AVRUPA’DA MUM IŞIĞINDA YEMEK YEME DÖNEMİ BAŞLADI..

Sömürü-sömürgecilik-soykırım.. Bu üç olgu olmadan batının –batı medeniyetinin var olmayacağı gerçeği ortaya çıkarken..
Bu haber 2022-09-13 07:12:20 eklenmiş ve 383 kez görüntülenmiştir.

AVRUPA’DA MUM IŞIĞINDA YEMEK YEME DÖNEMİ BAŞLADI..

 

Son 1-2 yüzyıldır dünyayay örnek gösterilen batı demokrasisi, batı medeniyeti  Avrupa-Amerika kısaca siyon kapitalizim dünya genelinde hızla çöküşe geçmeye başladı..

 

Sömürü-sömürgecilik-soykırım.. Bu üç olgu olmadan batının –batı medeniyetinin var olmayacağı gerçeği ortaya çıkarken..

 

Binbir oyunla dünya haklarının mallarına topraklarına yer altı üstü madenlerine konan günümüzde başını abd-ab, terörist israil bloğunun çektiği siyonist terörist batı bloğu, nato bloğu büyük br çöküşe geçmeye başladı..

 

Terörist natonun Rusyaya saldırısı ile siyonist kapitalizmin ne kadar çürük bir yapılanma olduğu ortaya çıkarken.. Yüzyıllardır İnsanlığa oyun ve kumpas kuran kapitalist –siyonist terörist sermayenin hem kendi içlerinde hemde dünya genelinde ablukaya alınmaları sonun başlangıcını getirmiş bulunmaktadır..

 

PUTİN AVRUPA BU KIŞ DONACAK DEDİ..

 

Rus Stratejistler, insanlığın soykırımcı siyonist kapitalizmi çözmesi, terörist natonun cici oğlanları zeleneskylerle Rusyayı ablukaya alması, Çinden doğu Avrupya buradan Kafkaslardan balkalnalara ve Anadolu sınırlarına   devasa Rus coğrafyasına göz koymaları bütün insanlığın siyonist-terörist kapitalizme karşı uynışınıda hızlandırdı.

Bu gelişmeler halkların kıta kıta federasyonlaşmalrını hızlandıracağı gibi terörist israil-siyonizmin kullanımlık uşaklarına dönüşen avrupa devletleri, tc –iran vb. uyduruk ırk rejimleri hepsi toptan patır patır yıkılacaklar..

Örneğin uydu-uyduruk  tc , iran-ırak syria, ermina-azeria..nın yerini Mısırdan kafkaslara, hindişstan pakistan sınırlarına Anadolu Birleşik Devletleri alacaktır.. Dil-din-ırk-mezhep yemleri ile halklara saldırmak en büyük suç olacaktır..  Big Alexsander ve Osmanlının devamı olan Birleşik Anadolu Devletleri ile Rusya Federasyonu Asya kıtasında iki büyük federasyon olarak doğarken..

 

Amerika da ise Kuzey ve güney birleşerek yüzyıllardır amerikayı derinden işgal eden siyon kapital ve firmalrı tarihe gömülecektir.. Akabinde Amerikan Federasyonu kıta federasyonu doğacaktır..

 

Bu doğumlar dünya konfederasyonuna giderek insanlık tek millet tek devlet olarak yönünü ve yüzünü uzaya çevirecektir..

 

Dünya konfederasyonu  bir zorunluluk çünkü insanlık bu yönlü bir siyasal yapılanmayla yönünü ve yolunu bulmasa tüm insan soyu dünya ile birlikte gümleyecektir, yok olacaktır..Terörist soykırımcı siyon kapitalizimin tüm dünyayı işgal ettiğini varsayarsak bile.. Dünyadaki sınırlı kayanklar insan soyunun aç kalan fareler gibi birbirine saldırısını engellemeyeceği gibi kaos ve terör giderek tüm dünyayı ve insanlığı saracaktır.. Bundan dolayı dünyan halklarının Rusyanın öncülğünde kıta kıta federasyonlaşlamaları, dünya konfederasyonuna gidiş insanlığınb hızla uzayda kolonolişmesi kaçlmaz bir gerçektir.. Bu gerçeğin önünü kesmeye çalışan vahşi kapitalizim bu yüzyılla önümüzdeki yüzyıl bütün dünyadan silinecektir. Özgürleşen insanlık aklın almayacağı bir gelişme dönermine girecektir dediler..

 

Rusya lideri Putin'den Avrupa'ya gözdağı: Bu kış donacaklar

 

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası yaptırımlara karşılık olarak Avrupa'ya gaz akışını kesen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir kez daha meydan okuyarak, "Gaz, petrol, kömür, kalorifer yakıtı sağlamayacağız. Hiçbir şey sağlamayacağız. Batı donmuş olacak" şeklinde konuştu.Ukrayna'ya 24 Şubat'ta giren ve aylardır bu savaşı sürdüren Rusya'ya karşı Batı ülkeleri, art arda uyguladığı yaptırımlara devam ediyor. Bu yaptırımlara karşılık olarak Rusya ise kendisine yaptırım uygulayan Avrupa ülkelerine doğal gaz akışını durdurdu.

PUTİN, DOĞAL GAZ AKIŞINI KESTİ

 

Rusya'nın bu yaptırımı sonrası Avrupa ülkeleri, Rusya'dan aldığı doğal gazı farklı ülkelerden ithal edebilmek arayışlarına başladı. Öte yandan doğal gaz fiyatlarında artış uygulayarak vatandaşlarına tasarruf uyarıları yapmaya başladı. Rus gaz devi Gazprom ise, Kuzey Akımı doğalgaz boru hattını planlandığı gibi Avrupa'ya yeniden açılmayacağını açıkladı.

 

"BATI BU KIŞ DONMUŞ OLACAK"

 

Süreç devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Uzakdoğu bölgesindeki Vladivostok şehrinde düzenlenen Doğu Ekonomik Forumu'nun genel kurul toplantısında konuşarak Batı'ya bir kez daha meydan okudu. Açıklamalarında Putin, "Gaz, petrol, kömür, kalorifer yakıtı sağlamayacağız. Hiçbir şey sağlamayacağız. Batı donmuş olacak" ifadelerini kullandı.

 

FRANSA TREN SEFERLERİNİ AZALTTI

 

Avrupa'nın, enerji tedariki konusunda kış mevsiminde yaşayabileceği sıkıntılarla ilgili telaşı arttı. Fransa'da hükümet, enerji tasarrufu için ilk olarak tren seferlerini azaltmayı hedefliyor. Le Parisien gazetesinin abonelerine sunduğu özel haberine göre, hükümet yetkilileri ülkenin resmi demir yolu şirketi SNCF'den büyük elektrik kesintisi durumunda tren sayısını azaltma olasılıklarını etraflıca ele almaları talimatını gönderdi.

 

ALMANYA'DA ISITMA VE AYDINLATMADA TASARRUFA GİDİLDİ

 

Almanya genelinde ise Rusya'dan ithal edilen gaza bağımlılığı azaltmak ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla kamu binaları, heykeller, anıtlar ve tabelaların ışıkları yerel saatle 22.00'den itibaren kapatıldı. Ayrıca hastaneler dışındaki kamu binaları, 19 derecenin üzerinde ısıtılmayacak. Ağır fiziksel işlerin yapıldığı alanlar 19 dereceden daha soğuk olabilecek. Fuar ve büyük salonlar gibi insanların kalabalık olarak kullandığı alanlar ise hiç ısıtılmayabilecek.

 

İTALYA'DAKİ RESTORANLARDA MUM IŞIĞINDA OTURMAYA BAŞLADILAR

 

İtalya'da bazı restoranlar, elektrik faturalarındaki artış nedeniyle ışıkları söndürüp mum yakmaya başladı. Müşterilerin mum ışığında restoranda vakit geçirdiği anlar sosyal medyada paylaşılırken, "Avrupa ve ötesinde çok sıcak bir sonbahar yaşanacak" yorumu yapıldı.

 

İSVİÇRE'DE TEDBİRLERE UYMAYANLARA HAPİS CEZASI GÜNDEMDE

 

Enerji krizi tartışmalarının gündemden düşmediği İsviçre'de, kış mevsiminde enerji sorununun acil durum seviyesine gelmesi halinde tasarruf tedbirlerini uygulamayanların hapis cezasına çarptırılacağı bildirildi. Blick gazetesinde yer alan haberde, kış mevsiminde yeterli miktarda doğal gaz bulunmaması durumunda doğal gaz ile ısıtılan evlerde odaların ısı seviyesinin 19 derece, sıcak su seviyesinin ise 60 dereceyle sınırlandırılacağı kaydedildi. Bu durumda elektrikli sobaların da kullanımının yasaklanacağı, evlerdeki sauna ve yüzme havuzlarının soğuk tutulacağı belirtildi.

 

BELÇİKA'DA YENİ TEDBİRLER

 

Belçika hükümeti, artan enerji faturalarına karşı, yakıt, elektrik ve doğal gazdaki düşük vergi uygulamasını uzatmaya, kamu binalarında enerji tasarrufuna, yüksek karlı enerji firmalarını vergilendirmeye ve nükleer santrallerin faaliyet süresini uzatmaya karar verdi. Ayrıca kamu binalarında 19.00 ile 06.00 arasında aydınlatmaların kapatılacağı, ısıtmanın en yüksek 19 dereceye, soğutma sistemlerinin de 27 dereceye ayarlanacağı kaydedildi.

ETİKETLER : Sömürü-sömürgecilik-soykırım.. Bu üç olgu olmadan batının –batı medeniyetinin var olmayacağı gerçeği ortaya çıkarken..
Diğer DÜNYA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA