İNÖNÜ MAHALLE EVİ’NDE ‘GENÇ BİLİM İNSANINA MEKTUPLAR’ ATÖLYESİ BAŞLADI

İNÖNÜ MAHALLE EVİ’NDE ‘GENÇ BİLİM İNSANINA MEKTUPLAR’ ATÖLYESİ BAŞLADI

İNÖNÜ MAHALLE EVİ’NDE ‘GENÇ BİLİM İNSANINA MEKTUPLAR’ ATÖLYESİ BAŞLADI
Bu haber 2020-12-23 10:38:17 eklenmiş ve 83 kez görüntülenmiştir.

 

İNÖNÜ MAHALLE EVİ’NDE ‘GENÇ BİLİM İNSANINA MEKTUPLAR’ ATÖLYESİ BAŞLADI

 

Şişli Belediyesi İnönü Mahalle Evi'nde 9-18 yaş arası ortaokul öğrencilerine yönelik, ‘Genç Bilim İnsanına Mektuplar’ konulu atölye çalışması, 13 Aralık 2020 ile 24 Ocak 2021 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

 

Şişli Belediyesi tarafından 20 Kasım tarihinde hizmete açılan, İnönü Mahalle Evi’nde online atölye çalışmaları başladı. Mahalle Evi'nde, 9-18 yaş arası öğrencilere yönelik Genç Bilim İnsanına Mektuplar atölye çalışması, 13 Aralık 2020 ile 24 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Bilim ve mühendislik alanlarında mentorlüğe, akıl danışmaya, cesaretlendirilmeye veya teşvik edilmeye ihtiyaç duyan ve meraklı ortaokul öğrencileri için gerçekleştirilecek atölye çalışması, gençlerin bilim ve mühendislik alanlarında çeşitli seviyelerden bilim insanları ile mektup arkadaşı olmasını sağlayarak onları bir araya getirecek.

 

Genç Bilim İnsanına Mektuplar Atölyesi ile gençlerin, bilim ve mühendislik alanlarındaki tereddüt ve önyargılarını yıkabilmeleri, ilgi duydukları konuları tartışabilmeleri, hayallerini paylaşabilmeleri ve kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri hedefleniyor.

 

Mektup arkadaşlığı dijital ortam üzerinden

 

Atölyede mektup arkadaşlığı, dijital ortam üzerinden gerçekleştirilecek. Mektup gönderme sıklığı haftada bir ile iki arasında, tarafların uygunluğu doğrultusunda belirlenecek. Atölye bitiminde, mentorlar, öğrenciler ve proje yürütücülerinin geri bildirimlerine göre sonuçlar değerlendirilecek. Öğrencilerin proje için ihtiyaç duyacakları bilgisayar ve internet erişimine sahip olmamaları durumunda, iş birliği yapılan kuruluş ve derneklerin desteği ile erişim sağlanacak.

 

Proje ekibi kimlerden oluşuyor?

 

ETH Zürich, Politecnico Milano, UC Davis, Sabancı Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans çalışmalarına devam eden toplumsal sorumluluk projeleri ile ilgilenen, öğrencilerden oluşan Genç Bilim İnsanına Mektuplar proje ekibinde şu isimler yer alıyor: Ayça Şenol, Ece Deniz, Fatma Nalan Çetin, Gökalp Çetin, Mert Ertörer ve Ünal Can Sarıkaş.

 

İnönü Mahalle Evi Hakkında

 

26 metrekaresi açık, 338 metrekaresi de kapalı olmak üzere toplam 364 metrekare büyüklüğünde bir alan üzerinde faaliyete geçen ‘İnönü Mahalle Evi’nde’; çocuk çalışmaları atölyesi, yetişkin çalışmaları atölyesi, gençlik çalışmaları atölyesi, görüşme odası, ekip odası, bilgisayar-teknoloji laboratuvarı, oyun odası, kütüphane, iş uğraş atölyeleri, açık alan, sivil toplum ofisi, yemek salonu, kış bahçesi, mutfak ve depo alanı yer alıyor.

 

Diğer Yerel Yönetimler haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya