6 Yıl Hapis Cezasına Çarptırılan HDP’li Yakup İlhan Adresinde Bulunamadı

Altı yıl hapis cezasına çarptırılan İlhan, güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada Iğdır merkeze bağlı Özgür mahallesindeki adresinde olmadığı anlaşıldı
Bu haber 2022-03-18 12:06:46 eklenmiş ve 226 kez görüntülenmiştir.

 

DKM-Iğdır

Yasadışı terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak, yardım ve yataklık suçları ile sosyal medya hesaplarında PKK/YPG ve elebaşı lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı bölücü örgüte üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmaktan 6 yıl hapis cezası verilen Yakup İlhan, güvenlik güçlerince yapılan aramada ikametinde bulunamadı.

Altı yıl hapis cezasına çarptırılan İlhan, güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada Iğdır merkeze bağlı Özgür mahallesindeki adresinde olmadığı anlaşıldı.

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten İlhan'ın birçok etkinlikte sarı kırmızı yeşil renkli takılarla örgütün elebaşının posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla daha önce benzer olaylardan gözaltına alındığı öğrenildi.

Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan İlhan’ın örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.


 

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA