HDP'li Şahvelet Sarıbaş'ın Evine Şafak Operasyonları

Son zamanlarda ise arananlar arasında ismi geçen Şahvelet Sarıbaş, sosyal medya hesaplarında HDP lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı bölücü ve yıkıcı faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturmalar açıldığı belirtiliyor
Bu haber 2022-06-06 13:29:36 eklenmiş ve 107 kez görüntülenmiştir.

Güvenlik güçleri tarafından sol muhalif kimlikleri ile öne çıkan Sarıbaş ailesinin evine sık sık baskınlar düzenleniyor.

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Sarıbaş ailesinden Şahvelet Sarıbaş, 2016 yılında eğitim gördüğü Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi/Teknik Bilimler meslek Yüksekokulu/Elektrik ve Enerji Bölümünde okurken kendisine dayatılan ajanlaştırma baskılarına karşı çıktığı için defalarca gözaltına alınıp darp edilerek işkencelere maruz kalmıştı.

Son zamanlarda ise arananlar arasında ismi geçen Şahvelet Sarıbaş, sosyal medya hesaplarında HDP lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı bölücü ve yıkıcı faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturmalar açıldığı belirtiliyor.

Bu kapsamda zorla adliyeye getirilme kararı verilen Sarıbaş'ın bulunacağı muhtemel yerler ile İstanbul Küçükçekmece Halkalı İstasyon Mahallesinde bulunan ailesinin evine belirli aralıklarla yapılan baskınlardan bıkan aile son derece tedirgin.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Şahvelet Sarıbaş’ın örgüte katılmış olabileceği veya yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde durulurken ailesi baskılardan muzdarip.

 

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA