ESED BÜYÜK SEÇİM ZAFERİYLE YENİDEN BAŞKAN..

Suriye halkının içinde olmadığı, daha doğrusu syria diye bir devletinde olmadığı bir rejimde bir seçimden Esed 95.5 oy oranıyla TC deki evren vb cunta gibi %90 larla yeniden başkan oldu..
Bu haber 2021-05-28 07:02:50 eklenmiş ve 1376 kez görüntülenmiştir.

 

ESED % 95.5 ZAFERİYLE YENİDEN BAŞKAN..ESED BÜYÜK SEÇİM ZAFERİYLE YENİDEN BAŞKAN..

 

Suriye halkının içinde olmadığı, daha doğrusu syria diye bir devletinde olmadığı bir rejimde bir seçimden Esed  95.5 oy oranıyla TC deki evren vb cunta gibi %90 larla yeniden başkan oldu..

 

TC olsun syria olsun bayraklarına bakın içinde siyonistlerin şeytanı simgeleyen 4 yada 6 köşeli yıldızl vardır. Aynı sembol yada semboller YPG –PKK vb. kurdler adına ortaya çıkarılan uyduruk tüm örgütlere bakın hepsinin amblem ve simgelerinde var..

TC bayrağı ise daha ilginç. İngiliz derin devletinin ve bu devlette yer alan örneğin titanic i batıran siyonist firmalrın amblemiyle aynı..

Yani siyonist amblem ve işaretlere bakıldığında Syria, TC vb. devletlerle Kurdistanda kurdler adına ortaya çıkarılan örgütler de dünya siyonizmi,ne çalışıyor..

Ve işin ilginç yanı uyduruk BM de AB ülkeleri ve ABD de bu seçimi, tanımadığını söylüyorlar.. Şimdi bu serdergeler bütün dünya insanlığının aklıyla alay  ediyorlar..

Terörist siyonist israilin filistinlileri çel-çocuk kırmasına filistini işgale ses çıkarmayacaksın

Bir açık hava görseli olabilir

Sisi denen katilin Mısır tarihinde ilk defa seçimle iş başına gelen Muhammed Mursiyi ve ekibini cinayetlerle yok etmesine darbe yapmasını destekleyeceksin..

Kaddafi gibi düzgün düzeyli halkına ihanet etmeyen liderleri linç edip ülkelrini başlarına yıkacaksın..

Filistinden Rusyaya Asyaya-Afrikaya tüm coğrafyalara terör ordu-örgüt lejyonlarını döşeyeceksiniz..

Uyduruk arap rejimleri eliyle kelle avcıları iş-it vb tüm Ortadoğuda cirit attıracaksınız..

Haşhaşi şabi pkk öso sürüsüne bereket devletli devletsiz binbir terör lejyonu ile halkları soykırıma uğratacaksını..

 

Sonra kalkıp esed amcama diktatör diyeceksiniz.. Bir tek Osmanlı subayı olsaydı aynen şunu derdi: Bre kafirler kimi kandırıyorsunuz.. Der şu anda dünyayı dizayn eden tüm soykrımcıların kellerini alırdı..

Esed şerefsizi az oy almış oyların % 100 ünü alacaktı..  Suriyenin Golan gibi yarısı işgal altında, kudüs siyonistlerin işgali altında siyonizim 1, 5 milyar müslümanı soykırıma açık hayvan sürüşlerinme çevirmiş..

Bütün müslüman ülkelerin bayrakları amblemleri siyonist sergerdelerin amlem ve işaretleri derin işgali ile donatılmış..

Ama biz seçim yapıyoruz. Yöneticilerimizi seçiyoruz..

Kurdu turku arabı farsı ermenisi  kimse kendini kandırmasın.. hepimiz siyonistlerin soykırım oyuncaklarına çevrilmişiz..

Türkiye ve irandan başlayarak bütün kurdistan coğrafyasında siyonist kriptoları derin işgalcileri amblemleri, siyaset, sermaye, basın, kamu-yerel sızıntıları ile tesbit edip ekarte etmedikçe..

Afrikadan asyaya halklar hep böyle mal-mal kullanılıp yok edilecekler..

Siyonist pisliğin yok edileceği ana artel Kurdistandır.. (Filistinden –Rusya sınırlarına olan Mezopotamyadır) Bu coğrafyada siyonizm yok edilmedikçe bu yüzyılla önümüzdeki yüxz yüzyıl bu coğrafyada yaşayan tüm halklar yok edilecek.. Ardından Ruslar tarihten silinecek ve siyoniam tüm gezegeni ele geçirecektir..

Müslüman diye geçinen hiçbir devlet de cılız çıkan istisna sesler dışında bu ölümcül siyonist işgali ve tuzağı halkına vatandaşına taşımamaktadır..

 

Özetle yüzyıllardır adım adım yok ediliyoruz, ama biz seçim yapıp demokrasiden zaferlerden bahs ediyoruz.. 1,5 milyon müslüman, Rusian halkları da katarsak 1,5 milyon hiristiyan 3 milyar insan soykırıma açık hayvan sürüleri gibi siyonist yok edilme çemberleri kuşatılmış, devletler açık-açık işgal edilmiş.. siyonist amblemlerle siyonist yahudi yıldızı yatak odalrına kadar girmiş, esir alınmış.. Ama Filistinden Asyaya devletler utanmadan sıkılmadan yalan üretme makinalarına dönüşüp iyi günlerden gelecekten bahs ediyorlar..  Siyonist israil yerinde durdukça ne rumun ne rusun ne fars kurd turkun.. dünya halklarının asla ve asla bir geleceği olmayacağı gerçeğini hiçbiri halkara taşımamakta..

 

SİYONİST TC HUKUKU İSRAİL-ABD HUKUKUNA RAHMET OKUTUYOR..

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Küresel haberlerde sıklıkla okuduğumuz bazı haberler Amerikadaki siyonistlerin  siyonist kuımpaslar sonucu zencileri, yada oyunlarını deşifre edecek abd vatandaşlarını şeytanın aklına gelmeyen yol-yöntemlerle nasıl hayatları boyunca zindanlarda tuttukları, yada çeşitli yöntemlerle idam, biyolojik saldırı, trafik kazası, virüs, biyolojik saldırı, değişik cinayet  yöntemleri ile TC rejmi ise bunlaras rahmet okutacak soykırım oyunlarına imza atmaktadır. Aşağıdaki linkte tc nin vatandaşa nasıl kumpas kurup nasıl hapislerde çürüttüğüne dair habere tıklayınız..

83 yaşındaki hasta tutuklu Özkan'ın avukatı: O... | Rudaw.net

 

 

Suriye Seçimi Haberi..

Bir Ilhan Kadirogullari dahil 8 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Suriye'de rejim Esad'ın sözde devlet başkanlığı seçimini kazandığını duyurdu

Suriye'de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarını hiçe sayan rejimin göstermelik adaylarla düzenlediği sözde devlet başkanlığı seçimini, rejimin lideri Beşşar Esed'in kazandığı ilan edildi.

 

Suriye'de rejim Esad'ın sözde devlet başkanlığı seçimini kazandığını duyurdu

 

Esed rejiminin 26 Mayıs'ta Suriye'de halkın yarısından fazlasının katılamadığı göstermelik devlet başkanlığı seçiminin sonuçları açıklandı.

 

Rejimin ajansı SANA'nın haberine göre, rejimin Meclis Başkanı Hammode Sabbag, basına yaptığı açıklamada, Esed'in sözde devlet başkanlığı seçiminde oyların yüzde 95,1'ini alarak kazandığını duyurdu.

 

Sabbag, halkın en az yarıdan fazlasının sandığa gitme imkanı bulunmayan ülkede, katılım oranının yüzde 87,64 olduğunu ileri sürdü.

 

Esed'in 13 milyon 540 bin 860 oy aldığını belirten Sabbag, 470 bin 276 oy toplayan göstermelik adaylardan Mahmut Meri'nin oyların yüzde 3.3'ünü aldığını söyledi.

 

Sabbag, kamuoyunun tanımadığı göstermelik diğer adaylardan Abdullah Sellum Abdullah'ın 213 bin 968 oyla, sonuçların yüzde 1,5'ni aldığını duyurdu.

 

Babası Hafız Esed'in ölümünün ardından 2000 yılında yönetimi devralan Esed'in, en son haziran 2014'te gerçekleştirilen sözde devlet başkanlığı seçiminde oyların yüzde 88,7'sini aldığı ilan edilmişti.

 

Suriye'nin kuzeyinde askeri muhaliflerin kontrolündeki halk, Esed rejiminin sözde seçimine karşı gösteriler düzenlemişti.

 

Gösterimlik seçime "tiyatro" benzetmesi yapan Suriye muhalefeti, sözde seçiminin "meşru" olmadığını vurgulayarak karşı çıktı.

 

 

SÖZDE SEÇİME ULUSLARARASI TEPKİLER

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve yol görseli olabilir

Türkiye, Esed rejiminin tek taraflı olarak kendi kontrolündeki bölgelerde düzenlediği sözde seçime tepki gösteren ülkelerin başında geldi.

 

Dışişleri Bakanlığından sözde seçim günü yapılan açıklamada, "Suriye rejimi tarafından bugün düzenlenen seçimler halkın hür iradesini yansıtmayan gayrimeşru bir nitelik taşımaktadır. Serbest ve adil olmayan şartlarda tertiplenen söz konusu seçimler, Suriye ihtilafının siyasi çözümüne ilişkin BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) 2254 sayılı kararının lafzı ve ruhuyla bağdaşmadığı gibi rejimin siyasi sürece ilişkin samimiyetsiz yaklaşımını da ortaya koymaktadır." ifadesi kullanılmıştı.

 

ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere de 25 Mayıs'ta ortak yazılı açılamayla Esed'in göstermelik seçimine karşı çıktı. Ortak açıklamada, "Fransa, Almanya, İtalya, İngiltere ve ABD dışişleri bakanları olarak, açık bir şekilde dile getiriyoruz ki Suriye'de 26 Mayıs'taki devlet başkanlığı seçimleri, özgür ve adil olmayacak." değerlendirmesi yer almıştı.

 

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'de dün yaptığı açıklamada, Suriye'de seçimlerin gerçek bir siyasi süreç çerçevesinde ve BM Güvenlik Konseyinin 2254 sayılı kararı uyarınca yapılması gerektiğini belirtmişti.

 

 

BM KARARLARINI HİÇE SAYILAN SÖZDE DEVLET BAŞKANLIĞI SEÇİMİ

 

Esed rejiminin meşruiyet aradığı göstermelik seçimler, BMGK kararlarını da hiçe sayıyor.

 

BMGK'nın, aralık 2015'te kabul ettiği 2254 sayılı kararda, "Cenevre süreci" olarak adlandırılan görüşmelerin gündemi ve yol haritası belirlendi.

 

Buna göre, bir geçiş yönetimi kurulması, anayasanın yeniden yapımı, seçimlerin düzenlenmesi öngörülüyor.

 

Ancak rejim, geçiş yönetimi kurulmasına yanaşmazken Anayasa Komitesi çalışmalarının başlamasına da yıllardır engel çıkartıyor.

 

2011 öncesi nüfusu 22-23 milyon civarındaki Suriye'de, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) verilerine göre 6,6 milyon Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı. Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisine (OCHA) göre, 6 milyon 702 bin kişi ise ülke içinde yerinden edildi.

ETİKETLER : ESED % 95.5 ZAFERİYLE YENİDEN BAŞKAN..
Diğer Kurdistan haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Dogu Medya -Dogukultur. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya
DKM MEDYA GROUP -1
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
DKM MEDYA GROUP-2
TÜRKİYE-BÖLGE, FİRMALAR- İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA
SERHAT HABERLER
BAĞLANTILARIMIZ
STK-İŞ DÜNYASI MESAJLAR
STK-DERNEKLER
FİRMALAR-İŞ DÜNYASI
DOĞU KÜLTÜR MEDYA