BİR BİR KAÇIYORLAR MAHSUN KISABACAK’TA SIRRA KADEM BASTI

BİR BİR KAÇIYORLAR MAHSUN KISABACAK’TA SIRRA KADEM BASTI

Kısabacak, Hoşhaber Beldesi Faruk Toka Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:66B’deki ikametinde bulunamadı
Bu haber 2022-02-15 10:46:58 eklenmiş ve 193 kez görüntülenmiştir.

 

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek örgüt propagandası yapmak ve örgüt üyeliği suçlaması ile Iğdır merkeze bağlı Hoşhaber beldesinde bulunan Mahsun Kısabacak’ın evine sabah saatlerinde baskın düzenlendi.

 

Ancak Kısabacak, Hoşhaber Beldesi Faruk Toka Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:66B’deki ikametinde bulunamadı.

 

Muhalif kimlikli Halkların Demokratik Partisi (HDP)’li Mahsun Kısabacak’ın HDP’nin gençlik kolları etkinliklerinde katalizör görevi yürüttüğü birçok etkinlikte sarı kırımız yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturmalar açıldığı belirtildi.

 

Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefetten dosyası oldukça kabarık olan Kısabacak, yakalandığında, sosyal medya hesaplarında yasadışı örgüt lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor.

 

Güvenlik güçleri, İkametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Mahsun Kısabacak’ın örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.


 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya