ABLAM HEMŞİRE, ENİŞTEM ÖĞRETMEN 2SİNİN AYLIĞI 1000 DOLAR DEĞİL..

ABLAM HEMŞİRE, ENİŞTEM ÖĞRETMEN 2SİNİN AYLIĞI 1000 DOLAR DEĞİL..

Ablam hemşire, eniştem öğretmen. İkisinin aylığı bin dolar etmiyor ve birinde corona çıkıyor öbürüne tes bile yapılmıyor, işe devam..
Bu haber 2020-09-21 19:53:45 eklenmiş ve 118 kez görüntülenmiştir.

 

ABLAM HEMŞİRE, ENİŞTEM ÖĞRETMEN 2SİNİN AYLIĞI 1000 DOLAR DEĞİL..

 

Ablam hemşire,   eniştem öğretmen.  İkisinin aylığı bin dolar etmiyor ve birinde corona çıkıyor öbürüne tes bile yapılmıyor, işe devam..

 

Ablam hemşire,   eniştem öğretmen. Böyle iki kutsal görev yapanların toplam maaşı yaklaşık bin dolar yapıyor. Yani bizi kıskanan Avrupa ve Amerika’daki bir kişinin asgari ücreti kadar bile değil! 

 

Ve birçok kişinin beraber oturduğu evde corona  birinde pozitif çıkıyor ve devletimiz diğerlerine bulaşmadığını varsayarak bir kişiye test –tedavi  uygulanıyor, diğerleri es geçiliyor..

 

Maaşını dolarla alan vatandaştan Fatih Altaylı'ya ibretlik mektup

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, katıldığı televizyon programında dolardaki yükselişi soran Ahmet Hakan'a 'maaşını dolarla mı alıyorsun?' diye sormuştu. Altaylı ise Albayrak'ın bu sözüne Ahmet Hakan'ın vermediği yanıtı yazmıştı.

 

Ahmet Hakan'ın Albayrak'a veremediği dolar yanıtını Fatih Altaylı yazdıAhmet Hakan'ın Albayrak'a veremediği dolar yanıtını Fatih Altaylı yazdı

 

Fatih Altaylı'nın her pazartesi köşesini ayırdığı okur mektuplarında bugün dikkat çeken bir mektup yayımlandı.

 

Mektup, hem koronavirüsle mücadele konusunda yaşanan akıl almaz bir tabloyu, hem de maaşını dolarla alan vatandaşlar Türk Lirası ile alan vatandaş arasındaki duruma dikkat çekiyor.

 

Altaylı'ya okurun gönderdiği mektup şöyle:

 

Merhaba Fatih Bey,

 

Sordunuz ya, Bakanlık eve corona yollar mı diye, daha kötüsünü yapar demek için yazıyorum. Ablam hemşire. Hem de Kadın Doğum Hastanesinde. Kayınbabası Covid 19 Pozitif çıkıyor. Sağlık Bakanı’na az da olsa olan güvenim bundan sonra sıfırlanıyor. Kaynanasına test yapılmıyor. Ablam ve eşinin ailesi bahçeli altlı üstlü bir evde yaşıyorlar ve hem ablam hem de eniştem çalışğı için çocuklar onlarda kalıyor.

 

Yani tüm gün iç içeler. Babasını hastaneye götüren enişteme test yapılmıyor. Ablama ve çocuklara test yapılmıyor. Eniştem, çocuklar ve annesi evde karantinaya alınıyor ama ablam hemşire olduğu için çalışmaya devam etmesi gerektiği söyleniyor.

 

Yani ablam Covid 19 ile burun buruna iken bu kadar stresli bir dönemde dünyaya bir can getirmeye çalışan anneler ile ilgilenmek zorunda ve devlet ayrıcalıklı insanlara! düzenli test yaparken ablama test yapma gereği duymuyor.

 

Not 1: Hem ablam hem de eniştem memur. Bu yüzden lütfen yazıyı paylaşmayın. En azından adımı paylaşmayın.

 

Not 2: Konu ile alakasız ama Not 1’i yazarken sadece düşündüm. Ben yazılımcıyım ve yurtdışına çalışıyorum. Gelirim tamamen dolar ile ve Türkiye standardında çok yüksek diyebiliriz. Acaba bu e-postayı size gönderdiğim için ablam ve eniştem işini kaybeder mi diye düşünürken aynı zamanda böyle bir durumda maaşlarını kendim ödeyebilir miyim diye de düşündüm. O zaman acı bir gerçeğin farkına vardım. Ablam hemşire, eniştem öğretmen. Böyle iki kutsal görev yapanların toplam maaşı yaklaşık bin dolar yapıyor. Yani bizi kıskanan Avrupa ve Amerika’daki asgari ücret kadar bile değil!

 

 

 

Diğer SAĞLIK haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya