İTO SEÇİMLERİNE TÜMKİAD DAMGA VURACAK..

İTO seçimlerine Murat Kalsın gibi donanımlı bir iş adamını başkan adayı olarak gösteren TÜMKİAD, aynı zamanda onlarca meclis üyesi adayı ile de İTO seçimlerine damga vuracak..
Bu haber 2022-11-01 07:54:02 eklenmiş ve 527 kez görüntülenmiştir.

İTO SEÇİMLERİNE TÜMKİAD DAMGA VURACAK..

 

İTO seçimlerine Murat Kalsın gibi donanımlı bir iş adamını başkan adayı olarak gösteren TÜMKİAD, aynı zamanda onlarca meclis üyesi adayı ile de İTO seçimlerine damga vuracak..

 

2017 Yılında kurulan Tüm Kalkınma İş İnsanları ve Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) İstanbul başta olmak üzere ülkemizin bütün metropollerinde, ülkemizin bütün bölgelerinde hızla örgütlenen, şubelerini açan ; binlerce üyeye ulaşan gücü ile ..

 

TÜMKİAD, 4-5 yıllık süre içerisinde ülkemizin ekonomiye yön veren en büyük STK’larından biri oldu. Türkuyenin heryerinde iş insanlarını girişimcileri birbiriyle buluşturdu..

Ara-ara eleştirip kafasını kırsak ta hakkını teslim etmek lazım.. Başkan ve kurucu başkan Nihat Tanrıkulu güzel hitabeti kadar sıkı bir örgütçü olduğunu ispatladı. 4-5 yıl içerisinde giderek ülkemizin en büyük STK’larından biri olan TÜMKİAD’ın  ortaya çıkmasını, bütün ülke sathını kaplamasını sağladı.. Ülkemizde STK alanında son yıllarda ortaya konan en önemli başarılardan biri TÜMKİAD..

TÜMKİAD, milli-manevi değerlerine bağlı Anadolu-Mezopotamyalı iş insanlarını birbiriyle buluşturduğu gibi, iş dünyası açısından ülkemize önemli bir STK’da kazandırdı. Bu gerçekten büyük bir başarı..

 

9 Kasımda yapılacak olan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Seçimlerine TÜMKİAD damga vuracak..

 

TÜMKİAD, İTO seçimlerine Burhan Osmanoğlu Gibi onlarca Meclis Üyesi adayı çıkarırken..

 

 

 

HABERİN FOTO GALERİSİ TIKLAYINIZ..

 

 

TÜMKİAD ÜYESİ MURAT KALSIN İTO BAŞKAN ADAYI..

 

 

İstanbul Ticaret Odası başkan adayı Murat Kalsın birlikte seçim çalışmalarını yürüttüğü 2000 kişiyle yemek organizasyonunda bir araya geliyor.

 

13 Ekim tarihinde yapılan İTO meclis toplantısındaki konuşmasında, Kasım ayında yapılacak olan İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Murat Kalsın seçim çalışmalarını Temmuz 2022’de İstanbul Kongre Merkezi’nde kurduğu seçim ofisi ile başlatmıştı.

 

Hem iş dünyası, hem sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yapılan istişarelerin ardından İstanbul Ticaret Odası’nın her komitesine ve her üyesine en iyi hizmeti verecek bir yönetim için aday olduklarını ifade eden Murat Kalsın;

 Liyakatli ve sektörlerinde deneyimli ekiplerin yürüteceği projelerle ülke ekonomisine güç katacak bir İTO yönetimi kurmak için yola çıktıklarını belirtmişti.

 

2 Kasım’da 2000 kişilik yemek organizasyonu yapıyor

 

700 bine yakın üyesi olan İstanbul Ticaret Odası’ndaki 81 meslek komitesi için 39 ilçede kurduğu 47 seçim koordinasyon noktası ile kapsamlı bir seçim çalışması yapan Murat Kalsın, saha da seçim çalışmalarını yürüttüğü iş dünyası temsilcilerine

“2023 Turkiye’sinde güçlü bir İstanbul Ticaret Odası yönetimi kurmak için çıktığımız bu yolda, bizlere güç veren siz değerli yol arkadaşlarımızla bir araya geleceğimiz akşam yemeği davetimizde sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyarım.”  şeklinde bir davet yazısı gönderdi.

 

2 Kasım’da saat 19:00’da Pullman İstanbul Hotel and Convention Center’de iş dünyası ile bir araya gelecek olan Kalsın; İTO Başkan adaylığı ile sürece dair yaptığı açıklamada; “İstanbul’un ticaretine ve Türkiye’nin geleceğine hizmet etmek için İTO seçimlerinde Başkanlığa aday oldum.” Kalsın, dünyanın üçüncü büyük odası olan İstanbul Ticaret Odası’nın küresel ekonomi dinamiklerinin yeniden yapılandığı bu dönemde Türkiye’nin küresel bir ticaret merkezi olarak konumlanmasındaki önemine dikkat çekti. “Geleceğe en iyi şekilde hazırlanmamız, İstanbul Ticaret Odası üyeleri olarak gücümüzü ortaya koymamız ve bu gücü 2023 Türkiye’sine taşımamız gerekiyor.” dedi. 

 

Kendisi de 29 No’lu Mimarlık-Mühendislik komitesinden meclis üyesi adayı

 

GMK Group ve İstanbul Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Kalsın, mimarlık, inşaat, gayrimenkul, enerji, akaryakıt ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Yıldız Teknik Üniversitesi mimarlık bölümü mezunu olan Murat Kalsın her fırsatta İstanbul Ticaret Odası’nda mimar bir başkan olması 2023 Türkiye’si ve mimar meslektaşları için çok önemli fırsat olduğunu dile getiriyor.

 

Özellikle İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı Mimarlık, mühendislik, yapı denetim ve geri dönüşüm alanlarında faaliyet gösteren firmaların,  29 numaralı mimarlık ve mühendislik meslek komitesinde oy kullanacak olduğunu hatırlatan kalsın, tüm İTO üyelerinin 9 Kasım’da Dünya Ticaret Merkezi’ne gelip oy kullanmalarını ve üyesi olduğu İstanbul Ticaret Odası’nda ortaya bir irade koymalarını özellikle vurguluyor.

 

Murat Kalsın Kimdir?

 

GMK Group Yönetim Kurulu Başkanı olan Murat Kalsın, 1988 -2000 yılları arasında ABD, Avrupa ve Türkiye’de başta tekstil, enerji ve gayrimenkul olmak üzere çeşitli sektörlerde yatırımlar yaptı. 2001 itibariyle Türkiye’de gayrimenkul yatırımlarına odaklanan Kalsın, tekstil ve teknoloji alanında ihracat faaliyetlerini de sürdürdü. 2018 yılında tüm faaliyetlerini GMK Group çatısında topladı.

 

İş hayatının yanısıra sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Kalsın, 2013- Mart 2018 döneminde İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İnşaat ve Gayrimenkul İhtisas Komitesi Başkanlığı’nı da yürüttü. Bu dönemde aynı zamanda İstanbul Teknopark yönetim kurulu ve icra kurulu üyeliği, Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkanlığı, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcılığı, DEİK Türkiye-Katar İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, GYODER Yönetim Kurulu Üyeliği ve Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanlığı yaptı.

 

1966 yılında Muş’ta doğan Murat Kalsın, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Eğitimini Georgetown Üniversitesi İşletme yüksek lisans programında sürdürdü. Evli ve 3 çocuk babası olan Kalsın İngilizce ve almanca bilmektedir.

 

HABERİN FOTO GALERİSİ TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

ETİKETLER : İTO seçimlerine Murat Kalsın gibi donanımlı bir iş adamını başkan adayı olarak gösteren TÜMKİAD aynı zamanda onlarca meclis üyesi adayı ile de İTO seçimlerine damga vuracak..
Diğer İs Dünyası haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA