SBK HOLDİNG BİOFARMA’YI İSVİÇRELİLER’E SATTI

SBK HOLDİNG BİOFARMA’YI İSVİÇRELİLER’E SATTI

SBK Holding 2014 yılında ülkemizin en büyük ilaç firması olan ve yabancılara ait olan Biofarma’yı satın almıştı.. TC ve ABD’de ki siyonist-ırkçı-ergenkoncu, fetocü çetelerin ortak saldırı, kumpas ve oyunları sonucu yurt dışına çıkmak zorunda kalan Korkmaz, satın aldığı Türk ilaç sektörünün önde gelen firmalarından Biofarma şirketini İsviçreli bir gruba satmak zorunda kaldı..
Bu haber 2021-02-21 19:19:21 eklenmiş ve 81 kez görüntülenmiştir.

 

SBK HOLDİNG BİOFARMA’YI İSVİÇRELİLER’E SATTI

 

SBK Holding 2014 yılında ülkemizin en büyük ilaç firması olan ve yabancılara ait olan Biofarma’yı satın almıştı.. TC ve ABD’de ki siyonist-ırkçı-ergenkoncu, fetocü çetelerin ortak saldırı, kumpas ve oyunları sonucu yurt dışına çıkmak zorunda kalan Korkmaz,  satın aldığı Türk ilaç sektörünün önde gelen firmalarından Biofarma şirketini İsviçreli bir gruba satmak zorunda kaldı..  Bir başka ifade ile milli-yerli bilmem ne laflarından geçilmeyen ülkemizde milli u yerli firma ve iş adamları düşürülerek ülkemizin stratejik firmaları, yer altı-ustü madenleri, tarımı, suyu.. Kısacası ülkemiz yabancılara peşkeş çekilirken vatandaş her alanda ustaca çökertilmektedir..Bu çökertmede milli-yerli-milliyetçi söylemlerle son hız sürüyor..

 

Kara para suçundan soruşturma geçiren SBK Holding’in 2014’te bünyesine kattığı ilaç sektörünün köklü şirketlerinden Biofarma İlaç için İsviçreli bir grup ile 12 Temmuz’da gizlilik sözleşmesi imzalayarak satışı için masaya oturduğu ve 14 Aralık’ta da satışın gerçekleştiği öğrenildi.

 

Biofarma’nın satışı Türkiye’de tescil edildi. SBK Holding yönetimden tamamen ayrıldı. SBK Holding’in yaşadığı sıkıntıdan dolayı İsviçreli firmanın Biofarma’yı avantajlı bir rakama aldığı da öğrenildi.

Öte yandan Biofarma’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Heinz Gisler oldu. Yönetim kurulu üyeliğine ise Biofarma’nın başkan vekilliğini yapan Çağlar Şendil yeniden getirildi. Çağlar Şendil SBK Holding’in iştiraklerinden Mega Varlık’ta üst düzey yönetici idi.

 

‘YABANCILARI TÜRK YAPACAĞIZ’ DEMİŞTİ

SBK Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Biofarma’yı satın aldıklarından “Umut vadeden Türk şirketlerini yabancılardan alarak tekrar Türk yapacağız” açıklamasını yapmıştı.

 

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

SBK Holding ve holdinge bağlı 6 şirketin hesaplarında 132 milyon dolar kara para aklandığı iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

 

Savcılık SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ile 13 kişinin ve bütün şirketlerinin mal varlığına el koyduktan kısa süre sonra resen bu kararından dönmüştü.

 

Oy Hesabı Yapsa, Atatürk yapardı

Oy Hesabı Yapsa, Atatürk yapardı

Yapılan operasyonlarda ise aralarında Sezgin Baran Korkmaz’ın da bulunduğu 19 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, bir kişi tutuklanmış, iki kişiye de konuttan uzaklaşmama cezası verilmişti. Sezgin Baran Korkmaz’ın operasyondan kısa süre önce ise yurtdışına çıktığı tespit edilmişti.

 

BİOFARMA

Temelleri 1945’li yıllarda atılan Biofarma, faaliyetlerini 1950-1989 yılları arasında İstanbul’un Mercan semtinde faaliyete başlamıştı.

 

1973 yılında Eczacı Mustafa ÖNCEL tarafından satın alınan ve sonrasında da Limited Şirkete dönüşen Biofarma, 1990 yılında, kuruluş yeri olan Mercan-İstanbul’daki tesislerinden Sancaktepe / İstanbul’daki 17.000 m²’lik arazi içerisinde inşa edilmiş 15.000 m²’lik modern tesislerine taşınmıştı.

 

 

 

Firma 1998 yılında Anonim şirket haline dönüştü. Biofarma, SBK tarafından 2014 yılında satın alınmadan önce Isanne S.a.r.l Lux. bünyesinde bulunuyordu.

 

Diğer İs Dünyası haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya