Kürtçü kimliği ile öne çıkan Konaklı, Iğdır’da HDP’nin kalesi konumunda bir mahalle. Bölücü faaliyetlerin merkezi konumundaki bu mahallede bir çok kişi yasadışı terör örgütü PKK’ya yardım,yataklıktan ve üyelikten yargılanıyor.

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Adem Dündar’ın birçok etkinlikte sarı kırmızı yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla da hakkında soruşturmalar açıldığı belirtildi.

Daha önce de PKK’ya yardım ve yataklıktan gözaltına alınarak evi aranan Dündar, yakalandığında, Bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor. Dündar hakkında 03.06.2022 tarihinde bir tutuklama kararı çıkartıldığı öğrenildi.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Adem Dündar’ın örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA