PKK'ya Yardım ve Yataklıktan Aranan Mustafa Ece İkametinde Bulunamadı

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Ece’nin örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor
Bu haber 2022-03-21 11:31:12 eklenmiş ve 93 kez görüntülenmiştir.

 

DKM/Iğdır

Yasadışı terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak, yardım ve yataklık suçlarından aranan Mustafa Ece, Jamdarma tarafından yapılan aramada Iğdır’ın Aralık ilçesine bağlı Ramzankent köyündeki ikametinde bulunamadı.

 

Bilindiği gibi Kürtçü kimlikleriyle ön plana çıkan Ramazankent köyü Ermenistan sınırında bulunuyor. İran ve Nahçıvan sınırına da yakın olan bu köyden birçok kişi Mustafa Ece gibi yasadışı terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan yargılanıyor.

 

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Ece’nin birçok etkinlikte sarı kırmızı yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla da hakkında soruşturmalar açıldığı belirtildi.

 

Daha önce de PKK’ya yardım ve yataklıktan gözaltına alınarak evi aranan Mustafa Ece yakalandığında, Bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor.

 

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Ece’nin örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

Kürtçü kimlikleriyle ön plana çıkan Ece ailesinden birçok kişi daha önce PKK’ya katılmıştı. Aile bireylerinden bazıları da bölücülükten hala tutuklu bulunurekn birçoğunun ise siyasi iltica için Avrupa’ya kaçtıkları öğrenildi.  


ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA