Hasan Cemal'den Devlet Bahçeliye

Hasan Cemal'den Devlet Bahçeliye

Onca yıl Kürtlere Kürt değilsin diyen sensin. Onca yıl Kürtlere Kürtçe konuşmayı yasaklayan sensin. Onca yıl Kürtlerin kendi çocuklarına Kürt adı koymalarını yasaklayan sensin..
Bu haber 2020-09-24 12:05:33 eklenmiş ve 122 kez görüntülenmiştir.

Hasan Cemal'den Devlet Bahçeliye

 

Onca yıl Kürtlere Kürt değilsin diyen sensin. Onca yıl Kürtlere Kürtçe konuşmayı yasaklayan sensin. Onca yıl Kürtlerin kendi çocuklarına Kürt adı koymalarını yasaklayan sensin. Onca yıl Kürtçe şarkı, türkü çalınıp söylenmesini yasaklayan sensin. Onca yıl sarı, kırmızı, yeşil renkleri bile yasaklayan sensin. Onca yıl Kürt sözcüğünü, Kürdistan sözcüğünü telaffuz edeni hapse atan sensin.

Bilmiyor musun bunları?

Bunları yapan sensin.

Bunları yaptığın için Kürtleri soğuttun. Bunları yaptığın için Kürtleri devlete yabancılaştırdın. Diyarbakır Askeri Cezaevi gibi işkencehaneler kurduğun için, faili meçhul cinayet işleyen çeteler kurduğun için, korkunç hukuk boşluklarında Susurluk’lar, Ergenekon’lar yarattığın için, hukuku askıya alıp insan haklarının canına okuduğun için, bütün bunları yaptığın için dağa ittin insanları... Bütün bunları yaptığın için Kürtler dağa çıkan insanlara sempati duydu, onların arkasında durdu.

Düşün biraz.

Kürt yoktur dedin. Kürt dilini yasakladın. Kürt kimliğini inkar ettin. Kürtleri demokrasinin gereği olan insan haklarından yoksun bıraktın.

Kısacası:

Kürtleri Türkleştirmek istedin. Olmadı. 28 isyan çıktı, şimdiki 29. Peki sonuç?.. Yapamadın, başaramadın. Sadece kan ve gözyaşı aktı. Kürtler Türkleşmedi!

 

Bir iki cümle ekleme yapalım. Kürtler Ulus devleti, ulus devlet faşizmini kabul etmeyerek bütün dünyaya dünyanın medeniyet nüfusu olduklarını ispatladıkları gibi, sahte bir türk ırkı ve ırkçılık üzerine bina edilen tc yıkılacak. Onların dayattığı kemalist tc diktaörlüğü ise Kürtleri sahte türk yapamdığı gibi Türkiye Kürtleşecek..

Ve insanlık Kürtlere bakarak ırk-dil-din-mezhep üstü yeniden bir siyasal yapılanmayla dünya konfederasyonuna gidecek..

Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya