ESENYURT KENT KONSEYİ, TÜRKİYENİN EN BÜYÜK KENT KONSEYİ..

Tuncer Dağ’ın başkanı olduğu Esenyurt Kent Konseyi, Türkiye Kent Koseyleri arasında 1. Sırada..
Bu haber 2021-07-18 08:44:28 eklenmiş ve 298 kez görüntülenmiştir.

 

ESENYURT KENT KONSEYİ, TÜRKİYENİN EN BÜYÜK KENT KONSEYİ..

 

Tuncer Dağ’ın başkanı olduğu Esenyurt Kent Konseyi, Türkiye Kent Koseyleri arasında 1. Sırada..

 

Hemşerimiz Tuncer Dağ, Sivil Toplum-STK alanında profesyonelliği ve başarıları ile öne çıkan bir isim. Dernekçilik alanındaki uzmanlığı ile de gerek yazdığı kitaplarla gerekse STK lara sunduğu danışmanlık müşavirlik vb. hizmetlerle de sadece bölgemize değil ülke geneline yol gösteren bir sima..

 

900 çalışanı ile Esenyurt kent konseyine Türkiye geneli çalışan grubu ve insan gücü sırasında 1.sırada. Ki bu çalışanların  (600’ü erkek 300’ü bayan ) 43 mahallede her mahallede 10 kişi mahalle temsilcileri 430 mahalle temsilcisi,  50 nin üzerinde mimar mühendisi kadrosu..

Bir 14 kişi görseli olabilir

Esenyurt adeta BM gibi bir şehir. Mülteci ve göçmenlerle ilgili çalışma grubunda 19 ülkenin temsilcisi olduğu gibi.. Mahalle Meclisleri gibi, Mimar mühendis grubu, Hakim-Savcı Avukatlardan oluşan  Hukukuçu gurubu, Esenyurt derneklerinin içinde yer aldığı STK’lar, Sendika temsilcilerininde bulunduğu Emek Grubu gibi  26 çalışma grubu ile ülkemizin en büyük kent konseyi..

 

KONSEYİN TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ..  

Fotoğraf açıklaması yok.

Kent Konseyi, Birleşmiş Milletler RİO Yeryüzü Zirvesinde 1992 yılında kabul edilen ve 21 inci yüzyılın gündemini belirleyen Gündem 21 başlıklı eylem planının 28 inci bölümü uyarınca, yerel yönetimlerin öncülüğünde, sivil toplumun ve diğer ortakların, uygulanan Türkiye Yerel gündem 21 programı çerçevesinde yürürlüğe konulan yönetim tarzı sonucu oluşan bir oluşumdur.

Kent Konseyi;

Bir 14 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise görseli olabilir

“ Merkezi yönetiminin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşerilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile yönetilim mekanizmaları”dır.

(Kent Konseyi Yönetmeliği 4/b mad.)

Kent konseyinin içinde bulundurduğu alanlar;

Merkezi yönetim

Kamu Kurumları meslek kuruluşları

Yerel yönetim

Sivil toplum kuruluşları

 

Kent konseyinin amacı, “kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetilim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışmaktır. ”

Kent konseyinin oluşumuna yardım ve destek sağlayan tüzel kişi kentin belediyesidir. Belediyeler kent konseylerine, bütçelerine ödenek ayırmak suretiyle aynı ve nakdı yardım yapar ve destek sağlar.

ETİKETLER : Tuncer Dağ’ın başkanı olduğu Esenyurt Kent Konseyi Türkiye Kent Koseyleri arasında 1. Sırada..
Diğer İş-STK-Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA