Deniz AKKAŞ Yine Yakalanamadı

Deniz AKKAŞ Yine Yakalanamadı

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Akkaş’ın birçok etkinlikte sarı kırımız yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla haklarında soruşturmalar açıldığı belirtildi
Bu haber 2021-10-26 09:25:50 eklenmiş ve 186 kez görüntülenmiştir.

 

Yasadışı terör örgütü PKK’ye yardım ve yataklıktan aranan HDP’li Deniz Akkaş güvenlik güçleri tarafından yapılan aramada ikametinde bulunamadı. Örgütün dağ kadrosuna kuryelik yaparak, erzak taşıdığı belirtilen Akkaş’ın örgüte elemen kazandırmak için aktif rol aldığı belirtiliyor.

HDP’nin etkinliklerinde katalizör görevi yürüten Akkaş’ın birçok etkinlikte sarı kırımız yeşil renkli takılarla örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyarak terör propagandası yaptığı iddiasıyla haklarında soruşturmalar açıldığı belirtildi. Uzun zamandır aranan ve dosyası oldukça kabarık olan Deniz Akkaş, yakalandığında, sosyal medya hesaplarında PKK ve elebaşısı lehine yaptığı paylaşımlardan dolayı Bölücü terör örgütüne üye olmak, yardım ve yataklık etmek, örgüt propagandası yapmakla yargılanacağı belirtiliyor. Güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda ikametinde ve kalabileceği muhtemel adreslerde bulunamayan Akkaş'ın örgüte katılmış olabileceği ve ya yurtdışına kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yandaki fotoğrafta Akkaş, yerine kayyum atanarak cezaevine konulan köylüsü ve akrabası Iğdır Belediye eş başkanı Yaşar Akkuş ile bir HDP eyleminde görülüyor. 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya