DAİB, AZERBEYCANA ÇIKARMA YAPTI..

DAİB, AZERBEYCANA ÇIKARMA YAPTI..
Bu haber 2022-06-29 07:48:31 eklenmiş ve 122 kez görüntülenmiştir.

DAİB,  AZERBEYCANA ÇIKARMA YAPTI.. 


İş adamlarımızdan Gökkuşağı Firmasının sahibi Cemal Avcı ve beraberindeki heyetle birlikte  Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin (DAİB) Can Azerbaycan İş Gezisi programı kapsamında 27-30 haziran tarihleri arasında Azerbaycan’a gittiler.. 


Gezi Programı boyunca iş adamları Azerbaycan’daki iş adamları ile ticaret hacminin artırılmasından ithalat-ihracata, emitanın (mal ve hizmetlerin)  rahat dolaşımına ortaklaşa hayta geçirecekleri projelere kadar birçok konu görüşüldüğü gibi, mal ve hizmetlerin sunumu ve gösterimi babında yıl boyunca yapılacak etkinliklerde gündemlerinde olacak.. 


Avcı, sosyal medya hesabında Azerbaycan iş gezisi paylaşımında Okuklu Holdingin sahibi sevgili hemşerim sn Yılmaz Okuklu beyin misafiriydik heyetimize gösterdiği ilgi alakada dolayı kendisine heyetimiz adına teşekkür ederim Allah işlerini rast getirsin dediler.. 


İŞ DÜNYASINDAN KISA BİR TARİHÇE.. 

2010 yılında kurulan Kars-Ardahan-Iğdırlı İş Adamları Derneğinin o yıllardaki yönetimi içersinde yer alan Cemal Avcı o yıllarda Iğdır’da ilk inşaat malzemeleri ihracat fabrikasını Serka’nın (Kars-Ardahan-Iğdır-Ağrı-Artvin İllerini Kapsayan Resmi Kalkınma Ajansı, ülkemizin her bölgesinde hayata geçen bu kalkınma ajanslarının Mimarı Ak Partidir. Ve bu ajanslarla  ülkemiz ekonomik anlamda büyük bir devrim gerçekleştirmiştir.. TC tarihinde  ülkemizi boydan boya saran böyle 2. Bir ekonomik projenin karikatürü bile yoktur..) ve iş adamları derneğinin desteği ile hayta geçirmişti.. 2010 -15 yılları Doğu medya olarak iş dünyasını hem takip hemde danışmanlık yaparak medya olarak bu çalışmaları ülke ve bölge gündemine sürekli taşımıştık.. 


Süreyya Çinik, Veysel Çamlı, Ahmet  Keske, Nurettin Yılmaz, Cemal Avcı  gibi birbirinden değerli hemşerilerimiz her yıl bölgeye düzenli plan projelerle yola çıkıyorlardı.. 


İşte o projeler yıllar içerisinde meyvelerini verdi. Avcı gibi Ön Asya’ya ihracat işi yapan birçok hemşerimizin, iş adamının da önünü açtılar.. 


İş dünyasının toparlanma ve örgütlenme başta olmak üzere bu ekipten hala büyük beklentileri var.. 

 

 

ETİKETLER : DAİB AZERBEYCANA ÇIKARMA YAPTI..
Diğer İs Dünyası haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA