ÖZTÜRK YILMAZI 1,5 Milyona mı, 1.500 Dolara mı Bıçakladığı Anlaşılmadı..

ÖZTÜRK YILMAZI 1,5 Milyona mı, 1.500 Dolara mı Bıçakladığı Anlaşılmadı..
Bu haber 2022-12-10 11:49:36 eklenmiş ve 543 kez görüntülenmiştir.

ÖZTÜRK YILMAZI 1,5 Milyona mı, 1.500 Dolara mı Bıçakladığı Anlaşılmadı..

 

Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K, emniyet ifadesinde saldırıyı Öztürk'ün devlet büyüklerine yönelik ifadeleri nedeniyle gerçekleştirdiğini söyledi. Zanlı, "1.5 milyon kaç lira eder" şeklindeki Google aramasını da aldığı 1500 dolar borcun karşılığını öğrenmek isterken yanlışlıkla yaptığını belirtti.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan şüpheli Serhat K. adliyeye sevk edildi.

Zanlı ifadesinde devlet büyüklerine yönelik sözleri nedeniyle Öztürk'ü bıçakladığını ve kimseden talimat almadığını söyledi.

Serhat K'ya cep telefonunda yapılan incelemede, arama motorunda çıkan '1.5 milyon dolar kaç TL eder' araması ile ilgili soru soruldu. Zanlı soruyu, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla '1.5 milyon dolar' yazmış olabileceği şeklinde yanıtladı.

Google'da 'öldürme' cezası'nı aratmış

Yine arama motorunda 'nitelikli adam öldürme' ve 'kasten yaralama' suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da zanlı şu yanıtı verdi:

 

"Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. 'Adam öldürme' suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. 'Kasten yaralama' suçunu araştırdım ve içeriğini okudum.

Olayın olduğu gün saat 16.07’de 'WhatsApp' durumu mesajında 'Ya devlet başa ya kuzgun leşe' yönündeki paylaşımı sorulan Serhat K. "Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur" dedi.

Sağlık kontrolünün ardından Ankara Adliyesine getirilen şüphelinin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına ifade vermesi bekleniyor.

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, çarşamba günü makam uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanmıştı.

 

Ankara'daki parti genel merkezindeki saldırı sonrası kaçan zanlı, Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yakalanmıştı.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bıçakla yaralanmasının ardından tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

 

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Yılmaz, bacağındaki yaraların derin olduğunu ve tedavisinin evde süreceğini belirtti.

 

Yılmaz, programlarını aksatmayarak sürdüreceğini kaydetti.

 

Hemşerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, Öztürk Yılmazı bıçaklayan tetikçi fazla acemi çıktı. Bir konu karanlıkta kalmış.. Kaç dolara yaptığı.. Bu tetikçiye gelen para ve ilişikler takip edilirse.. Kaynağa ulaşılır.. Ve bu kaynak bulunduğunda halktan çalınan paraların tetikçilerden ve patronlarından tüm mal varlıklarına el konularak alınması lazım.. Ardahanlı gençler böyle bir şans yakaladı.. Tetikçileri ve patronları çözün halkın parasının halka karşı kullanılmasını engelleyin.. Gasp cinayetlerle halkın hayatlarına konmaya çalışan katillerin herşeyine konun ki bir daha sizlere saldırıya geçmesinler.. Bugün Öztürke yapılan yarın size de yapılacak..

 

ETİKETLER : ÖZTÜRK YILMAZI 1 5 Milyona mı 1.500 Dolara mı Bıçakladığı Anlaşılmadı..
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA