Örgüt Üyesi Salih Kalmış Evinde Bulunamadı

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Kalmış'ın örgüte katılmış olabileceği ve ya yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor
Bu haber 2020-01-19 14:30:25 eklenmiş ve 228 kez görüntülenmiştir.

2019 yılından bu yana Yasadışı terör örgütü PKK’e propagandası yapmak suçundan aranan HDP’li Salih Kalmış güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada ikametinde bulunamadı.

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Kalmış’ın birçok etkinlikte sarı kırmızı yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturmalar açıldığı belirtildi. Uzun zamandır aranan Salih Kalmış, yakalandığında, sosyal medya hesaplarında PKK ve elebaşı lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Kalmış'ın örgüte katılmış olabileceği ve ya yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Bilindiği gibi Kürtçü kimlikleriyle ön plana çıkan Kalmış ailesinden Salih Kalmış’ın dayısı Felit Tiltay PKK Örgütüne üye olduğu gerekçesiyle 11.10.1993 tarihinde gözaltında alınmıştı, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından müebbet hapis cezası ile cezalandırılmış ve halen Patnos Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü olarak bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA