İZMİR’DEN SUSUZ’A 105 TON TOHUM DESTEĞİ

Devrimci ve Demokrat kişiliği ile tanınan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Karsa tohum desteğinde bulundu.
Bu haber 2022-04-08 08:26:48 eklenmiş ve 6323 kez görüntülenmiştir.

 

İZMİR’DEN SUSUZ’A 105 TON TOHUM DESTEĞİ

 

Devrimci ve Demokrat kişiliği ile tanınan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Karsa tohum desteğinde bulundu.  Haber ülke geneli büyük bir memnuniyetle karşılanırken, sosyal medyada yapılan esprili yorumlarda ise Komünist üretiyor, üfürükçü tüketiyor..  şeklinde büyük paylaşımlarda yapıldı..

 

İzmir Büyükşehir belediyesi,  Kars’ın Susuz ilçesinde kuraklık nedeniyle afet boyutuna ulaşan tohum krizinin yaralarını sarmak için 105 tonluk arpa ve buğday tohumu desteği sağladı.

 

Erkenci Böğürtlen Hasadı Başladı

Başkan Tunç Soyer, tohum yardımını geçtiğimiz ayki İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne acil koduyla getirmişti. Soyer’in Meclis’te yaptığı çağrıyla ilçe belediyelerden de 25 tonluk destek daha sağlanacak.

 

“Desteklerin el birliğiyle büyümesi lazım”

 

İklim krizinin etkilerini her geçen gün daha çok hisseder hale geldiğini söyleyen Başkan Soyer “Yaşadıklarımız sadece bir başlangıç. Bu nedenle hep birlikte mücadelede daha kararlı olmak zorundayız. Güvenli gıdaya ulaşmanın gün geçtikçe zorlaştığı bu günlerde, Kars başta olmak üzere ülkemizin birçok yerinde ekonomik krizle mücadele eden çiftçimiz tohum üretme zorluğu yaşıyor. Tohum fiyatlarındaki artış nedeniyle ciddi mağduriyetler yaşanıyor. Bu desteklerin el birliğiyle büyümesi lazım.

 

Anadolu’da yaşanan tohum krizinin depremden, selden, yangından farkı yok. Tıpkı depremde olduğu gibi kuraklıkta da yaraları birlikte saracağız.

 

Gün yine dayanışma günüdür” ifadelerini kullandı

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kars’ın Susuz ilçesinde kuraklık nedeniyle afet boyutuna ulaşan tohum krizinin yaralarını sarmak için 105 tonluk arpa ve buğday tohumu desteği sağladı. Başkan Tunç Soyer “Tohum krizinin depremden, yangından farkı yoktur. Gün, dayanışma günüdür” dedi.

 

Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur ise “Çiftçilerimizin toprağa ekecek bir avuç tohumu yoktu. Bu dayanışma çok önemli, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


  HABER FOTO GALERİ

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonuyla tarımsal dayanışma büyüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kuraklık nedeniyle Kars’ın tarımsal üretim alanlarında meydana gelen ve afet boyutuna varan zararlarla mücadele için Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur’un başlattığı Tohum Destek projesine katılarak 105 ton arpa ve buğday tohumu gönderdi.

ETİKETLER : Devrimci ve Demokrat kişiliği ile tanınan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Karsa tohum desteğinde bulundu.
Diğer Serhat News haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA