Doğan Akarsu Bölücü Faaliyetlerden Aranıyor…

Doğan Akarsu Bölücü Faaliyetlerden Aranıyor…

Karnesi hiç te masum olmayan Akarsu’nun 2015 tarihinde sosyal medya sayfalarında PKK terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle hakkında dava açıldığı öğrenildi
Bu haber 2021-06-01 12:11:44 eklenmiş ve 215 kez görüntülenmiştir.

 

Güvenlik güçleri son dört yıldır terör örgütü PKK’nin şehir ve kırsal yapılanmasına göz açtırmıyor. Iğdır merkeze bağlı köylerden Tacirli köyünde ikamet eden Doğan Akarsu hakkında yakalanma kararı çıkartıldı.  

Jandarmadan alınan bilgilere göre 2001’de DEHAP’ın gençlik yapılanmasında siyasete başladığı belirtilen Doğan Karasu’nun PKK’nin siyasi uzantısı DTP ve HDP’de aktif yer aldığı belirtiliyor. Akarsu’nun beraber siyasi faaliyet yürüttüğü Mehmet Sinan Kaynar ile 25.26 dönem HDP Iğdır Milletvekili Av. Mehmet Emin Adıyaman gibi birçok kişi Fransa’ya iltica ederek siyasi sığınma talep ettikleri rivayet ediliyor.

Karnesi hiç te masum olmayan Akarsu’nun 2015 tarihinde sosyal medya sayfalarında PKK terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle hakkında dava açıldığı öğrenildi. Aileden birçok kişinin aynı suçlardan daha önce gözaltına alındığı ve dayısı Hasam Avcı’nın örgüt üyesi olarak vurularak yaşamını yitirdiği belirtildi.

Velhasıl Doğan Akarsu’nun lise yıllarından başlayarak DEHAP, DTP ve HDP’de örgüte elemen kazandırama, yardım ve yataklık, örgüt propagandası yapma, anadilde eğitim kampanyası ve bilumum bölücü faaliyetlerin içinde yer aldığı, arandığını öğrendikten sonra da ya örgüte katıldığı ya da yurt dışına kaçtığı tahmin ediliyor. Şahsı görenlerin güvenlik güçlerine bildirmeleri elzemdir.   

 

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya