HDP'li Recep Kozan Adresinde Bulunamadı

Muhalif kimlikli Halkların Demokratik Partisi (HDP)’li Recep Kozan daha önce gözaltına alınmıştı. Kozan, o zaman işkence ve baskılara maruz kaldığını iddia etmişti
Bu haber 2020-10-15 15:15:55 eklenmiş ve 266 kez görüntülenmiştir.

Sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek örgüt propagandası yapmak ve örgüt üyeliği suçlaması ile Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan Recep Kozan’ın evine sabah saatlerinde baskın düzenlendi.


Ancak Kozan, Aşağı Zaferiye Mahallesi Sibel Sokakta bulunan ikametinde bulunamadı.


Muhalif kimlikli Halkların Demokratik Partisi (HDP)’li Recep Kozan daha önce gözaltına alınmıştı. Kozan, o zaman işkence ve baskılara maruz kaldığını iddia etmişti.


Edirne HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Kozan’ın birçok etkinlikte sarı kırımız yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturmalar açıldığı belirtildi. Uzun zamandır aranan ve dosyası oldukça kabarık olan Recep Kozan, yakalandığında, sosyal medya hesaplarında yasadışı örgüt lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor.


Güvenlik güçleri, İkametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Recep Kozan’ın örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA