KURDİSTAN’DA JİTEM YENİDEN HORTLATILMAYA ÇALIŞILIYOR..

KURDİSTAN’DA JİTEM YENİDEN HORTLATILMAYA ÇALIŞILIYOR..

2002 yılında iktidarı devralan AKP, ülkeyi ‘beyaz Toros’ların kol gezdiği, faili meçhul katliamların rutinleştiği, JİTEM’in ‘devlet adına’ katliamlar yaptığı 1990’lara götürmeyi başardı. Hem de 18 yılda!
Bu haber 2020-09-19 08:00:15 eklenmiş ve 203 kez görüntülenmiştir.

KURDİSTAN’DA JİTEM YENİDEN HORTLATILMAYA ÇALIŞILIYOR..

 

2002 yılında iktidarı devralan AKP, ülkeyi ‘beyaz Toros’ların kol gezdiği, faili meçhul katliamların rutinleştiği, JİTEM’in ‘devlet adına’ katliamlar yaptığı 1990’lara götürmeyi başardı. Hem de 18 yılda!

 

Bugün beyaz Toros’ların yerini Siyah Transporter’lar helikoupter ve dronealar aldı. AKP döneminde Kurdistanda Kürtlere karşı  av mevsimi yeniden hayata geçirilmeye çalışılıyor. Ve bu hasas süreçte bu durum gelişirse:

a-akp pkkya meşruiyet alanı sağlar.. eski tc gibi tc-pkk, akp-pkk olur..

b- az çok devlete karşı oluşan güven sıfırlanır

c-Güven kaybı trnin metropollerine yayılır

d- tc en az 25 paraçaya kadar bölünür..

e- Türkiye Suriye-ırak uyduruk rejimlerden daha beter duruma geçer. Çünkü 15 temmuz fetö darbesinde gördük. Terörist israil (Pkk-iş-it) terör lejyonları ile,  ingiliz ve diğer batılı  sergerderler kıbrıstan, darbe başarılı olsaydı bir anda ülkemize doluşup yerle bir edeceklerdi..

 

TC halkın hukuk –adalet-demokrasi alanında kendini emin ve güvenilir hisettiği bir rejime kaymalı, putçu totemci  tc yıkılarak, siyonist emperyalist işgalin sembolu olan anır-ahır kabirler yıkılarak, ırk-dil-din-mezhep üstü bir siyasal yapılanmaya geçilmelidir..

Artık Lozan denilen ihanet belgesinin hükümlerinin kaldırılarak acilen Anadolu birleşik cumhuriyetine dönüşmeliyiz..

Aksi ülkemizde geçende cübbeli hocanın da  belirttiği gibi iç savaş ve parçalanma tehdidi giderek büyür..

Yani tarih boyunca olduğu gibi TR’ye güçlü ve ayakları üzerine durması gerçeği  Kürdistandan geçer, Kürdistanda kaynama büyür güvenlik atmosferi kaybolursa tüm ülkeyi yıkar geçer..

 

HDP'DEN JİTEMLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ..

 

HDP'den Vanlı iki vatandaşa yapılan işkence ve helikopterden atılmaları ile ilgili açıklama geldi:  "Bu insanlık dışı işkence ve suç pratiklerinizin altında kalırsınız"

HABERİN DEVAMI..

 

 

 

 

 

KURDİSTAN BAYRAĞINA ALIŞTILAR..


Tabi olumsuz gelişme ve tehlikelerin yanı sıra güzel gelişmelerde oluyor. Artık diktatör tc rejminde Kurdistan Bayrağı açmak ve sallamak terör örgütleri propagandası olmayacak. Siyonist ingiliz sömürgesi olarak yüzyıldır vatandaşını harcayan TC rejmi ve mahkemleri tüm dünyanın tanıdığı Kurdistan’ı tanımak zorunda kaldılar. Ve bu yönlü açılan davalar düştü.. Ve 10-15  yıl içinde ola hepimiz kürtmüşüz bizi kandırmışlar dönemine hızla geçiyoruz ve tc birvardı, biryoktu olarak terörist israille birlikte, bunların uşakları katil-diktatör arap rejimleri vb. faşist ulus devletler tarihin çöp sepetindeki çöplükteki yerlerini alacaklar.. Çünkü bütün halklar bu ırk faşist ve siyonist devletlerin kendilerini hızla soykırım ve yokoluşa çektiklerini hızla kavramaya görmeye ve analamya Kurdistan bayrağında yaşamı simgeleyen rengarenk yaşamı simgeleyen renklerin sadece kendilerinin değil dünyanın da tek çıkış olduğunu .. İnsanlık artık tek millet olacağı Dünya Konfederasyonuna doğru hızla gidiyor.. 

 

Kurdistan Basından, Jitemin Hortlanışı.. 

 

2002 yılında iktidarı devralan AKP, ülkeyi ‘beyaz Toros’ların kol gezdiği, faili meçhul katliamların rutinleştiği, JİTEM’in ‘devlet adına’ katliamlar yaptığı 1990’lara götürmeyi başardı. Hem de 18 yılda!

 

Bugün beyaz Toros’ların yerini Siyah Transporter’lar helikoupter ve dronealar aldı. Van’ın Çatak ilçesinde geçtiğimiz hafta yaşandığı ortaya çıkan bir olay, akıllara Ergenekoncu Veli Küçük’ün de kurucuları arasında gösterildiği JİTEM’i getirdi. Gayriresmi olarak Genelkurmay bünyesinde kurulan JİTEM (Jandarma İstihbarat Terörle Mücadele), zamanla yargısız infazlara imza atan, katliamlar yapan illegal bir yapı haline gelmişti.

 

TARLADA DARP EDİLEREK GÖZALTI

 

JİTEM’i akıllara getiren olay geçtiğimiz hafta Van’ın Çatak ilçesinde yaşanıyor. İddiaya göre Osman Şiban ve Servet Turgut, operasyona çıkan askerler tarafından tarlada çalışırken darp edilerek gözaltına alınıyor.

 

Gözaltına alınma gerekçelerini kimse bilmiyor, bu konuda düne kadar yapılmış bir açıklama da yoktu. İki ismin gözaltına alındığını öğrenen yakınları hemen karakola koşuyor ancak cevap alamıyor. İki gün süren yoğun çabalar sonrasında Osman Şiban ve Servet Turgut’un Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda olduğu bilgisi veriliyor.

 

RAPORA GÖRE, ‘YÜKSEKTEN DÜŞŞLER’

 

Servet Turgut entübe durumda yani oksijen desteğiyle hayata tutunmaya çalışıyor. Hayati tehlikesi var. Osman Şiban ise hayati tehlikeyi atlatmış ancak gözleri kan dolmuş. Ayrıca kan kusuyor. Hafıza kaybı var. Vücudunun her yerinde darp edilmeye bağlı olarak morluklar oluşmuş.

 

Özel hastanede Şiban için hazırlanan darp raporunda, genel durumu bölümüne ‘orta kötü’ olarak kaydedilmiş. Raporda, Şiban’ın her iki gözünde morluk, baş, boyun ve yüz bölgesinde travmaya bağşişlik olduğu belirleniyor. Şiban, raporda yoğun bakım ihtiyacı olduğunun belirlenmesi üzerine Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

 

‘HELİKOPTERDEN ATILDI’

 

Yoğun bakımda olan Servet Turgut’un askeri helikopterden atıldığı iddiası var. Turgut’un darp raporunda, “İsimsiz hasta yüksekten düşme sebebiyle getirildi. Entübe hasta.” notu yer alıyor. “Yüksekten düşme” bilgisinin, bilinçleri kapalı bir şekilde 2 kişiyi hastaneye getiren askerler tarafından verildiği tahmin ediliyor.

 

Söz konusu ‘yüksekten düşme’ ifadesi helikopterden atıldığı yönündeki iddiaları da güçlendiriyor.

 

HELİKOPTERDEN ATILMADILAR İSE O HALE NASIL GELDİLER?

 

İki isim helikopterden atıldı mı atılmadı mı şimdilik bilinmiyor. Osman Şiban kendine gelemediği için ifadesi alınamadı. Ancak ortada bir gerçek var; tarlalarında çalışırken gözaltına alınan Şiban ve Turgut, 2 gün sonra bir hastanenin yoğun bakımında ortaya çıkıyor.

 

Öncelikle bu iki isim neden gözaltına alındı? Bu konuyla ilgili tek bir açıklama bile yapılmadı. Helikopterden atıldılarsa, bu emri kim verdi? Atılmadılar ise bu insanlar 2 günde nasıl bu hale geldi? Bu sorular cevap bekliyor…

 

Yusuf Dereli -tr724-com

Diğer Kurdistan haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya