Terörden Aranan Erol Özel HDP'li Vekilin Dayısı Çıktı..!

Soruşturma dosyaları oldukça kabarık olan adeta devlete karşı bir suç makinası gibi çalışan Özel ailesinin muhalif kimlikleri ile ön plana çıktıkları biliniyor
Bu haber 2021-04-13 15:45:14 eklenmiş ve 569 kez görüntülenmiştir.

Yasadışı terör örgütüne yardım ve yataklıktan aranan HDP’li Erol Özel güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada ikametinde bulunamadı. Örgütün dağ kadrosuna kuryelik yaparak, erzak taşıdığı belirtilen Özel'in örgüte elemen kazandırmak için aktif rol aldığı iddia ediliyor.

Iğdır HDP’nin düzenlediği protesto eylemlerinde katalizör görevi yürüten gençlik yapılanamsından olan Özel'in birçok etkinlikte sarı kırımız yeşil renkli takılarla örgütün elebaşısının posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturmalar açıldığı belirtiliyor. 

Hakkında gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet ile sosyal medya hesaplarında örgüt propagandası yaptığı için de soruşturma başlatıldığı belirtilen Erol Özel'in HDP Iğdır Milletvekili Dr. Habip Eksik'in de dayısı olduğu, ailesinden birçok kişinin PKK saflarında olduğu birçoğunun da avrupaya kaçtığı belirtiliyor. 

Mahkeme kararıyla güvenlik güçleri tarafından birçok kez Iğdır merkeze bağlı Evci köyündeki evi ile bulunacbileceği muhtemel yerler aranıyor, ancak bulunamıyor. Milletvekili Habip Eksik'in de köyü olan Evci'de yaklaşık 45 kişinin PKK'nin dağ kadrosuna katıldığı ve bu köyün bölücü faaliyetlerin merkezi haline geldiği biliniyor.     

Soruşturma dosyaları oldukça kabarık olan adeta devlete karşı bir suç makinası gibi çalışan Özel ailesinin muhalif kimlikleri ile ön plana çıktıkları biliniyor. 

Erol Özel'in hakkında yakalama kararı çıkmadan önce de bir kaç kez Kürtçü faaliyetlerden gözalına alınmıştı. Jandarma tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Erol Özel'in yurtdışına kaçmış olabileceği ya da örgüte katılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. 

Oğulları yüzünden sık sık ev araması ve soruşturmalara maruz kalan aile bu durumdan son derece muzdarip olduğunu dile getiriyor.  


 
 
 
 
ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA