HAKKARİ AK PARTİDE AK GEZEN OYUNLARININ DÖNDÜĞÜ BİR KONGRE YAŞANDI..

HAKKARİ AK PARTİDE AK GEZEN OYUNLARININ DÖNDÜĞÜ BİR KONGRE YAŞANDI..

HAKKARİ AK PARTİDE AK GEZEN OYUNLARININ DÖNDÜĞÜ BİR KONGRE YAŞANDI..
Bu haber 2020-09-01 09:32:30 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

HAKKARİ AK PARTİDE AK GEZEN OYUNLARININ DÖNDÜĞÜ BİR KONGRE YAŞANDI..

 

Ak Partide artık kongrelerde diğer partiler gibi listelerle ortaya çıkma dönemine girdi. Ve şimdiden aklılar birbirlerini kongrelerde chpliler gibi tekme –tokatla olmasada ak gezen oyunlarla birbirlerini ekarte etmeye başladılar. Ve bunun ilk örneklerinden biri Hakkari il kongresinde yaşandı. Ak Gezen oyunlarla bir başkan adayı son dk golu yiyerek neye uğradığını şaşırdı..

 

AK Parti Hakkâri merkez ilçe kongresinde iki adaydan biri delege listesinde adayların soyadlarını yazmayınca adaylığı ret edildi. Adaylığı ret edilen Engin Özdemir’in hatayı düzeltmek için istediği on dakikalık süre ise kabul edilmedi. Özdemir, "İl başkanı ve divan başkanının ayak oyunlarına alet edildim" dedi.

 

AK Parti Hakkâri merkez ilçenin dün gerçekleştirdiği 7. Olağan Kongresi’nde Cumhur Demir’in karşısına çıkan Engin Özdemir’in, divan başkanlığına verdiği adaylık listesinde eksik bulunduğu gerekçesiyle adaylığı kabul edilmedi.

 

Gazete Duvar'dan Mimar Kaya imzalı habere göre, AK Parti Hakkari Merkez İlçe Başkanlığı için dün şehir stadyumunda gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Cumhur Demir’in karşısına 15 Temmuz Dik Duruş Derneği Başkanı Engin Özdemir aday olarak çıkacaktı. Kongredeki konuşmaların ardından Özdemir divan başkanı MKYK üyesi Alaattin Parlak’a aday listesini verdi. Divan tarafından kontrol edilen adaylık listesinde tüzük gereği 22 delegenin de ad, soyadı ve imzalarının olması gerekçesiyle Özdemir’in adaylığı kabul edilmedi. Özdemir’in verdiği listede adayların soy isimlerinin yazılmadığı öğrenildi.

 

Özdemir, bunun üzerine Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı ile görüşerek divana sunduğu listesine delegelerin soy isimlerini yazmak için 10 dakikalık ek süre istedi. Seçim kurulu başkanı ile divan başkanının yanına giden Özdemir’e, Divan Başkanı Alaattin Parlak sürenin 5 dakikayı geçtiğini başka da süre tanınmayacağını belirterek kongreye tek liste halinde başlanacağını söyledi.

 

Engin Özdemir bir yazılı açıklama yaparak, yaşanan durumu “hukuksuzluk ve kısır siyasi çekişme” olarak nitelendirdi.

'10 dakika süre verilmedi'

 

Özdemir, “Divan Başkanı Alaattin Parlak’ın önüme sürdüğü gerekçeye karşı itiraz hakkımı kullanıp 10 dakika süre istememe rağmen Parlak, yangından mal kaçırırcasına itirazımı ret edip hemen seçime geçti. Adaylığım sırasında delege listesine asla ulaşamadım. Aday olarak talep etmeme rağmen bana gösterilmeyen bir delege listesinin içeriğine vakıf değildim. Bu nedenle il başkanı ve divan başkanının ayak oyunlarına alet edildim” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti İl Başkanı Emrullah Gür’ün merkez ilçe delege listesinde usulsüz ve kanunsuz bir şekilde değişiklikler yaptığını iddia eden Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

 

    “Kongrede seçilen üst kurul delege listesinin tamamı başkan Gür’ün akrabalarından oluşuyor. Bunların dışında kalan çoğu delege Merkez İlçe Başkanı Cumhur Demir’in akrabalarından oluşmaktadır. Özellikle AK Parti’ye hakaret edenler delege yapılmış. Bu da kongreye gelen delegelerin sahayı terk etmesine neden oldu.”

 

Özdemir, her ne olursa olsun AK Parti çatısı altından mücadeleye devam edeceğini de söyledi.

 

Dün düzenlenen ve tek listeyle devam eden kongrede, 412 delegenin 295’nin oyunu alan mevcut başkan Cumhur Demir, yeniden AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna oturdu.

 

AK Parti Hakkari Merkez İlçe Başkanlığına Seçilen Cumhur Demir Kendisine destek veren herkese tekkür etdi..

Merzan Futbol Sahası'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri uygulanarak gerçekleştirilen kongrede, saygı duruşunda, İstiklal Marşı okundu.

AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Erol Kaya, kongrede yaptığı konuşmada, kentteki yatırımlara değinerek, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Divanın oluşturulmasından sonra tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Cumhur Demir yeniden Merkez İlçe Başkanlığına seçildi. Tebrikleri kabul eden Demir, kendisini destekleyen herkese teşekkür etti.

 

Kongreye, AK Parti Doğu Anadolu Teşkilat Bölge Koordinatörü Alaattin Parlak, AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, Durankaya Belde Belediye Başkanı İsmail Demirci ve partiler katıldı. Kaynak: AK Parti Hakkari Merkez İlçe Başkanlığına Cumhur Demir seçildi..

 

 

 

Diğer SİYASET haberleri
Doğu Haber-Doğu Medya-Doğu Kültür Gazetesi
© Copyright 2013 Doğu Medya, Doğu Kültür, Doğu Haber, Doğu Kültür M. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya