HDP’Lİ HASAN ER’E ŞAFAK OPERASYONU

HDP’Lİ HASAN ER’E ŞAFAK OPERASYONU

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Er’in örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor
Bu haber 2021-05-05 08:36:23 eklenmiş ve 171 kez görüntülenmiştir.

Yasadışı terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak, yardım ve yataklık suçlarından aranan HDP’li Hasan Er güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada Iğdır merkeze bağlı Hoşhaber beldesindeki ikametinde bulunamadı.

 

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Er’in birçok etkinlikte sarı kırmızı yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturmalar açıldığı belirtildi.

 

Uzun zamandır aranan Hasan Er, yakalandığında, sosyal medya hesaplarında PKK ve elebaşı lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor.

 

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Er’in örgüte katılmış olabileceği ya da yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

Kürtçü kimlikleriyle ön plana çıkan Er ailesinden birçok kişi daha önce PKK’ya katılmıştı. Aile bireylerinden bazıları da bölücülükten hala tutuklu bulunuyor.


 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya