HDP, PKK KURDLERİ TEMSİL ETMİYOR..

Mersinde son olarak meydana gelen terör saldırısında HDP bile tavrını net ortaya koyarak PKK’yı ve terörü kınadı..
Bu haber 2022-09-30 10:30:22 eklenmiş ve 556 kez görüntülenmiştir.

 

HDP,  PKK KURDLERİ TEMSİL ETMİYOR..

 

Mersinde son olarak meydana gelen terör saldırısında HDP bile tavrını net ortaya koyarak PKK’yı ve terörü kınadı.. HDP eş başkanları Sancar ve Buldan birlikte yaptıkları basın açıklamsı ile demokratik ortamı bulandırmak, seçimleri engellemek için yapılan bu terör saldırısını kınıyoruz.. 

 

Bu gelişme PKK’nın resmen bitişi oldu.. Nihayet Kurd halkı ve partileri her terör eyleminin iki kesime yaradığını çözdüler:

 

1-     Ulus Devlet Faşizmi

2-     Terör ordu örgüt ve lejyonlarına yaradığını çözdüler..

Ve bu iki olgunun birbirinden beslendiğini net çözdüler..

 

Bu çözümleme hem TC sathında hemde Ortadoğu genelinde ulus devlet faşizini, bu faşizmin beslendiği dinli-dinsiz terör lejyonlarını sileceği gibi bölge halklarının da Kurdleri takip ederek özgürlüklerine kavuşmasını hızlandıracaktır..

 

PKK'nin Mersin’de bir polisevine düzenlenen saldırıyı üstlenmesinin ardından bir yazı kaleme alan gazeteci Murat Sabuncu, "Türkiye'de demokratik siyaseti savunan, çoğu cezaevinde olan Kürt siyasetçiler ile 'çözümü' hâlâ silahta, şiddette, ölümde, öldürmede arayan PKK arasında büyük bir uçurum oluştu" diye yazdı.

 

PKK’nin askeri kanadı HPG’ye bağlı Basın İrtibat Merkezi, 26 Eylül akşamı Mersin’in Mezitli ilçesindeki polis evine yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

 

HPG, bir polisin hayatını kaybettiği saldırıda iki üyesinin de hayatını kaybettiğini belirterek kimlik bilgilerini açıkladı.

 

Gazeteci Murat Sabuncu, son gelişmelerin ardından “PKK açıklamasında isim vermeden Demirtaş ve HDP’ye gönderme” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

 

“Kürt siyasetçiler ile PKK arasında bir uçurum olduğu” görüşünü dile getiren Sabuncu'nun yazısında ilgili kısım şöyle:

 

"Pazartesi gece yarısı Mersin'in Mezitli ilçesinde yaşanan terör saldırısı sonrası yaşananlar da önemli idi. PKK'nin yaptığı açık olan bu saldırı ve orada hayatını kaybeden polisin, yaralıların topluma hissettirdiği acıyı net bir şekilde paylaştı Demirtaş ve HDP'li yöneticiler. Şöyle dedi Demirtaş:

 

'Şiddetin her türlüsüne karşı çıkacağız, demokratik siyasette ısrarcı olacağız. Bunun herkes tarafından net olarak bilinmesini isterim.'

 

HDP ise şu açıklamayı yaptı:

 

'Demokratik siyaset alanını daraltmak ve işlevsiz hale getirmek amacında olanların bu hesabını boşa çıkarmak hepimizin görevidir.'

 

Bugün PKK saldırıyı resmen üstlendi. Saldırıyı yapan isimleri açıkladı, Türkiye kamuoyuna yansıtılan ismin yanlış olduğunu belirtti. Türkiye'deki pek çok mecrada bu haber oldu. Ancak açıklamanın ilerisindeki önemli bir nokta atlandı. PKK açıklamasının son paragrafında şu cümleler yer alıyordu:

 

'Kürt halkını ve değerlerini korumak için kendini feda edenlerin, hangi gerekçeyle olursa olsun düşman diliyle kınanması ancak sindirilmişlikle ifade edilebilir.'

 

PKK ilerleyen cümlede de "bu dili kullananların halkın değerlerini temsil etmediğini" söylüyor.

 

Türkiye'de demokratik siyaseti savunan, çoğu cezaevinde olan Kürt siyasetçiler ile 'çözümü' hâlâ silahta, şiddette, ölümde, öldürmede arayan PKK arasında büyük bir uçurum oluştu. Demokrasiden, barıştan, silahların susmasından, birlikte yaşamdan yana olanların sesinin daha gür çıkması gereken zamanlar…"

ETİKETLER : Mersinde son olarak meydana gelen terör saldırısında HDP bile tavrını net ortaya koyarak PKK’yı ve terörü kınadı..
Diğer Kurdistan haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA