İSTANBUL YEREL GAZETECİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU..

İSTANBUL YEREL GAZETECİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU..
Bu haber 2022-04-17 09:44:31 eklenmiş ve 3259 kez görüntülenmiştir.

 

İSTANBUL YEREL GAZETECİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU..

 

Türkiye Yerel Basın Birliği ile İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği'nin üyeleri iftar sofrasında buluştular. Gazeteciler, İktidarı Muhalefeti ile, Yerel Yönetimleri ile istisnalar dışında  TC rejminin yerel basını birlikte boğduklarını belirttiler..

 

Yerelden kamuya TC de basının artık yandaş ve yundaş  olayına dönüştüğünü.. Herkesin kendi yalakasını beslediği, besleme bir basın olgusu ortalığı kapsarken, tarafsız özgür basının ise artık bir hayal olduğu bir sürece girildiğini ifade ettiler..

 

YEREL BASIN FOTO GALERİ

 

Türkiye Yerel Basın Birliği ile İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği iftar programında gazetecilerin ve gazetelerin sorunları dile getirildi.

 

Yoğun bir katılımın olduğu iftar programında yerel gazeteciler, kâğıt ve matbaa fiyatlarına gelen zamlara vurgu yaptılar. Meslektaşlarına birlik mesajı veren Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Nezir Karayün; "Türkiye Yerel Basın Birliği ailesi olarak her sene yaptığımız gibi bu senede mübarek ramazan ayında tüm aile fertlerinin bir araya gelmesini istedik. Bunun yanında farklı meslektaşlarımızla bir araya gelerek tanışmak ve dost olmak için bu yıl bir farklılık yaparak İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği ile ortak bir davet organize etme kararı aldık. Bu akşam davetimize icabet ederek iftarımıza katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde tüm sorunları aşacağımıza ve yerel basının sorunlarına ancak bir olarak çözüm bulacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Bir Arada Olmaktan Mutluyuz

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Abdullahoğlu,  “Türkiye Yerel Basın Birliği Derneğinin düzenlediği iftar programına ortak olmaktan gurur duyuyorum. Bu hayırlı günlerde değerli meslektaşlarımızla bir arada olmaktan dolayı mutluyuz. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Demokrat Ülkelerde Yerel Basın Etkili

 

İftara katılan Beylikdüzü eski Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, yerel gazetecilerin sadece Türkiye'de değil, dünyanın bütün ülkelerinde en zor mesleği ifa ettiklerini, yerel yönetimlerin faaliyetlerini en gerçekçi gözlemleyen kişiler olduklarını söyledi. Orakçı; “Kalkınmış, müreffeh, demokrat ülkelerin tümünde yerel basın etkin, yetkin, kaliteli, güçlü ve itibar görüyor. Bunu bizzat Avrupa'da gördüm. Oraya gittiğimizde yerel basının fonksiyonunu, işleyişe kattığı değeri ve hesap soruşuna tanık oldum. Bizim derdimiz bu ülkede fikir özgürlüğüyle, demokrasiyle, tartışmayla, müzakereyle bir sokak ötesini bize taşıyan yerel basındır. Toplumla yüzleşmekten kaçınmayan her yönetici basını sever çünkü karanlık, gizli noktası yoktur, hesap vermeye açıktır. O zaman yönetici basını ağırlamaktan, mutlu etmekten, onlar tarafından yazılıp yayınlanmaktan mutlu olur. Velev ki menfi haber olsa da, aranızda bazı arkadaşlarınız var hakkımda sert haberler yazdılar. Ne bir dava açtım, ne bir çirkinlik yaptım. Sadece gördüğümde yanlış olduğunu dile getirip doğrusunu söyledim. Sizlerin varlığı demokrasinin, kültürün, eğitimin, rekabetin ve şeffaflığın kalkınmasının göstergesidir. Umarım bir gün ülkemizde yerel basın ve basın kuruluşları kalemiyle asli görevi olan toplumu aydınlatma görevinin hakkını verirler.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

EKREMİN BAŞKANLIĞI  İLE BİRLİKLTE YEREL BASINA DESTEK  TARİHE KARIŞTI..

 

İstanbul yerel gazeteciler 3. Bölge başta olmak üzere ibb nin chp ye geçmesiyle birlikte yerel basına desteğin tarih olduğunu, iktidar kanadının kendi beslemelrine, muhalefetin ise kendi beslemelerine destek olduğunu, basının ve eleştirinin şefaflığın ortadan kalktığı yandaş ve yuşın semişrtildiği gerçek gazete ve gazetecilerin çökertilidiği bir bir süreç yaşandığını, özellikle belediyelerin  basına destek vermediğine vurgu yaptılar..

 

İftar yemeğinde İstanbul üçüncü bölgede yayın yapan yerel gazetelerin sahipleri ve çalışanları buluşup yerel gazetelerin sorunlarını konuşma imkânı buldular. Yerel gazete sahipleri, bölgedeki belediyelerin Ekrem İmamoğlu'nun İBB başkanı seçildikten sonraki süreçte 3. Bölgede yerel gazetelere destek vermediklerini ifade ettiler.

 

Programa Beylikdüzü eski Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, Mali Müşavir Tuncer Dağ, Avukat Osman Gürcan Çelikkol, İBB Sivil Toplum Koordinatörü Uğur Dağ, Esenyurt Belediyesi Basın Danışmanı Erdal Karasansar, Gelecek Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Nevzat Altıtok ve çok sayıda davetli katıldı.

 

ETİKETLER : İSTANBUL YEREL GAZETECİLER İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU..
Diğer STK-Dernekler haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA