BAKANLIKTAN GELEN GÜCÜNÜ KULLANARAK TERÖR ESTİRİYOR..

BAKANLIKTAN GELEN GÜCÜNÜ KULLANARAK TERÖR ESTİRİYOR..

Basında yer alan haber ve gelişmelerle, basına yansımayanlar.. İç işleri bakanı soylu devletin gücünü diktatör yada darbe rejimlerindeki gibi kendi çıkarı ve kişisel hırsları için kullanan bir iç işleri bakanlığı oluşturduğuna dair örnekleri sergiliyor..
Bu haber 2020-10-24 09:30:28 eklenmiş ve 184 kez görüntülenmiştir.

 

BAKANLIKTAN GELEN GÜCÜNÜ KULLANARAK TERÖR ESTİRİYOR..

 

Geçen günlerde intihar girişimi ile Türkiye’nin tanımaya başladığı Erdal Yılmaz 12 eylül faşist darbesinde yaşanan gelişmelere benzer gelişmelerle hayatı karatıldı.. İntihar Girişlimi haberi tıklayınız..

Ülkemizin giderek nasıl anti demokratik bir rejime dönüştüğü hergün yeni örneklerle gün yüzüne çıkmaya başladı..

Basında yer alan haber ve gelişmelerle, basına yansımayanlar.. İç işleri bakanı soylu devletin gücünü diktatör yada darbe rejimlerindeki gibi kendi çıkarı ve kişisel hırsları için kullanan bir iç işleri bakanlığı oluşturduğuna dair örnekleri sergiliyor..

Yılmazın intihar haberinin ardından basından soylunun vatandaşa yaptıkları cumhuriyet gazetesinde olduğu gibi sizlere aktarıyoruz..

Bir bakanlığın nasıl kişisel hırs ve çıkar için kullanıldığına dair ilginç bir haber..  Haberi olduğu gibi aktarıyoruz:

 

Soylu’nun Samanyolu TV’deki konuşmalarını alıntıladı, hayatı karartıldı

 

Bakan Soylu ve Sivas Valisi’ne yönelik eleştirel paylaşımlarda bulunan Erdal Yılmaz’ın evi basıldı, terör örgütüne üyelikten soruşturma açıldı. Bir ay içinde iki kez gözaltına alındı. Ailesinin tüm özel bilgileri ifşa edildi. Kanser hastası babasına bakan polis kardeşi sürüldü.

 

Sosyal medyada “Maske” adlı hesabın kullanıcısı olan Erdal Yılmaz hakkında, hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ve Sivas Valisi Salih Ayhan’ı eleştiren tweetler attığı için, “hakaretten” soruşturma açıldı. Soruşturma yürütülürken Yılmaz’ın evi, kapısı kırılarak PÖH ekiplerince “silahlı terör örgütüne üye olmaktan” gece saatlerinde basıldı. İstanbul’da ikamet eden Yılmaz’ın ifadesi, aynı gün Ankara’ya getirilerek alındı. Yurtdışı çıkış yasağıyla serbest bırakılan Yılmaz, tweet atmaya devam ettiği iddia edilerek bir ay içinde yeniden gözaltına alındı. Yılmaz’a bu kez de ev hapsi verildi. Yılmaz’ın İzmir’de polis olarak görev yapan kardeşi Ardahan’a sürülürken, ailesinin tüm kimlik bilgileri ise sosyal medyadaki “sahte” hesaplarca ifşa edildi. Ayrıca, Yılmaz’ın soruşturmasına gizlilik kararı koydurularak, hakkında terör dosyası açıldı.

 

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Soylu’nun FETÖ’nün kapatılan televizyonu Samanyolu TV’de yaptığı konuşmaları alıntılayarak paylaşımlarda bulundu. Yılmaz, Sivas Valisi Ayhan Yılmaz’ın, eşini Sancaktepe Belediyesi’nde 15 günlüğüne memur yaptırdığını, daha sonra Sivas’ta il müdür yardımcılığı görevine getirttiğini iddia ederek, güncel olaylara karşı birçok eleştirel tweet attı.

 

Sosyal medyadaki sahte hesaplarca Yılmaz’ın ve ailesinin TC kimlik numaraları, telefon bilgisi, ev adresi, polis olan kardeşinin İzmir’deki ev adresi ve aile bilgileri, Yılmaz’ın eski eşinin bilgileri, mevcut eşinin çalıştığı işyeri gibi çok sayıda özel bilgisi ifşa edilerek hakkında “FETÖ’cü, DHKP-C’li”, “Abilerin Metin Külünk, Mehmet Metiner seni kurtaramayacak” şeklinde paylaşımlar yapıldı.

 

‘YAPILANLAR İNSANLIK DEĞİL’

 

Cumhuriyet’e konuşan Yılmaz, babasının prostat kanseri olduğunu belirterek, “Babam 9 Eylül Hastanesi’nde tedavi oluyordu, kardeşimi Ardahan’a sürdükleri için hastaneye gidemiyor. Babam, tedaviyi yarıda kesip, kâğıt imzalayarak köye dönmek zorunda kaldı. Şu anda bilinci yarı açık durumda. Annemin iki gözü kornea nakilli, kendi işini yapamıyor. Ben şeker ve tansiyon hastasıyım. Evden çıkıp onlara bakmaya gidemiyorum. Sadece ifade özgürlüğü kapsamında eleştiri yaptım. Bu yapılanlar insanlık değil” dedi.

 

Yılmaz’ın avukatı Emin Uysal, “Müvekkilimin dijital verileri üzerinde inceleme yapıldı. İmaj raporlarında zoraki yöntemlerle delil çıkartılmaya çalışılmış. Elektronik kelepçe tedbiri ölçülülük ilkesine aykırı, bununla ilgili AHİM kararları var. İtirazlarımız reddedildi. İddianame de hâlâ hazırlanmadı. Tek talebimiz, müvekkilin hukuka ve usule uygun olarak yargılanması” dedi.

Diğer Genel-Güncel haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya