Yikit Ailesine PKK Soruşturması

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'li eski Iğdır belediye başkanı Murat Yikit, amcaoğlu Mahir Yikit ile Cihan Yikit terör örgütü PKK soruşturması kapsamında bu sabah erken saatlerde gözaltına alındılar
Bu haber 2019-05-08 13:07:55 eklenmiş ve 176 kez görüntülenmiştir.

 

DKM/Iğdır

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerince 2014-2019 yılları arasında Iğdır'da belediye başkanlığı görevini yürüten BDP'li Murat Yikit, amcaoğlu Mahir Yikit ile Mahir Yikit'in oğlu Cihan Yikit PKK soruşturması kapsamında yakalanması için çalışma başlatıldı.

 

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)'li eski Iğdır belediye başkanı Murat Yikit, amcaoğlu Mahir Yikit ile Cihan Yikit terör örgütü PKK soruşturması kapsamında bu sabah erken saatlerde gözaltına alındılar.


Edinilen bilgilere göre Kürtçü kimlikleri ile öne çıkan Yikit ailesinden eski belediye başkanı Murat Yikit Iğdır merkeze bağlı Bağlar mahallesinde, Başkan Yikit'in amcaoğlu Mahir Yikit ile oğlu Cihan Yikit ise yine Iğdır merkeze bağlı Özgür mahallesinde eş zamanlı yapılan baskınla gözaltına alındıkları belirtildi. Eski Başkan Yikit'in gözaltına alıkonulduğu operasyonda gözaltına alınan akrabaları baba-oğul Mahir ve Cihan Yikit için ailelerinin tedirgin bekleyişi sürüyor.


 Sağlık kontrolünün ardından merkez karakoluna götürülen Yikit'lerin sorgusu sürüyor.


 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA