Hamaney'in yeğeninden dünyaya çağrı: İran'lı Molla Rejmini tarihe gömün..

Hamaney'in yeğeninden dünyaya çağrı: İran'lı Molla Rejmini tarihe gömün..
Bu haber 2022-11-28 06:18:30 eklenmiş ve 200 kez görüntülenmiştir.

 

Hamaney'in yeğeninden dünyaya çağrı: İran'lı Molla Rejmini tarihe gömün..

 

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in yeğeni Feride Muradhani küresel soykırmcı siyon sermeyanin İnsanlıkla yüzyıllardır dalga geçtiğini..

 

İran’da Ortadoğu’da ..  Bunların kurduğu faşist ulus devletler, dinli-dinsiz terör lejyonları eliyle.. Hergün yüzlerce sivil çocuk, kadın katl edildiği halde bunların müdahale etmediğini, zelensky gibi cici oğlanları ile Rusya vb. yerleri midelerine indirmek, macron gibi cici oğlanlarla ise Avrupa kıtası halklarını çürütüp tarihten silmek  için 7/24 çalıştıklarını..

 

Feride Muradhani, molla rejminin perde önünde düşman, perde arkasında ise Siyonist soykırımcıların İrandaki Truva atı olduğunu.. Rejmin an hedefinin İran-Aryen halkını hem tarihten silme, hemde köleleştirme olduğunu ifade ederek..

 

Hitlerler, Saddamlar, sisiler, netanahular, zelenskyler.. Yetmedi mi.. İnsanlık uyanıp harekete geçmeli.. Aksi Siyonist sergerdeler dünyaya serpiştirdikleri mollaraı ile faşist ulus devletleri ile dinli dinsiz terör lejyonları ile insan soyunu sıfırlamaktadırlar dedi..

 

Evrendeki akıllı yaşamın insan soyunu gözetlediğini, İnsan soyu tüm insanlığı kapsayacak bir siyasal yapılanma için, ahlaki ve insani erdemliliği ön plana çıkacak bir yapılanma için harekete geçmese insan soyu çağının sonuna geldiğimizi tüm insanlık artık görmelidir..

 

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in yeğeni Feride Muradhani'nin, ülkedeki protestolara destek verdiği için tutuklanmasından önce kaydettiği video yayınlandı. Muradhani videoda, dünyaya Tahran yönetimine karşı somut adım çağrısı yaptı.

 

Artı Gerçek - İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in yeğeni olan, Mahsa Amini protestolarına verdiği destek nedeniyle cuma günü tutuklanan insan hakları savunucusu Feride Muradhani, dünyaya Tahran'la ilişkilerini kesme çağrısında bulundu. Muradhani, dayısı Hamaney'i Hitler, Mussolini, Çavuşesku, Kaddafi ve Saddam Hüseyin'e benzetti.

 

Videoya "Ey özgür insanlar, bizim yanımızda olun ve hükümetlerinize, bu ölüm saçan, katil rejimi desteklemeye son vermesini söyleyin" diye başlayan Muradhani "Bu rejim kendisinin dini ilkelerinin hiçbirine bağlı değil ve güç kullanmaktan, iktidarını her ne şekilde olursa olsun sürdürmekten başka bir kural tanımıyor" ifadelerini kullandı.

 

 

'HİTLER, KADDAFİ, SADDAM HÜSEYİN YETERLİ DEĞİL Mİ?/

 

Muradhani, Fransa'da yaşayan ve kendisini 'İslam Cumhuriyeti'nin bir muhalifi' olarak niteleyen erkek kardeşinin paylaştığı videoda sözlerine şöyle devam etti:

 

"Dünyanın bu bölgesinde siyasi otokratların baskısına daha ne kadar tanıklık etmek zorundayız? Hitler, Mussolini, Çavuşesku, Kaddafi, Saddam Hüseyin ve son olarak Humeyni deneyimleri dünyanın başka türlü düşünmesini sağlamak için yeterli değil mi?

 

Biz İran halkı, Birleşmiş Milletler'in ve inanılırlıklarını 'insanlık için özgürlük ve adalet' hedefinden alan tüm kurumların, İran'da kadınlara, erkeklere ve çocuklara karşı devam eden açık ve korkunç suçlara karşı somut adımlar atmasını, caydırıcı ve etkili eylemlerde bulunmasını talep ediyoruz. İlgisiz kalmaya son verin ve bu korkunç soykırımı engelleyin."

 

'İRAN'DAKİ TEMSİLCİLERİNİZİ ÇEKİN'

 

"Özgür ve cesur İranlılar bu otokratik ve baskıcı rejimi devirecektir" diyen Muradhani, "şu an ihtiyaç duydukları şeyin Tahran'a destek verilmemesi" olduğunu söyledi. Hamaney'in yeğeni, İranlı protestocularla dayanışma çağrısı yaparak, "Şu an, bütün özgür ve demokratik ülkelerin sembolik bir adım atarak İran'daki temsilcilerini çekmesinin ve bu gaddar rejimin temsilcilerini ülkelerinden sınırdışı etmelerinin vaktidir" dedi.

 

'CİNSİYET, IRK, MİLLİYET GÖZETMEDEN...'

 

Muradhani, "Dünyadaki bütün vicdanlı insanlara bizim yanımızda durma ve hükümetlerinden boş sözler veya sloganlarla değil, gerçek eylemlerle hareket etmesini, bu rejimle ilişkilerini sonlandırmalarını isteme çağrısında bulunuyorum. Bizler, cinsiyet, ırk, renk veya milliyet gözetmeyen insanlığın koruyucusuyuz" dedi.

 

Tarihteki ilk Pers devleti olan Ahameniş İmparatorluğu'nun kurucusu ve ilk hükümdarı olan 2. Kiros'a atıfta bulunan Muradhani, "Ve atamız 2. Kiros gibi, dil ve kültürden bağımsız olarak insanların özgürlüğüne, barışa ve dostluğa inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

DİN ADAMI OLAN BABASI DA TECRİT EDİLMİŞTİ

 

İran'da 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin 'ahlak polisi' tarafından gözaltına alındığı sırada ölmesinin ateşlediği eylemlere katılan ve cuma günü tutuklanan Muradhani, insan hakları savunuculuğuyla tanınan bir mühendis. Muradhani'nin Hamaney'in kız kardeşi ile evlenmiş olan babası Ali Muradhani Arangeh, Şii bir din görevlisi olmasına rağmen İslam rejiminin önde gelen muhaliflerinden biriydi. Arangeh, yıllar boyu dini çevrelerden tecrit edilmiş, kısa süre önce de ölmüştü.

 

15 YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

 

Siyasi tutukluların hakları için yaptığı çalışmalarla tanınan Feride Muradhani ise, bu yılın başlarında da İran istihbarat bakanlığı tarafından tutuklanıp kefaletle serbest bırakılmıştı.

 

Hamaney'in yeğeninin şu an, Tahran'da insan haklarıyla meşum Evin Cezaevi'nde tutulduğu, şu an için ayrıntısı bilinmeyen suçlamalar nedeniyle 15 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olduğu belirtildi. (DIŞ HABERLER)

ETİKETLER : Hamaney'in yeğeninden dünyaya çağrı: İran'lı Molla Rejmini tarihe gömün..
Diğer Kurdistan haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA