Türkiye'deki ünlü sabataylar kimler?

Türkiye'deki ünlü sabataylar kimler?

Türkiye'deki ünlü sabataylar kimler? Sabatay olduğu iddia edilen ünlüler ve siyasiler kimler?
Bu haber 2020-09-22 09:31:46 eklenmiş ve 419 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'deki ünlü sabataylar kimler?

 

Türkiye'deki ünlü sabataylar kimler? Sabatay olduğu iddia edilen ünlüler ve siyasiler kimler?

 

Türkiye'de her ne kadar etkisini yitirdiği düşünülse de Sabatayizm tartışmalar devam etmektedir. Peki Türkiye'de Sabatay olduğu iddia edilen ünlüler kimlerdir? Hangi ünlü isimler ve siyasilerin Sabatay Sevi'nin yolundan gittiği iddia ediliyor?

 

Türkiye'de Sabatay Sevi'nin izinden gittiği iddia edilen isimler halen tartışma konusudur.Perki Sabatayist olduğu iddia edilen ünlü isimler kimerdir?İşte Sabatay olduğu iddia edilen bazı isimler:

 

Mesut Yılmaz,Tansu Çiller, Leyla Gencer, Cemil İpekçi, Alev Coşkun, Altan Erbulak, Ali Ulvi, Abdulvahap Gül, Abdülvahap Biloarinc, Cengizov Çandevirenov, Cenk Koray, Canan Arıtman, Cüneyt Arcayürek, Mithat Perin, Murat Belge, Muammer Yaşar Bostancı, Mahmut Esat Bozkurt, Suphi Nuri İleri, Nazım Hikmet, Ataürük, Sabiha Sertel, Yalçın Bayer, Kemal Derviş, Tacan İldem, Yılmaz Çetiner.. Liste uzun..

 

Ama sebatayistler ve siyonistler hem Osmanlının yıkılmasında büyük rol oynadılar. Hemde yüzyıldır vatandaş sahte türk ırkı üzerine bina edilen tc rejmi ile her alnada soykırıma uğramaya devam etmektedir..

 

En son gelinen nokta ise Fetönün siyasi ayağı bir türlü deşifre olmuyor.  Bu anlamda İktidar ve Muhalefet  mevcut siyasi partiler kapanmadan ırk-dil-din-mezhep üstü yeni siyasal yapılanmalar ortaya çıkmadan ülkemizde vatandaşın iki yakasının bir araya gelmesi hala çok uzak bir ihtimal..

 

Diğer DKM-Analiz haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya