Iğdır’da Mahalle Operasyonu 4 Kişi Yakalandı, Serhat ve Dindar Kurt Aranıyor

Pir Sultan Abdal Mahallesi 805. Sokak NO:3 Kat:1 adresinde ikamet eden Serhat Kurt ile Pir Sultan Abdal Mahallesi 810’uncu Sokak No:7 adresindeki Dindar Kurt evlerindeki aramada bulunamadılar
Bu haber 2021-09-09 12:22:53 eklenmiş ve 755 kez görüntülenmiştir.

 

Güvenlik güçleri son yıllarda terör örgütü PKK’nin şehir yapılanmasına göz açtırmıyor. Iğdır merkeze bağlı Pir Sultan Abdal mahallesine dün bu yönlü bir operasyon gerçekleştirildi. 

Yasa dışı PKK terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle Pir Sultan Abdal Mahallesi yönelik dün (8 Ağustos 2021) sabah saatlerinde yapılan operasyonda aranan altı kişiden dördü yakalanırken ikisi ise aranıyor.

4 kişi yakalandı

Yakalanan Cemil Karaçöl, Mehmet Konyar, Selahattin Akkuş ve Hamit Pala’nın gözaltında tutuldukları, gözaltı süre ve sorgusundan sonra mahkemeye çıkarılacakları belirtildi.

Dindar Kurt İle Serhat Kurt Aranıyorlar

Adreslerinde bulunmayan Dindar Kurt ile Serhat Kurt’u ise güvenlik güçleri her yerde arıyor. Pir Sultan Abdal Mahallesi 805. Sokak NO:3 Kat:1 adresinde ikamet eden Serhat Kurt ile Pir Sultan Abdal Mahallesi 810’uncu Sokak No:7 adresindeki Dindar Kurt evlerindeki aramada bulunamadılar. 

Serhat ve Dindar Kurt’un örgüte kuryelik yaptıkları, erzak ve adam taşımada yardım ederek lojistik destek sağladıkları iddia ediliyor.  DTP ve HDP’de örgüte elemen kazandırama, örgüt propagandası yapma, anadilde eğitim kampanyası ve bilumum bölücü faaliyetlerin içinde yer aldıkları, arandıklarını öğrendikten sonra da ya örgüte katıldığı ya da yurt dışına kaçtıkları tahmin ediliyor.

Iğdır İl emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Şahsı görenlerin güvenlik güçlerine bildirmeleri bir vatandaşlık görevidir.” Denildi.    

Sosyal medya sayfalarında PKK terör örgütü propagandası yaptıkları belirtilen Dindar ve Serhat Kurt adlı şahısların PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafının bulunduğu illegal mekânlarda fotoğraf çekip paylaştıkları belirtildi.

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA