ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK..

ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK..
Bu haber 2021-06-13 20:10:36 eklenmiş ve 308 kez görüntülenmiştir.

 

 

ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK..

 

Şişli Belediyesi Kadın Girişimcilerin desteklenmesi için Kadın Girişimcileri Destekleme (KAGİDER)  Derneği ile protokol imzaladı.

 

Şişli Belediyesi Başkanlık binsanında gerçekleştirilen törene Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin çevrimiçi olarak katılırken, Protokol imza törenine Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, KAGİDER Başkanı Emine Erdem, İstanbul il ilçelerden siyasi parti temsilcileri, İstanbul barosundan hukukçular, milletvekilleri, Şişli bölgesinden muhtarlar, meclis üyeleri, Şişli Kent Konseyi başkan ve yöneticileri, birçok STK başkan ve yönetimi, İŞ-STK-SİYASET dünyasından temsilcilerin yanı sıra, ulusal ve yerel basından önemli bir katılım oldu..  

 

ŞAHİN, "KADINA DESTEK MEMLEKETE DESTEKTİR."

 

Toplantıya, çevrimiçi olarak katılan Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, "Kadından almalı, memleket kazanmalı. Bu önemli protokolde KAGİDER Başkanı, Şişli Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Önemli bir başlangıç, devamını diliyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Biz; eğitimde, sağlıkta ve istihdamda önce kadın dedik. Kadın girişimciliğinin arttırılması için çalışma yaptık. Bugün, bu protokolle birlikte kadınlarımızın kamu ihalelerinden daha güçlü bir şekilde istifade etmeleri için büyük bir eğitim çalışması yapılacak, önemli bir model çalışması yapılacak. Bu çalışmada emeği geçen iki kurumumuzu da tebrik ediyorum. Belediyeler Birliği Başkanı olarak bunun yakın takipçisi olacağımı ifade ediyor, hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum"

 

HABERİN FOTO GALERİSİ TIKLAYINIZ..

Bir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir


 

"ŞİŞLİ BELEDİYESİ OLARAK KADININ TOPLUMDA GÜÇLENMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

 

KAGİDER ile olan iş birliği töreninde açılış konuşmasını Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin tüm katılımcılara teşekkür ederek başladı.

Keskin, "Bugün burada çok önemli bir iş birliği protokolünü imzaladık. Toplumda kadının güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla KAGİDER ile birlikte sahaya iniyoruz. Kadınların güçlenmesi için yaptıkları çalışmalarla tanınan bu saygın isimlerle bugün bir arada olmamız tesadüf değil. Biz de kadının toplumda güçlenmesi için çalışıyoruz. Satın almada görevli çalışanlarımız, kamu alımlarında kadın katılımını artırmak için "KAGİDER'in eğitimlerine katılacak. Bu eğitimlerle kalıpları kırarak eşitlikçi bir kurum kültürü oluşturacağız. KAGİDER ile birlikte yürüteceğimiz bu çalışmayla ülkemize "örnek bir model" olacağız." dedi.

 

“ÖRNEK BİR MODEL OLACAĞIZ”

 

Belediye Başkanı Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Sosyal Mutfağımız, Dikimevimiz, Mahalle Mutfağımız ve yakında hizmet vermeye başlayacak Gıda Bankamızda aralarında göçmenlerin de olduğu 30’un üzerinde kadını istihdam ettik. Bu merkezlerimizde aşçılık, dikim ve dayanıklı gıda alanlarında eğitimler veriyoruz. Eğitimler sonunda sertifikalarını alan kadınlar, donanımlı bir şekilde iş arıyor, çalışma yaşamına daha yetkin katılıyorlar. Bu hizmetlerimizle kadın kooperatiflerini de ayrıca destekliyoruz. Şimdi de imzaladığımız bu protokolle KAGİDER’in geliştirdiği ‘Ticaretin Kadınları’ web portalının güçlenmesi için kararlılıkla çalışmaya başlayacağız.

 

Satın almada görevli çalışanlarımız, kamu alımlarında kadın katılımını artırmak için KAGİDER’in eğitimlerine katılacak. Bu eğitimlerle kalıpları kırarak eşitlikçi bir kurum kültürü oluşturacağız. KAGİDER ile birlikte yürüteceğimiz bu çalışmayla ülkemize 'örnek bir model' olacağız. Nihai amacımız ise ilgili yasal mevzuatın değişmesi. Hukuki alanda kurumsal ilişkilerin geliştirilmesi ve etkin biçimde sürdürülmesi için çalışmaya yine özenle devam edeceğiz.”

 

“SİSTEM KADINLARIN KARŞISINA CAM TAVANLAR ÇIKARIYOR”

 

İş dünyasında sistemin, kadınların karşısına sürekli görünmez engeller, “cam tavanlar” çıkardığını savunan Keskin, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Biz bu iş birliğimizle bu cam tavanları, kadınların önündeki görünmez engelleri tek tek ortadan kaldırma amacı taşıyoruz. Biz, kadınlar güçlendikçe, toplumun güçleneceğini, ülkemizin güçleneceğini, dünyanın daha yaşanabilir bir yer olacağını biliyoruz. Bütün özlemimiz de bütün idealimiz de bu. KAGİDER yönetimine ve tüm KAGİDER ekibine, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Sayın Nazan Moroğlu’na, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak bu çalışmaya önemli katkılar sunan Sayın Fatma Şahin’e, bu iş birliğinin hayata geçmesi için canla başla destek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Umarım bütün Türkiye’ye örnek olur.”

 

 

"SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA ANCAK KADINLARIN EKONOMİDE GÜÇLENMESİ İLE MÜMKÜNDÜR"

 

Keskin’in ardından Protokol imza töreninde konuşan KAGİDER Başkanı Emine Erdem,

“Sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik büyüme ancak ve ancak kadınların ekonomide güçlenmesi ile sağlanabilir" dedi.

 

Dünyada kamu ihalelerinin sadece yüzde birinden kadın tedarikçilerin pay aldığını vurgulayan Erdem, şunları söyledi:

"Sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik büyüme ancak ve ancak kadınların ekonomide güçlenmesi ile sağlanabilir. Dünyada kamu ihalelerinin sadece %1'inden kadın tedarikçiler pay alıyor… Hedefimiz hayata geçirdiğimiz platform ve mobil uygulama ile kadın girişimcilerin ürün ve hizmetlerinin ulaşılır olması ve kadınların işlerini büyütmelerini sağlamak. Daha fazla kadın girişimciye ulaşmak ve uygulamayı yaygınlaştırmak için verilen tüm destekler ülkemizin bugününe ve yarınına çok değerli katkılar… Şişli Belediyesi nezdinde çağdaş bir yerel yönetim anlayışı ile iş birliği yapmaktan ve bu çalışmaların başarıya ulaşması yolunda güçlü bir ortak bulmaktan çok mutluyuz." dedi.

 

KAGİDER TR’NİN DEV STK’LARINDAN BİRİ. DERNEĞİN BÜNYESİNDE 224 DERNEK 1200'DEN FAZLA KADIN GİRİŞİMCİ YER ALMAKTADIR..

 

KAGİDER'in koordinatörlüğünü yaptığı, Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER) ve Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUIKAD) paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı" projesi kapsamında hayata geçirilen 'Ticaretin Kadınları' portalı ve mobil uygulamasına, Türkiye genelinde toplam 224 kadın girişimci derneği ve 1200'den fazla kadın girişimci kayıtlı bulunuyor. Kadın girişimciler için girişimci destekleri hakkında bilgiler, etkinlikler, rol model hikâyeleri ve kamu ihalelerinin linkleri gibi tüm gerekli bilginin bulunduğu Ticaretin Kadınları portalı ve mobil uygulamasında şehir, sektör, ürün ve firma bazlı aramalar yapılarak kadın girişimcilerin ürün ve hizmetlerine hızlıca ulaşmak mümkün. Uygulamaya kayıtlar ise hâlen devam ediyor.

 

ŞİŞLİ BELEDİYESİ-KAGİDER PROTOKOL KISA BİR İZLENİM..

 

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile Şişli Belediyesi arasında kadın girişimcilerin desteklenmesi için yapılan protokolde Türkiye Belediyeler Birliği öncülüğünde siyasetin ayrıştırıcı, ötekileştirici yüzü ve özellikleri yerel yönetimler anlamında yok edilirken.. Yerel yönetimlerin siyasetin ayrıştırcı, ötekileştirici dilini kırdıklarını, parti görüş üstü stk ruhuna uygun bir şekilde vatandaşın ortak paydası olan ülkemiz ve vatandaşın çıkarlarının ön plana çıktığı bir atmosfer ülke sathına yayılmış durumda..

 

 Şişli Belediyesinde Muammer Keskin’in Başkanlığa gelmesi ile birlikte adeta boyut atladı.. Keskin’in en önemli özelliklerinden biri STK’ların içinden geln bir aktör. Örneğin 90’lı yıllarda Kurulan İstanbul Ardahanlılar Derneğinin kurucu üyesi, YK üyesi.. Bu anlamda ülkeyi ve toplumu en iyi okuyabilen, özüm ve katkı sunan bir aktör..

Şişli geçmişte yolsuzluklar, çeteleşmeler, binbir oyun-kumpasın döndüğü haber ve algılarla anılırken, Keskinle birlikte tüm TR’ye rol-model olan bir Şişli doğmaya başladı..

Şişlinin modern-çağdaş kimliğinin ön plana çıktığı..

Şişli belediyesi kültür –sanat, eğitime katkı kurumsallaşma, STK-Dernekler, Çevre, Gençlik, Kadın, afet ve acil durumlarda ortaya koyduğu performans.. gibi   giderek her alanda etkinlikleri ve projeleri ile hem öne çıkmaya, hemde bütün TR belediyelerine örnek olacak bir başarı yakaldı.. Keskin ortaya koyduğu icraatlarıyla ülkemizin en iyi belediye başkanlarından bir oldu..

ETİKETLER : ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK..
Diğer Yerel Yönetimler haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA