CHP'li Zeybek, Iğdır'da Konuştu: AKP Bir Kenti Açlığa Terk Etti

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, belediye yönetimine kayyum atanan Iğdır'ı ziyaret etti
Bu haber 2022-06-04 09:33:07 eklenmiş ve 64274 kez görüntülenmiştir.

Haber: Murat Akkuş-Iğdır

CHP'li Gökan Zeybek, belediye yönetimine kayyum atanan Iğdır'daydı. Kentte incelemelerde bulunan, halkın sıkıntılarını dinleyen CHP'li Zeybek, şehir merkezinin toz duman içinde olduğunu ifade etti.

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, belediye yönetimine kayyum atanan Iğdır'ı ziyaret etti. "2022 Türkiye’sinde, Iğdır ekonomisinin can damarı şehir merkezindeki ana caddenin içler acısı hali" diyerek zaten ekonomik krizle boğuşmakta olan esnafın bir taraftan da yıllardır yapılmayan yol yüzünden iflasın eşiğinde olduğunu dile getirdi. Esnafın günlerce siftah bile yapamadan dükkanını kapattığını belirten CHP'li Gökan Zeybek, şehir merkezinin toz duman içinde olduğunu söyledi.

'KENTE BİLE İNEMİYORLAR'

CHP'li Zeybek "Iğdır'da gördüğümüz manzara şu" diyerek şu ifadeleri kullandı:

Özellikle çiftçiler ve hayvancılıkla geçinenler, ciddi bir ekonomik kayıp yaşamışlar. Yem fiyatlarının artması, gübre fiyatlarının artması, sonbaharda başlayarak hayvan kesiminin artması yüzünden köylü ciddi bir mağduriyet yaşıyor. Akaryakıt fiyatlarının artması yüzündense köylü artık şehir merkezine bile gelemez olmuş. Bu nedenle de şehirdeki esnaf ciddi bir kriz içinde. Üstüne üstlük, sorduk bu caddenin hali nedir diye, kayyum belediyesinin hiçbir yatırım yapmadığını ve şehrin toz içinde olduğunu buradan tespit ediyoruz.

Yol yapmakla övünen AKP'nin kayyum atadığı Iğdır toz toprak içinde. Seçilmiş Belediye Başkanını görevden alarak, atadığı kayyum eliyle yolları yapmayarak Iğdır halkını cezalandıran AKP’ye sesleniyorum; Görevinizi yapın! Yapmayacaksanız o koltukları terkedin!

 

AKP'YE ESKİ ÜYESİNDEN TEPKİ

Zeybek'in yanında bulunan ve eski AKP üyesi olduğunu belirten esnafın açıklaması ise şöyle oldu:

“Rant yoksa AKP de yok! 2022 Türkiye’sinde, Iğdır ekonomisinin can damarı şehir merkezindeki ana caddenin içler acısı hali. Ekonomik kriz ile boğuşan esnaf bir taraftan da yıllardır yapılmayan yol yüzünden günlerce siftah yapamıyor. Şehir merkezi toz, duman içinde…” 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA